یک × 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آغاز تلاش های جدی تر برای رفع فیلتر توییتر با پیوستن وزیر نفت به این شبکه اجتماعی

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 6 دیدگاه | اخبار داخلی ، شبکه‌های اجتماعی

این روزها درباره شبکه های اجتماعی در داخل کشور بیشتر بحث فیلترینگ اینستاگرام داغ است، روزی نیست که خبری درباره آن منتشر نشود و این سیگنال ها شبیه به سیگنال های پیش از فیلترشدن تلگرام است. توییتر از آن دسته شبکه های اجتماعی است که دلیل فیلتر بودنش نه محتوای مستهجن است و نه لزوما از نظر اخلاقی ایرادی دارد، در حقیقت فقط چون تریبون رایگان صحبت کردن است، نباید باشد. هر از چند گاهی خبری درباره تلاش برای رفع فیلتر توییتر منتشر می شود اما هیچ ثمره ای وجود ندارد. امشب آغاز تلاش های جدی تر برای رفع فیلتر تویتر با پیوستن وزیر نفت به این شبکه اجتماعی را شاهد هستیم و شاید این خود معنی ویژه ای داشته باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

ببینید، تریبون رایگان برای همه هست. رسانه رایگان برای همه هست و شما می توانید از آن استفاده کنید. در حقیقت وسیله است، حال اگر شما از وسیله نمی توانید استفاده کنید، آیا باید آن وسیله ممنوع باشد؟ پاسخ با شما.

ما با هم تعارف نداریم، اینستاگرام یک شبکه عالی است و پس از تلگرام برای کسب و کارها مامن و ماوا دوست داشتنی اما پیرامون این گل، حشراتی هم هستند. قطعا خوب و بد مطلق نداریم و همه چیز خاکستری است و اینستاگرام هم خاکستری اما یک خاکستری روشن. می خواهند اینستاگرام را، این گل را به خاطر حشراتش بچینند!

توییتر که حشراتش از نوع محتوای نامناسب بصری نیست و بیشتر سیاسی بازی در آن پررنگ تر است، آ … اجازه بدهید تصحیح کنم، «نخبه» ها در آن بیشتر هستند یا حداقل بودند، بیشتر مورد توجه برای بسته بودن است. حالا به قول وزیر ارتباطات که ۶ وزیر و ۲ نماینده مجلس پتانسیل را متوجه شده اند و طریقه بازی را یافته اند، درخواست رفع فیلتر توییتر را دارند. بعید نیست این بار معامله ای صورت بگیرد و «توییتر برامون آوردن، ایسنتاگراممون رو بردن» بشود و شاید هم نشود.

مسئله این است که اگر استفاده صحیح از تویتر را آموخته اید، چرا استفاده صحیح از باقی شبکه ها را نمی آموزید؟ چرا استفاده صحیح را آموزش نمی دهید؟ مگر جنجال های بزرگ «اخبار کذب» یا Fake news در فیس بوک، توییتر و واتس اپ در سطح جهانی مشکل زا نشد؟ آیا راهکار جهانی بستن این بسترها بود؟

به هر صورت همانطور که توییت وزیر ارتباطات را می بینید، تمایلی در سطوح بالا برای رفع فیلتر آن وجود دارد ولی تضمینی برای این موضوع وجود ندارد! شما چه نگاهی به اتفاقات اخیر پیرامون شبکه های اجتماعی در کشورمان دارید؟

azarijahromi

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. REZA
  REZAREZA
  ترنجِ خیلی رسیده
  7
  2

  هیچی نمیشه

 2. milad7ir
  milad7irmilad7ir
  ترنج لاگژری
  10
  2

  شما جیب ما را نزن ?

 3. Avatar
  siavash-tsiavash-t
  ترنجِ رسیده
  4
  3

  یکی رفع فیلتر میشه، عوضش چند تا فیلتر میشه. گرفتار شدیم!

 4. Avatar
  chalton
  ترنجِ نرسیده
  4
  9

  نه به رفع فیلتر?

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,623 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,813 ترنج
 3. 3# m.b - 12,482 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,614 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,151 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,381 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,812 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,538 ترنج
کانال تلگرام ترنجی