1 × 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آیپد کم حاشیه با Face ID چه طراحی ای خواهد داشت؟

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 3 دیدگاه | اپل ، تبلت

هر چند فناوری موبایل ها عموما خیلی سریع به تبلت ها نمی رسد و این در محصولات اپل و سامسونگ به وضوح دیده می شود اما بالاخره این تبلت ها هستند که با فناوری موبایل ها روزی، به روز خواهند شد. با ارایه آیفون X و طراحی فوق العاده جذابش در کنار فناوری پیشرو Face ID شایعات درباره آیپد بعدی با تصور چنین فناوری هایی برای آن آغاز شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا مرور چند رندر ببینیم آیپد کم حاشیه با Face ID چه طراحی ای خواهد داشت؟

نمایشگر آیپد بعدی که حالا یا آیپد امسال خواهد بود یا سال بعد، قطعا با حاشیه کمتر ارایه می شود و فناوری Face ID موضوعی است که اپل به آن دید دارد و آمده که بماند، پس به دیگر محصولات این شرکت نیز اضافه خواهد شد اما این اتفاق ها برای آیپد به چه شکل روی خواهد داد؟ آیا شاهد یک نمایشگر با بردگی خواهیم بود که فناوری های مربوط به Face ID درون آن قرار بگیرد؟

مشخصا پاسخ شما خیر است! اول اینکه حاشیه نمایشگر آیپد ها آنقدر کم نخواهد شد و دلیل را در بد شدن بیش از حد ارگونومی دستگاه می توان دانست. موضوع دوم هم این است که به نظر می رسد حاشیه آیپد کم حاشیه جدید حداقل به اندازه ارتفاع حسگرهای مربوط به Face ID باشد، پس این ویژگی می تواند بدون نیاز به بریدن بخشی از نمایشگر درون آن جای بگیرد. در رندر پایین شما می توانید تفاوت طراحی این دوم تصور از آپید را با هم مقایسه کنید: آیپد بسیار کم حاشیه و با بریدگی نمایشگر و آیپد کم حاشیه بدون بریدگی نمایشگر:

به صورت کلی نظر ما هم با طرح سمت چپ است اما اپل عموما خیلی قابل پیش بینی ظاهر نشده و احتمال دارد که اصلا حتی حاشیه نمایشگر آیپد بعدی هم کم نشود! البته اگر این اتفاق در آیپدی که امسال رونمایی می شود، رخ ندهد، قطعا در نسل بعدی رخ خواهد داد چون این یک تغییر بایدی است نه یک تغییر اختیاری. با چنین تغییری آیپد از قبل جمع و جورتر و سبک تر می شود که بحث مهمی در صنعت تبلت ها، این نمایشگرهای بزرگ قابل (!) است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید اپل آیپدی با طراحی ای که در این رندرها دیدیم، ارایه کند؟ فکر می کنید اپل با کم شدن حاشیه  به فکر کم کردن ابعاد دستگاه بیفتد یا اندازه نمایشگر را بزرگتر کند؟ فکر می کنید این اتفاق امسال یا سال 2019 روی بدهد؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Naranj
  NaranjNaranj
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  7

  تبلت الان کمرنگ شده. از اپل بعید هست.ولی سرفیس حتما

 2. Avatar
  Jahandar
  ترنجِ نرسیده
  10
  1

  یارو تو جوب خوابیده بود پرسیدند چرا این کارو میکنی؟ گفت اینجا خوابیدم تا در جریان باشم!!!!

  اپل بطور هدفمند فرم فکتور تبلت رو به بازار ارائه داده بهمین دلیل بطور مداوم اون رو پیشرفت میده و از قویترین سخت افزارش هم در تبلت هاش استفاده میکنه. اما کافیه نگاهی به سخت افزار و پردازندۀ تبلت های اندرویدی بیندازید. قشنگ پیداست تولیدکننده های تبلت های اندرویدی “باری به هر جهت” و برای “در جریان بودن” اقدام به عرضۀ تبلت میکنند! شاخ ترینشون که سامسونگه تبلت “های اند” که میده تو بازار، پردازندش یکی دو نسل عقب تر از پردازندۀ موبایل های “های اند”شه ?

 3. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری
  3
  1

  فوق العاده زیباست این طرح و شک نکنید که بزودی به واقعیت تبدیل میشه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,646 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,820 ترنج
 3. 3# m.b - 12,483 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,623 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,153 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,388 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,539 ترنج
کانال تلگرام ترنجی