1 × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

فاکسکان آیفون را در هند تولد خواهد کرد و از چین خارج می شود

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 24 دیدگاه | اپل

دو ابر قدرت چین و امریکا همواره در رقابت هستند و اگر جز این باشد باید شک کنیم. چین نیروی کار ارزان دارد و امریکا نیازمند آن است و در این بین همواره درگیری هایی برای کسب بیشتر سود بین آن ها هست. پیش از این نیز بارها بحث اعمال تعرفه واردات کالا و خدمات از کشور چین به امریکا برای شرکت‌های بزرگ مانند اپل دردسر ایجاد کرده بود و فاکسکان به عنوان بزرگترین سازنده آیفون تصمیم گرفته در راستای همکاری با اپل در این زمینه، بخش بزرگی از کارخانه‌های خود را به هند منتقل کند. در حقیقت باید منتظر آیفون های ساخت هند باشیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این تصمیم فاکسکان صحبت کنیم.

آیفون ساخت هند

آیفون ساخت هند

داستان اعمال تعرفه‌های وارداتی از چین را به احتمال فراوان بسیاری از شما دوستان به خوبی می‌دانید؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده بارها عملی شدن این طرح را مطرح کرده که قصد دارد میزان تعرفه‌های واردات از چین در کالاهای عمده را تا 25 درصد بالا ببرد.

طبق بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان اقتصادی این تعرفه‌ها باعث خواهند شد که در داخل خاک امریکا قیمت آیفون بین 15 تا 20 درصد افزایش پیدا کند و این برای مشتریان امریکایی بزرگترین مشکل خواهد بود که حتی می‌تواند آینده این محصول در سرزمین مادری‌اش را نیز تحت تأثیر قرار دهد. اما یک راه خوب مقابله با این مشکل این است که آیفون در جایی خارج از چین تولید و سپس به امریکا صادر شود تا دیگر مشمول اجرای طرح جدید نشود. به نظر بهترین انتخاب در این راه هند است و فاکسکان قصد دارد این کار را برای کمک هر چه بیشتر به اپل انجام دهد.

تولید ۲۵ درصد از آیفون ها خارج از چین

در همین زمینه گزارشی در وال استریت ژورنال منتشر شده که در آن به نقل از آقای یانگ لیو، مدیر گروه تجارت ‌نیمه هادی در فاکسکان آمده است، این شرکت می‌تواند برای همکاری و کمک به اپل، بیش از ۲۵ درصد از تولید خود را در خارج از چین خارج کند.

البته اپل تا به حال چنین درخواستی را از فاکسکان به صورت مستقیم نداشته است و ولی آقای لیو در جریان سخنرانی انجام شده در کنفرانسی که به تازگی در چین، به منظور سرمایه‌گذاری در افق‌های جدید صورت گرفته بود اعلام نموده که این شرکت توانایی کافی برای پاسخ‌گویی به درخواست اپل در این زمینه را دارد.

اگر تصور کنیم که این اتفاق بالاخره عملی شده و تولید گوشی‌های اپل مورد استفاده در برخی کشورها به هند منتقل شود، دیگر به جای اسمبل شده و یا ساخته شده در چین، روی بدنه گوشی‌های آیفون در آینده شاهد حک شدن عبارت اسمبل شده در هند را خواهیم دید.

نظر شما چیست؟ این اتفاق در خرید شما تاثیری خواهد گذاشت؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. amer
  ameramer
  ترنجِ خیلی رسیده
  18
  29

  ایول به این میگن حرکت کشنده.
  هواوی بنجل جدی جدی مرحوم شد رفت
  انشا…همان طور که جناب ترامپ قولش داده نوبت دیگر برندهای چینی هم فرا میرسه
  این خبر وقتی جناب ترامپ به دیدار رفیق فابش جناب شینزو ابه نخست وزیر ژاپن میره این خبر اعلام میکنه

 2. Avatar
  chalton
  ترنجِ نرسیده
  8
  22

  خوب اینم نشونه ای از اینکه به صورت جدی برنامه های کاملا فلج کننده ای دارن واسه چین مخصوصا برند هوآوی که صاحب اصلیش به صورت مشترک سازمان اطلاعات و ارتش چین است،خوب حالا اونایی که میگفتن نه خبری نمیشه حالا ببینید که چه جوری هوآوی حداقل 50 درصد افت فروش پیدا میکنه.
  هواوی مثل غده سرطانی در دنیای تکنولوژی هست.

 3. V
  VVaez
  ترنج لاگژری
  16
  5

  “طبق بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان اقتصادی این تعرفه‌ها باعث خواهند شد که در داخل خاک امریکا قیمت آیفون بین 15 تا 20 درصد افزایش پیدا کند”
  کل خبر یه طرف این تیکه یه طرف!
  همینجوریش اپل تیغ زن اعظمه با اون قیمتا

  حالا یک پنجم بیاد روش!😐😐😐

 4. amer
  ameramer
  ترنجِ خیلی رسیده
  2
  18

  اقایroninدوست داری باردارت کنم تا فهمی بچه و خر کیه؟چند بار چرت و پرت گفتی درباره خودم و سونی جوابت ندادم گفتم اشکال نداره .احمق بی شعور

 5. V
  VVaez
  ترنج لاگژری
  14
  6

  #کمی_احترام
  😐

 6. Avatar
  roninronin
  ترنجِ رسیده

  دوستان اگر کسی بخاطر صحبت بنده ناراحت شد معذرت میخام
  تحمل اون شخصت برای همه کار سختی شده

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,936 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,930 ترنج
 3. 3# m.b - 12,632 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,739 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,412 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,520 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,889 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,612 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی