دو × پنج =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل در صورتی که آپدیت iOS عملکرد آیفون شما را کاهش بدهد، به شما اطلاع خواهد داد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | iOS ، آپدیت ، اپل

سال گذشته بحثی در این مورد شکل گرفت که اگر آپدیت‌های iOS سرعت آیفون‌ها را کاهش می دهند، آیا اپل این موضوع را باید به اطلاع کاربران برساند یا نه. بعد از آن، یک نهاد نظارتی در بریتانیا تحقیقات گسترده‌ی خود را در رابطه با این موضوع آغاز کرد. یک سال و چند ماه پیش بود که رسما مشخص شد کند شدن آیفون های قدیمی با باتری مستهلک عمدا توسط اپل انجام می شود. حالا گفته می شود که قرار است اپل در صورتی که آپدیت iOS عملکرد آیفون شما را کاهش بدهد، به شما اطلاع دهد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن باهم صحبت کنیم.

این تحقیقات بعد از اعتراف اپل در اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز شد که این شرکت اعلام کرد آپدیت‌های iOS سرعت عملکرد آیفون‌های قدیمی را تضعیف می‌کند. حالا بیش از یک سال بعد، اپل و دولت بریتانیا به توافق رسیده‌اند و اپل می‌گوید اگر آپدیت iOS عملکرد آیفون‌ها را ضعیف‌تر کند، این موضوع را به اطلاع کاربران می‌رساند.

در بیانیه‌ی رسمی که در سایت دولت بریتانیا منتشر شده، آمده که اپل وعده داده در سلامت باتری و خاموش شدن گاه و بی‌گاه در اختیار کاربران قرار دهد که البته از مدت‌ها قبل، چنین امکانی برای کاربران آیفون‌ها فراهم شده است. این توافق بر آیفون‌های فعلی و جدید اعمال می‌شود و اگر در این زمینه تخلفی صورت بگیرد، نهاد نظارتی مذکور می‌تواند اپل را جریمه کند.

این خود می تواند خبر خوبی باشد برای نظارت روی عملکرد شرکت هایی که به قدری بزرگ شده‌اند که شاید شکایت کردن از آن ها قابل تصور نباشد. البته این موضوع برای کاربران محصولات اپل در ایران کاملا بی معنی است اما به هر حال بد نیست که بدانیم چنین اتفاقی رخ خواهد داد و اگر شما در ایران هستید و آیفون دارید، حتما به اعلانیه اپل مبنی بر اینکه آیا این آپدیت تاثیر منفی روی عملکرد دستگاه شما خواهد داشت، توجه کنید.

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# ahmad - 12,474 ترنج
  2. 2# Milad7 - 11,775 ترنج
  3. 3# m.b - 8,765 ترنج
  4. 4# Sajad - 8,496 ترنج
  5. 5# Peiman - 8,025 ترنج
  6. 6# _V_ - 7,934 ترنج
  7. 7# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 6,808 ترنج
  9. 9# The Destroyer - 6,443 ترنج
  10. 10# نیما عرفانی - 6,010 ترنج
کانال تلگرام ترنجی