پنج × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گفتگوهای شما با گوگل اسیستنت مکتوب می شود

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 5 دیدگاه | گوگل

طبق گزارش یک خبرگزاری بلژیکی گوگل افرادی به استخدام درآورده تا گفتگوهای شما با دستیار صوتی این شرکت را گوش بدهند و آن‌ها را به صورت مکتوب دربیاورند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

جاسوسی گوگل

جاسوسی گوگل

جاسوسی گوگل

به نظر می‌رسد آمازون تنها شرکتی نیست که افرادی را به استخدام می‌آورد تا از طریق دستیار شخصی خود مکالمات کاربران را استراق سمع کنند، چون ظاهرا گوگل هم مشغول انجام کار مشابهی است.

به گزارش خبرگزاری بلژیکی VRT NWS، گوگل از چندین پیمانکار خواسته تا به مکالمات ضبط‌شده کاربران با گوگل اسیستنت گوش داده و آن‌ها را به صورت مکتوب دربیاورند. یکی از این پیمانکاران با بررسی بیش از ۱۰۰۰ فایل صوتی اطلاعات خصوصی بسیاری از کاربران را به دست آورده و از این میان ۱۵۳ مورد مکالماتی بوده که به اشتباه و بدون استفاده از فرمان‌های فراخوان مثل Ok Google یا Hey Google ضبط شده است.

بر اساس اعلام این گزارش گوگل از هزاران پیمانکار در سراسر دنیا استفاده می‌کند تا این گفتگوها را به شکل مکتوب دربیاورد. البته آن‌ها برای دسترسی به این فایل‌ها باید به شکلی ایمن وارد اپلیکیشن مخصوص گوگل شوند. اگرچه بر کسی پوشیده نیست که گوگل اطلاعات کاربران را گردآوری و ذخیره می‌کند، ولی این شرکت قبلا اعلام نکرده بود که افرادی به این مکالمات گوش می‌دهند و آن‌ها را یادداشت می‌کنند.

این شرکت در پاسخ به خبر VRT NWS در پستی در وبلاگ خود ضمن دفاع از این رویکرد گفت این سیستم برای یادگیری رفتارهای کاربران، بهبود الگوریتم‌های اسیستنت و تقویت تجربه کاربری اپلیکیشن آن‌ها ضروری است. استخدام افراد مختلف از سراسر دنیا به معنای این است که فناوری گفتاری این شرکت در زبان‌ها، گویش‌ها و لهجه‌های مختلف استفاده می‌شود.

جاسوسی گوگل

جاسوسی گوگل

به گفته گوگل، این پیمانکاران فقط به ۰.۲ درصد از تمام کلیپ‌های صوتی گوش می‌دهند و هیچ کدام از این فایل‌ها به اکانت‌های کاربری افراد وصل نیست. علاوه بر این، از آن‌ها خواسته شده تا گفتگوهای پس‌زمینه یا سایر صداها را یادداشت نکرده و صرفا به گفتگوهای خود کاربر با گوگل توجه کنند.

گوگل می‌گوید انتشار این کلیپ‌های صوتی برای خبرگزاری‌ها خلاف مقررات امنیتی این شرکت در زمینه اطلاعات است. آن‌ها این واقعه را بررسی خواهند کرد و اقدام لازم در قبال افشاکننده صورت خواهد گرفت. گوگل همچنین به دنبال سیاست‌های جدیدی است تا بتواند از وقوع مجدد چنین رفتارهایی توسط پیمانکاران خود جلوگیری کند.

نظر شما درباره این اقدام گوگل چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری
  7
  2

  تف بر هوآوی جاسوس چینی …👏😂🤦‍♂️

 2. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری
  10
  2

  جهان سوم که میگن همینجاست…
  جایی که نادان ها آمریکا و شرکتای آمریکایی رو دایه مهربان‌تر از مادر میدونن…

 3. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنج لاگژری

  جاسوسی 😐😐میکنن .

 4. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنج لاگژری

  عکس های ای ۳ شیایمی توی جعبه لو رفت .اسنپ۶۶۵ هست .باطری ۴۰۸۰ .رم ۶ .حافظه ۶۴ گیگ .

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,113 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی