11 − چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قابلیت ثبت اطلاعات ترافیکی به گوگل مپ آمد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | گوگل

در آپدیت جدید گوگل مپس یا همان نقشه گوگل کاربران می‌توانند اطلاعات مربوط به تصادفات و دوربین‌های کنترل سرعت را در نقشه ثبت کنند تا از این طریق مسیریابی از جاده‌هایی که ترافیک کمتری دارد صورت بگیرد. به عبارت صحیح تر قابلیت ثبت اطلاعات ترافیکی به گوگل مپ آمده و در ادامه با هم درباره آن صحبت خواهیم کرد، با ترنجی همراه باشید.

گوگل در ابتدای سال ۲۰۱۹ قابلیتی را از اپلیکیشن Waze به Google Maps اضافه کرد تا امکان مسیریابی در این برنامه را بهبود ببخشد. در آن قابلیت کاربران مثل ویز می‌توانستند با کمک اطلاعات جمعی از وضعیت ترافیک مطلع شوند. حالا پس از چند ماه تحقیق و آزمایش، دو قابلیت جدید به امکان گزارش سوانح در نسخه اندروید این اپلیکیشن اضافه شده که به کاربران اجازه می‌دهد تا تصادفات یا وجود دوربین‌های کنترل سرعت را ثبت کنند.

گوگل مپ

گوگل مپ

این دو ویژگی به کاربر کمک می‌کند تا از افزایش ترافیک و کند شدن مسیرهای عبور و مرور اطلاع پیدا کند. در نتیجه می‌توانید با انتخاب هوشمندانه‌تر مسیر از گیر کردن در ترافیک جلوگیری کنید. به گفته وبسایت Android Police، هرچه کاربران مشارکت بیشتری در این سرویس داشته باشند، گوگل مپس بهتر از قبل می‌تواند به آن‌ها در مقوله مسیریابی کمک کند. چون این اپلیکیشن قادر است مسیرهای خلوت را جایگزین مسیرهای پرترافیک کند و جاده‌های مناسب‌تر را به کاربر پیشنهاد دهد تا افراد در ترافیک گیر نکنند. این ویژگی یکی از برتری‌های اصلی اپ Waze بود و بسیاری از کاربران به همین خاطر به سوی این برنامه جذب شدند.

البته گوگل مپس در حال حاضر هم اگر مسیر پیش رویتان شلوغ و پرترافیک باشد به شما خبر می‌دهد، اما این اطلاعات پیش از این از طریق داده‌های جمعی به دست نمی‌آمد. در نتیجه ممکن بود اطلاعیه‌ها به موقع به دست شما نرسد و نتوانید از برخورد با این مسیرهای پرترافیک اجتناب کنید.

برای استفاده از قابلیت جدید گزارش دوربین‌های کنترل سرعت و تصادفات لازم نیست کاری بکنید، زیرا این ویژگی به صورت خودکار از طریق اعمال تغییرات سمت سرور در اپلیکیشن شما ظاهر خواهد شد. اما اگر آن را نمی‌بینید، باید کمی بیشتر صبر کنید تا قابلیت مذکور طبق فازهای برنامه‌ریزی شده توسط گوگل در اختیار شما قرار بگیرد.

نظر شما درباره این قابلیت جدید گوگل مپ چیست؟

bgr

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده

  عالی میشه اگه برای ایران هم فعال بشه این قابلیت ها
  میشه بهترین نرم افزار ناوبری رایگان

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 16,661 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,374 ترنج
 3. 3# m.b - 11,731 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,220 ترنج
 5. 5# Mahdi - 9,418 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 8,816 ترنج
 7. 7# Amir galaxy - 8,719 ترنج
 8. 8# _V_ - 8,573 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,534 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,122 ترنج
کانال تلگرام ترنجی