8 + 6 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سامسونگ گوشی با دونمایشگر در پشت و جلو می سازد

سینا عطایی

نوشته

4 ماه قبل | 30 دیدگاه | سامسونگ

تعداد جالب توجهی موبایل با دو نمایشگر را دیده ایم و جالب است که اینکه شرکت‌ها هنوز هم به فکر راه‌حل‌های هستند تا از شر حفره و ناچ برای جای دادن دوربین جلو در دستگاه‌های هوشمند راحت شوند واقعیتی مشهود است. در این زمینه سامسونگ قصد دارد ایده جذاب دیگری را دنبال کند که در آن دو نمایشگر برای گوشی استفاده شده و می‌توان به صورت کامل دوربین سلفی را حذف کرد. گفنه می شود سامسونگ گوشی با دونمایشگر در پشت و جلو می سازد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گوشی سامسونگ با دو نمایشگر

سامسونگ با دو نمایشگر

سامسونگ با دو نمایشگر

برای رسیدن به نمایشگر بزرگتر، سوراخ کردن و بریدن آن چندان هم ایده قشنگی نیست. در واقع با ایجاد ناچ و حفره، دیگر نمی‌توان حس دلپذیری مانند یک نمایشگر کامل و سراسری را به گوشی هوشمند داشت.

در این حالت راهکار استفاده از دوربین سلفی مکانیکی یا همان بیرون‌جهنده نیز چالش‌های فراوانی دارد و شاید در این مورد نیز باز کاربران زیادی وجود داشته باشند که نخواهند یک زائده در هر نوبت عکاسی سلفی، در بالای گوشی هوشمند آنها نمایان شود.

شرکت vivo چند ماه پیش ایده استفاده از یک نمایشگر دیگر در پشت دستگاه را مطرح کرد و با گوشی NEX Dual Display خطی متفاوت از دیگر رقبا را پیش گرفت. در این گوشی دوربین جلو به صورت کامل حذف شده و کاربری که بخواهد عکس سلفی بگیرد و یا مکالمه ویدئویی برقرار کند می‌تواند گوشی را چرخانده و صورت خود را در نمایشگر دوم دستگاه تماشا کند.

ویوو نکس نسخه دو نمایشگر (Vivo NEX Dual Display Edition) رسما معرفی شد

به نظر سامسونگ نیز چنین برنامه‌ای را در نظر داشته و پتنت گوشی با همین ساختار ولی با کمی تفاوت را به ثبت رسانده است. در این ایده که توسط وبسایت Let’sGoDigital اطلاعاتی در مورد آن لو رفته، یک گوشی با دو نمایشگر طراحی خواهد شد که نمایشگر دوم زیر دوربین دستگاه قرار می‌گیرد و دقیقاً مانند گوشی ویوو، عمل نشان دادن تصویر در هنگام عکاسی سلفی را بر عهده خواهد داشت.

نکته دیگر در مورد این ایده محل قرارگیری نمایشگر دوم است که بر خلاف طرح ویوو، در بالای بدنه می‌باشد و به همین دلیل ممکن است محصول نهایی تولید شده توسط سامسونگ تفاوت‌هایی با رقیب چینی خود داشته باشد.

البته باید در نظر داشته باشید که این گوشی فعلاً در مرحله ایده اولیه قرار دارد و تا رسیدن به یک محصول نهایی و عرضه به بازار مسلماً می‌تواند تغییرات زیادی به خود ببیند. در نهایت شاید یک گوشی با دوربینی بسیار قدرتمند و نمایشگر دوم در زیر آن، بتواند بسیار ارزش بیشتری از یک گوشی با دوربین سلفی کوچک و نمایشگر دارای حفره یا ناچ داشته باشد.

نظر شما درباره این طرح گوشی سامسونگ با دو نمایشگر چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. CAT
  CAT
  ترنجِ نرسیده  8  8

  خیلی ببخشید ولی نتونستم جلو خودمو بگیرم باید بگم
  سامسونگ خیلی شکر میخورد
  همینحور زرت زارت ایده میده تو اول فولدت رو درست کن بعدش گوشی لول شوندت رو ماکتش رو بساز بعد بیا ی شکر خوری دیگه کن هم مارو مسخره کردی هم خودتو به قول شاعر مارو حصیر کردی خودتو حفره
  😐😑🙂 نوت ۱۰ هم سری معرفی کن منتطرم زود باید بخوریش😂😁

 2. Star
  ترنجِ رسیده  6  2

  همینجوری طرح میده بیرون حداقل یکیشو عملی بکنه بعد بره سراغ یکی دیگه!

 3. afsoon
  afsoon
  ترنجِ رسیده  4  3

  نوبیا ایکس با اون نوآوری نتونست فروش موفقی داشته باشه اونوقت سامسونگ با چنین ایده مسخره ای میخواد موفق بشه؟

 4. HasanHoseinPoor
  ترنجِ نرسیده  3  1

  کشویی مثل می میکس‌ ۳ بهترین حالته‌
  راستی سامسونگ این حالت مثل می میکس ۳ هم داره؟ a80 منظورم‌ نیستا

 5. Mohammad 13759
  ترنجِ رسیده  1  1

  اقا برا هر سلیقه داره سامسونگ ثبت طرح میکنه بعد میده رسانه ها پخشش کنن باز خورد میگیرا که تولید کنه یا نه کل شرکت ها همین جوری هستن صنعت خودرو هم همینه هوا فضا هم همینه.

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 10,282 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,996 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 6,885 ترنج
 4. 4# Sajad - 6,444 ترنج
 5. 5# Pouya - 5,881 ترنج
 6. 6# Milad7 - 5,493 ترنج
 7. 7# _V_ - 4,694 ترنج
 8. 8# m.b - 4,417 ترنج
 9. 9# Mortazavi - 4,192 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 3,976 ترنج
کانال تلگرام ترنجی