چهار × 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس پرچمدارهای 2018 سامسونگ هستند که مطالب بسیار زیادی درباره آن ها در ترنجی با هم خوانده ایم. این دو دستگاه به ترنجی رسیده اند و می خواهیم نگاه اولیه خود را با شما در میان بگذاریم، در ادامه با ترنجی همراه باشید.

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9+

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9+

بدون شک تشخیص گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس از گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس در نمای جلو تقریبا غیر ممکن است، این شباهت هر چند هیجان طراحی جدید را به ما القا نکرد اما قطعا حس داشتن طراحی بسیار دلربای گلکسی اس 8 را تکرار کرد. هر چند گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به لحاظ ضخامت دستگاه های باریک اندامی نیستند اما به دلیل خمیدگی نمایشگر و لبه ها در دست بسیار باریک به نظر می آید. انگشت اشاره ام به دنبال حسگر اثرانشگت می گردد و برآمدگی را لمس می کند که ناخودآگاه فکر می کنم دوربین است و با چرخاندن دستگاه می بینم که خیر، دقیقا انگشت روی حسگر اثرانگشت است و این برآمدگی به شناسایی راحت تر شما کمک خواهد کرد.

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

همیشه فکر می کردم از طرح بلندگوی لبه پایین گلکسی اس 9 رضایت نداشته باشم، حتما می دانید یکی از معدود تفاوت های طراحی گلکسی اس 8 با گلکسی اس 9 همینجاست ولی وقتی آن را دیدیم، دیگر حس منفی در من نبود هرچند خیلی هم مثبت نیستم! این حس وقتی بهبود یافت که صدای بلندگوهای استریو گلکسی اس 9 را شنیدم. قطعا اینجا یک پیشرفت مثبت صورت گرفته است. لوازم جانبی گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس همراه دستگاه های ما نبود پس من هندزفری شیائومی های رز خود را به جک 3.5 میلی متری که قدری تنگ می نمود (!) متصل کردم و پیش از روشن کردن قابلیت Dolby Atmos به صدای عادی آن گوش دادم. تفاوت زیادی با گلکسی اس 8 وجود نداشت اما با روشن کردن این حالت، صدا فراگیرتر و جذابتر است. لزوما حداکثر صدای گلکسی اس 9 کرکننده نیست و بیس آن آنقدر کوبنده که شاید برخی دوست داشته باشند به نظر نمی رسد اما شما می توانید با تغییر اکولایزر این مورد را حل کنید.

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نمایشگر! وقتی چشم به نمایشگر سوپر امولد سامسونگ می دوزید، جدا کردنش سخت است! من حقیقتا یکی از دوستداران این نمایشگر هستم اما وقتی نمایشگر OLED آیفون X را که به طرز بی نظیری در کالبیره بودن رنگ ها استاد است، تجربه کردم دیگر کمی به کم کاری سامسونگ مشکوکم! حالت نمایشگر همیشه روشن را شخصا عاشقش هستم و نمی توانم خوشحالی خود را از طرح ها جدید وصف کنم. حاشیه پایین نمایشگر تنها کمی کمتر شده اما حقیقتا این موضوع چندین بار در ذهن ما تکرار شد و آن را جالب توجه دیدیم.

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

عملکرد دستگاه از لحظه اول قطعا از گلکسی اس 8 سریع تر است چرا که گلکسی اس 8 مثل یک کدو تنبل خنگ حتی در انمیشن بازکردن منو برنامه ها لگ میزد. گلکسی اس 9 آنقدر که باید سریع هست و در برخی موارد این موضوع دوباره به ذهن ما تلنگر می زد که واقعا این موضوع را دوست داریم اما فکر نکنید که رابط کاربری آن رابط کاربری فوق سریع ای است که ایده آن نام بگیرد! خیر، این رابط کاربری همچنان خنگ است، کافی است که بخواهید بیکسبی را از چپ به راست بکشید یا مثلا Game Launcher را که قابلیت مفیدی است، باز کنید … آه سامسونگ!

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

گلکسی اس 9 پلاس شاید بدون دلیل خاصی برای من تجربه سریع تری بود. نمایشگر گلکسی اس 9 پلاسی که من در اختیار داشتم رنگ های سردتری داشت و این را می توان به پای تلورانس تولید گذاشت. گلکسی اس 9 پلاس اما برای من که دست های خیلی کوچکی هم ندارم، کمی بزرگ است و گلکسی اس 9 برای من قطعا انتخاب بهتری از نظر اندازه است. از باب دوربین دوتایی نمی تواند بگویم که دوربین دوم در این مدت که تجربه کردم خیلی برای خرید من قانع کننده بوده باشد اما قطعا عکاسی با f/1.5 در شرایط نوری چالشی یکی از مورد علاقه ترین مواردی است که انجام خواهم داد.

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

رابط کاربری دوربین به روز شده و آیفون طورتر گشته اما هنوز دلچسب نیست! خوشبختانه دوربین سلفی برای اولین در چندین سال اخیر یک تصویر خیلی شارپ و بدون آرایش چهره (حتی وقتی این گزینه خاموش است در گلکسی اس 8 احساس می کنیم که تغییراتی اعمال می شود) ارایه داد و این را دوست داشتم. عکاسی پرتره طور نصفه و نیمه دوربین سلفی نیز گاهی اوقات شاید بد نباشد.

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

نگاه اولیه ترنجی به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس

دکمه بیکسبی مزاحم است، من این دکمه را فعلا دوست ندارم تا آن طرح آرمانی سامسونگ برای بیکسبی به تحقق بپیوندد. عمر باتری آنقدر اعتماد به نفس بی پروا کار کردن با موبایل را به من نمی داد و سعی می کردم تا کمی خودداری کنم. کیفیت مکالمه به دلیل تقویت بلندگوی مکالمه برای استفاده به عنوان بلندگوی دوم، خیلی خوب است.

به صورت کلی و در حال حاضر با تجارب شخصی که از گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس داشتم، می توانم بگویم اگر شما گلکسی اس 7 یا گلکسی اس 7 اج دارید، به فکر خرید این دستگاه باشید و اگر گلکسی اس 8 یا گلکسی نوت 8 و به عبارت صحیح تر، یک پرچمدار سال 2017 دارید، برای خرید گلکسی اس 9 تقریبا هیچ دلیل موجهی وجود ندارد! برای انتخاب بین گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس، در حال حاضر انتخاب من گلکسی اس 9 است.

نظر شما چیست؟ سعی می کنیم با صرف وقت مناسب، بررسی مناسبی برای دادن دید خوب به این دستگاه ها برای شما آماده کنیم.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری
  11
  2

  متن جالبی بود ولی چندتا سوال تو ذهنم ایجاد کرد اقای عطایی من موقع معرفی اس9 حس کردم جلوی گوشی زشت شده چون حس کردم لبه های اس9 و اس8 یکم متفاوت هست چون حس میکنم خمیدگیش کمتر شده ایا اینطوره؟ دوم اینکه طبق بررسی دیسپلی میت اس9 بهترین نمایشگرو داره ولی شما تو متن گفتید آیفون ایکس بهتره. سوال بعدیم درمورد رابط کاربریه یعنی شما میگید رابط کاربری آیفون بهتره؟ مرسی اگه جواب بدین

  • سینا عطایی
   ترنجِ نرسیده
   11
   1

   ممنونم لطف دارید
   درباره تفاوت لبه های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 9 باید تست کنم و میگم
   دیپسلی میت معیارهای خودشو داره و نمی خوام زیر سوال ببرمش اما قطعا رنگ های نمایشگر OLED آیفون X به شکل استادانه ای کالیبره شدن
   درباره رابط کاربری چند مبحث وجود داره اما از اون بحثی که من وارد شدن، یعنی سرعت و روان بودن، قطعا iOS بهتر از اندروید هست

 2. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری
  22
  10

  حقیقتا یکی از دوستداران این نمایشگر هستم اما وقتی نمایشگر OLED آیفون X را که به طرز بی نظیری در کالبیره بودن رنگ ها استاد است، تجربه کردم دیگر کمی به کم کاری سامسونگ مشکوکم

  منم بشدت موافقم . صفحه آیفون x فوق‌العادس

 3. Avatar
  YasYas
  ترنجِ رسیده
  2
  5

  سلام
  دوربین اس۹پلاس شب محیط کم نور یا تاریکی مطلق
  عملکرده خوبی داره یا نه؟
  f1/5 در شرایط نوری مختلف مخصوصا در شب بیش از حد نور جزب نمیکنه؟

 4. ali.k77
  ali.k77ali.k77
  ترنجِ رسیده
  15
  7

  تو بررسی زومیت نوشته لگ‌های گاه‌ و بی‌گاه در محیط رابط کاربری و همچنین تو بازی های سنگین هم نوشته لگ های گاه و گداری خواهد داشت با توجه به اینکه سامسونگ ید طولانی تو لگ و هنگ داشته آیا سایت دیگه ای هم هست که به این مورد اشاره کنه؟

 5. Avatar
  mOhammad.feizimOhammad.feizi
  ترنجِ نرسیده
  13
  8

  تجربه کار با آیفون۱۰ و به خصوص صفحه نمایش آن بی نظیره درحال حاضر و فاصله داره با پرچمدار سامسونگ هنوز

  • رسول آریان
   رسول آریانRasoul_Arian
   ترنجِ خیلی رسیده
   9
   16

   صفحه نمایش آیفون ایکس سوپر امولد ساخت سامسونگه.

   • احمد
    احمدahmadabdinejad
    ترنج لاگژری
    16
    5

    رسول جان یه جا خوندم ساخت مهم نیست طراحی مهمه اپل یه بهینه سازی هایی انجام داده که به این کیفیت رسیده هرچند نباید تکنولوژی ساخت سامسونگ رو هم نادیده گرفت

    • رسول آریان
     رسول آریانRasoul_Arian
     ترنجِ خیلی رسیده
     9
     14

     دیسپلی میت رو نگاه کن.
     آمار و ارقام بین S9 و آیفون ایکس.

     طرفدار هربرندی بگه که دیسپلی میت رو قبول ندارم، بهش ایراد نمیگیرم ولی طرفداران اپل نمیتونن دیسپلی میت رو معتبر ندونن. چون دیسپلی میت بین اپل و سامسونگ مقایسه عادلانه ای داره.

    • سینا عطایی
     ترنجِ نرسیده
     6
     1

     درسته، لزوما ساخت اهمیت نداره
     طراحی خیلی با اهمیته

   • Avatar
    MortazaviMortazavi
    ترنجِ خیلی رسیده
    11
    5

    بزرگوار سنسورهای دوربین پیکسل هم ساخت سونیه ولی کیفیت عکسش بهتر از سونی هست

    اینجا هم همینطوره و کیفیت خروجی مهم هست نه سازنده پنل یا سنسور.

    • رسول آریان
     رسول آریانRasoul_Arian
     ترنجِ خیلی رسیده
     7
     6

     ساخت سنسور با ساخت نمایشگر فرق داره.
     چون سنسور همه چیز یک دوربین نیست.
     بستگی به لنز و دیافراگم و الگوریتم پردازشی داره.

     حالا شما چرا سنگ سوپر امولد آیفون ایکس رو به سینه می زنید؟ تا دیروز صفحه نمایش آیفون ایکس بد بود چون امولد ساخت سامسونگ بود و مشکل خط سبز توی صفحه داشت. حالا که جناب عطا یی یک خط تعریف از نمایشگر آیفون ایکس نوشت، نمایشگر آیفون ایکس شد بهترین نمایشگر دنیا؟

 6. رسول آریان
  رسول آریانRasoul_Arian
  ترنجِ خیلی رسیده
  9
  15

  ممنون از ارزیابی شما.

  اگر دکمه بیسکبی رو دوست ندارید، با یک برنامه ثالث میتونید عملکردش رو تغییر بدید. مثلا تبدیلش کنید به دکمه عکاسی.

  البته من این کار رو نکردم. چون از بیکسبی استفاده کردم، مخصوصا در مقاله بعدی که براتون ارسال کردم ?

 7. milad7ir
  milad7irmilad7ir
  ترنج لاگژری
  11
  10

  آقاي عطايي در حد امكان براي بررسي تخصصي روي قدرت صداي اسپيكر بيشتر فوكوس كنيد.

 8. romas
  romasromas
  ترنجِ خیلی رسیده
  13
  15

  نمیدونم چرا اینهمه به طراحی گیر دادین ؟
  آیفون 5 سال زبان طراحیش تغییر نکرد ( حتی رابط کاربری ios ) کسی چیزی نگفت ! حالا که سامی یه طراحی مدرن که نیازیم به تغییر نداشت و بالاترین درصد صفحه نمایش به بدنه تو تمام بدون حاشیه ها داره ازش ایراد میگیرن !
  وقتی اس 8 اومد گفتن دوربینش همون اس 7 نیازی به خریدن نیست
  وقتی اس 9 اومد گفتن طراحیش همونه نیازی به تغییر نیست !
  دقیقا چی میخواین از سامسونگ ؟ مرده زنده کردن ؟ تبدیل عصا به مار ؟

 9. BeFair
  BeFairBeFair
  ترنجِ خیلی رسیده
  4
  14

  عکس های خوبی داره این مطلب، کار خودتونه؟!؟!
  فکر می کنم خیلی بی رحم دربارش صحبت کردین و خب نمیشه صبحتاتون رو هم رد کرد

 10. Avatar
  FarazFaraz
  ترنجِ رسیده
  8
  6

  آقای عطایی معلومه که خواستین متن جنجالی بنویسید یهجوری شبیه به سایت ها ی خارجی که تعریف و مقایسه میکنن که البته اینو بگم که اصلا شبیه اونا نشده و بیشتر شبیه قضاوت عجولانه شده …من الان گوشیم اس هشت هست بعد از یکسال هیچ لگی نداره کاملا هم ظرفیت پر هست جای تعجب داره که میگید اس نه لگ داره …فیلم های معتبری که دیدیم و هم شما در سایت گذاشتین با اون سرعت فوق العاده هم توی رابطه کاربری هم در اجرای بازی ها و برنامه یعنی همه دروغ بود ؟؟؟

  • سینا عطایی
   ترنجِ نرسیده
   7
   4

   سلام وقت بخیر
   خیر مقصود متن جنجالی نیست، اگر بود راه های بهتری برای پرداختن بهش وجود داشت
   اینکه شبیه به چیز خاصی بشه رو هم نمی دونم واقعا، نه من چنین نیتی نداشتم
   قضاوت عجولانه هم نمیشه بهش گفت، تیتر مطلب هست نگاه اولیه
   درباره رابط کاربری یه موضوع رو دوست دارم مشخص کنم براتون، سرعت دستگاه با روان بودن رابط کاربری دو مقوله متفاوته کاملا. گلکسی اس 8 هم قبل از آپدیت هایی که عرضه شد، یعنی دقیقا اول ارایه (زمانی که ما بررسیش کردیم) لگ های مشخصی در رابط کاربری داشت و همین اس 9 هم داره، برای مثال به دو موردی که توی متن اشاره شد خودتون رجوع کنید، مثلا بیکسبی و گیم لانچر

   • Avatar
    FarazFaraz
    ترنجِ رسیده
    4
    4

    آقای عطایی خسته تر از اونیم که بخوام بنویسم و منظورم رو بگم ولی از همون اولی که اس هشت اومد من خریدم و هیچ لگی در رابطه کاربریش نداشت و نداره شاید به خاطر همون آپدیت های هست که شما میگین(حتما آپدیت های با حجم خیلی زیاد بوده چون کار سختی بوده تا از کدو تنبل خنگ بودن به این سرعت و روان بودن رسیدن کار سختیه) پس اینجور که معلومه اس نه هم با آپدیت مشکلش حل میشه

 11. Mohammad
  MohammadMohammad
  ترنجِ نرسیده
  5
  3

  درسته…نمایشگر اس‌۸ و حتی اس ۹ بد رنگ هستن…وقتی اس ۷ رو کنار این دستگاه ها میزارین متوجه بد رنگ بودن یاب اصتلاح کدر بودن و کم بودن کنتراست رنگ پی‌میبرین…ولی خوب این کار سامسونگ دلیل داره…اس ۸ ک مشکل قرمزی رنگ داشت و این خودش ی مشکل بزرگی بود..ولی صفحه اس۹ برای جلوگیری از سوختگی پیکسلی(pixel burn in)حال صفحه رو ب این روز در اورده…انتخاب اینجا با شماس…ایفون ایکس میخرین و بعد ی هفته میبینین ک صفحه شما لک اندازه و پیکسلا سوختن یا بد رنگی اس ۹ رو متحمل میشین تا صفحتون سالم بمونه…درباره انیمشین ها هم باید گفت ک این مشکل دیرینه سامسونگ هست و حالا حالاها باید این رو متحمل شد…ولی بی انصافی هم نکنیم از قبل خیلی بهتر شده…دیگه مشکل باگ و افت فریم و قاطی شدن و رقص اعلان ها در پنل نوتیفیکیشن دیده نمیشه…درباره انیمشین گیم لانچر ک ذکر کردین مشکلی دیده نشده و عالی عمل میکنه ولی در قسمت بیکسبی پنل، وقتی ک میخواد لود بشه ب شدت افت فریم پیدا میکنه و انگار ک این کار برای این دستگاه سنگین هستش…سامسونگه و کارای همیشگیش دیگه مگه ن!؟? وقتی اس ۷ اج خودتونو ب اندروید ۸ ارتقا میدین از اندروید ۸ روی اس ۸ بهتر عمل‌میکنه دیگه مشخصه ک داداش سامی مون داره اشتباه میزنه?درباره دلچسب نبودن رابط کاربری دوربین نمیشه نظر داد چون ب سلیقه مربوط میشه و ب نظر من ک عالی عمل کرده…حالا چیش ب دل شما نچسبیده رو بیان نکردین ولی بهتر بود ک میگفتین…دکمه بیکسبی..هووم…با ی ب تنطیمات رفتن میشه اونو غیر فعال کرد…و باید گفت ک با انگلیسی دست و ما شکسته ما ایرانیا نمیشه چیزی‌گفت…وگر ن بیکسبی خیلی عظیم تر از اونیه ک نشون بده…تو اکثر تست ها از الکسای امازون و سی ری اپل(ایفون) بهتر عمل کرده?دیگه شماهارو نمیدونم ولی من ک از دستگاه راضیم…نامردی نکرده باشیم…با تمام مشکلات دیرینه ای ک سامسونگ داشته و داره و خواهد داشت میشه گفت بهترین دستگاه حال حاظر میتونه باشه?

 12. Avatar
  SadeghhSadeghh
  ترنجِ رسیده
  4
  1

  واقعا همونجوری که گفته شد s9 از نظر خوش دستی خیلی عالیه
  شخصا بیشتر میپسندم نسبت به نسخه پلاس
  کاش سامسونگ تفاوت هارو بین نسخه پلاس و نسخه عادی زیاد نمیکرد

 13. رسول آریان
  رسول آریانRasoul_Arian
  ترنجِ خیلی رسیده
  6
  5

  جسارتا من یه سوالی بپرسم. جناب عطا یی طراحی اپل در زمینه صفحه نمایش دقیقا چی بوده؟ غیر از اینکه یک طرح ناچ دادن به سامسونگ و گفتن برامون یک صفحه نمایش سوپر امولد این شکلی تولید کنید؟

  همه توانایی صفحه نمایش آیفون ایکس قدرت گرفته از مهندسی سامسونگ هست. البته خودتون هم بهش اشاره کردید در این مطلب. نوشتید که چرا سامسونگ برای خودش کم کاری کرده. یعنی اینکه صفحه نمایش سوپر امولد آیفون ایکس رو متعلق به سامسونگ دونستید.

  اینجا بحث طراحی خیلی اهمیتی نداره. چون ساخت این صفحه نمایش رو نباید مشابه ساخت چیپ های اسنپ کوالکام توسط سامسونگ دید.

  بله، کوالکام طراحی میکنه و سامسونگ میسازه. اینجا طراحی مهمتره. اما این صفحه نمایش تمام و کمال زیر نظر سامسونگ ساخته شده. اپل که تجربه ای در زمینه سوپر امولد نداره. در بهترین حالت فقط گفته میخوام صفحه نمایش دوتا زائده در بالا داشته باشه و اندازه طول و عرض نمایشگر رو به سامسونگ داده.

  در ضمن نمایشگر سامسونگ قابلیت کالیبره دستی هم داره. کاربر میتونه به دلخواه خودش میزان سه رنگ قرمز، سبز و آبی رو به دلخواه مشخص کنه، یا حتی مشخص کنه که رنگ های گرم دوست داره یا رنگ های سرد. در نتیجه با توجه به هر سلیقه ای میشه تغییرش داد. البته من روی حالت آداپتیو دیسپلی کار میکنم.

  • سینا عطایی
   ترنجِ نرسیده
   1
   3

   ببینید اطلاعاتی که به صورت رسمی منتشر شده اینه که نمایشگر توسط اپل طراحی شده و سامسونگ اونو ساخته
   من به شما اطمینان میدم که سامسونگ هم دوست داره این سطح از کیفیت رو ارایه بده اما احتمالا موضوع پتنتی در میون باشه که در اختیار اپله
   درسته اپل نمایشگر تولید نکرده اما مهندسش رو خیلی وقته استخدام کرده

 14. romas
  romasromas
  ترنجِ خیلی رسیده

  خخخخخخ خب دیگه ثابت شد که مقایسه ۴ تا عکس ترنجی از مقایسه دیسپلی میت دقیق تره و در حقیقت دیسپلی میت اشتباه کرده گفته صفحه اس ۹ بهترینه

  ممنون آقای عطایی بخاطر این مقایسه بزرگ تو شرایط ویژه آزمایشگاهی و لابرتوارهای پیچیده و حرفه ایتون

  فن سونی های عزیز بشتابید واسه منفی زدن هههههه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,646 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,820 ترنج
 3. 3# m.b - 12,483 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,623 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,153 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,391 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,539 ترنج
کانال تلگرام ترنجی