5 − 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

توقف یکی از موبایل های سونی به دلیل تغییر اساسی در طراحی

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | 4 دیدگاه | سونی، شایعات

می دانیم که سونی در حال طراحی و توسعه دستگاه های متفاوتی برای سال 2018 است. برخی از این دستگاه ها حتی تاییدیه FCC ایالات متحده امریکا را نیز گرفته بود و این به معنی نزدیک عرضه بودن این دستگاه است اما حالا می بینیم که پروژه یکی از همین دستگاه های دارای تاییدیه FCC متوقف شده است و سونی دلیل را تغییر اساسی در طراحی عنوان کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره توقف یکی از موبایل های سونی به دلیل تغییر اساسی در طراحی بیشتر صحبت کنیم.

گوشی متوقف شده سونی

گوشی متوقف شده سونی

همانطور که در تصویر بالا می بینید نامه ای سونی به FCC یا همان کمیسیون ارتباطات فدرال ارسال شده و در آن می خواهند دستگاهی با شناسه FCC از قرار FCC ID PY7-00718V را از لیست خود حذف کنند و این دستگاه در هیچ کشور یا هیچ بازاری عرضه نخواهد شد.

متاسفانه شناسه FCC ID PY7-00718V هیچ سرنخی به ما نمی دهد و نمی توانیم بدانیم دستگاه متوقف شده پرچمدار است، میان رده است یا حتی یک پایین رده ساده ولی دلیل عنوان شده برای عدم عرضه، “تغییرات اساسی” عنوان شده است! باور اینکه دستگاهی به جز رده پرچمدار با چنین درجه اهمیتی وجود داشته باشد کمی سخت است اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست. به هر حال می دانیم که آمار فروش سونی در سال 2017 منتشر شد و بیش از 9٪ کاهش در فروش نسبت به سال گذشته را تجربه کرده بودند، سونی باید با قدمی محکم به جلو برود در غیر این صورت دوباره لغزش را تجربه خواهد کرد.

به نظر XperiaBlog شاید منظور از چنین تغییری، تغییر در بود یا نبود جک 3.5 میلی متری دانست و شاید برای نسبت نمایشگر ولی همچنان باید گفت با توجه به مقدار اطلاعاتی که داریم، هیچ چیز را نمی توان به قطعیت عنوان کرد. نظر شما چیست؟ فکر می کنید چه دستگاهی از سونی دیگر توسعه پیدا نمی کند و این تغییر چه چیزی خواهد بود که به دلیل آن توسعه یک دستگاه کاملا متوقف شده است؟ شاید حتی این دستگاه یک نقشه دوم بوده باشد که دیگر به آن نیازی نباشد! اینطور نیست؟

xperiablog

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری
  12

  امیدوارم این حذف شدن به معنای واقعی بازنگری در طراحی باشه

 2. Avatar
  MohammadsolyMohammadsoly
  ترنجِ رسیده
  12

  معلومه سونی یه دستگاه عجیب میخواد معرفی کنه خودشم میترسه سوتی بده

 3. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده
  7
  2

  فکر کنم تغییرات اساسی همین کاهش حاشیه و صفحه نمایش فوق عریض باشه.

  تا جایی که یادمه فرق اس۸ با اس۷ هم همین بود و به عنوان تغییرات بنیادین تو طراحی نام برده شد، نه دوربین دوگانه شد نه جنس دستگاه عوض شد نه بیس طراحی فقط فینگرپرینت رفت کرنر و حاشیه ها کم شد و البته لبه های اج هم بهتر شد

  حالا سونی هم احتمالاً تو نسبت صفحه و حاشیه ها تغییر ایجاد کنه و البته دوربینش رو هم دوگانه بکنه ولی احتمالا این‌بار رسانه ها بگن طراحی تکراری با حاشیه کمتر برعکس زمان اس۸

 4. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده

  راستی اگه ابعاد لو رفته قبلی از پرچمدار سونی درست باشه و صفحه هم همون ۵.۷ اینچ و ۱۸:۹ باشه همچنان حاشیه‌های کناری سر جاشون هستند، آخه قبلاً فکر میکردم صفحه ۱۶:۹ هست و یه رندر از جلوی گوشی که حاشیه‌های کناری تقریباً صفر بود پخش شده بود که خیلی شیک و متفاوت بود ولی اینجوری جلوش شکل بقیه دستگاه های ۱۸:۹ میشه.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,950 ترنج
 3. 3# m.b - 14,115 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,207 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,964 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی