5 × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

امنیت Face ID باری دیگر زیر سوال رفت

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | یک دیدگاه | اپل ، تماشا کنید

گویا محتوای نه چندان دلخواه اپل درباره فیس آیدی (Face ID) تمامی ندارد. مشکلاتی درباره این راه حل امنیتی اپل برای آیفون 10 (iPhone X) وجود دارد که هر چند شامل عموم کاربران نمی شود اما به هر حال می تواند نگران کننده باشد، برای چه کسانی؟ برای کسانی باید نگران امنیت خود باشند! بسیار خوب، به ادامه مطلب برویم و جدیدترین ویدیویی که نقطه ضعف امنیت Face ID آیفون 10 را نشان می دهد را با هم ببینیم.

[aparat id=”ucExw”]

همانطور که دیدید این بار نیز شرکت امنیتی ویتنامی Bkav با یک ماسک دیگر و ارزان تر توانسته است Face ID را فریب دهد. به استناد توضیحی که این کارشناس امنیتی می دهد، راه فریب خوردن Face ID با ماسک همانند موضوعی است که برای دوقلوها رخ می دهد که دلیل شباهت صورت است. Face ID بدون چک کردن عامل امنیتی بایومتریکی مانند عنبیه چشم عمل می کند این سبب می شود با ماسک بتوان آن را فریب داد، هر چند تصور نکنید که دستگاهی با اسکنر عنبیه چشم غیر قابل نفوذ است!

اما این ماسک چطور ساخته شده است؟ بد نیست بدانید هزینه تولید ماسک مذکور حدود 150 دلار است. برای ساخت آن نیاز به مدل 3D صورت شخص به همراه تصویر مادون قرمزی از چشم شخص دارید. این موارد روی شاسی ساخته شده از پودر سنگ قرار می گیرند و در نهایت، به قول مرحوم استیو جابر بزرگ، بوم! فیس آیدی فریب می خورد. البته این کار اصلا کار راحتی نیست اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که باید نگران امنیت خود باشید، مطمئنا امنیت شما به هر قیمتی تحت خطر است. اگر اینطوری نیست اصلا نگران نباشید!

به دلایلی که Face ID تا کنون فریب خورده است این موسسه امنیتی می گوید نمی توان از آن در کلاس تجاری استفاه کرد و قابلیتی مثل پرداخت اپل نباید متکی بر آن باشد. شاید اپل بتواند با اضافه کردن پیش نیازی مانند پلک زدن پیش از باز کردن قفل دستگاه بتواند این مسئله را برطرف کند اما این قابلیت قبلا و در اندروید 4.1 نیز با عنوان liveness check یا بررسی زنده بودن نیز فریب خورده است، باشد که اپل بتواند با ادغام سیستم اسکن 3 بعدی چهره و فناوری مذکور بر این ایراد چیره شود.

نظر شما چیست؟ چقدر چنین مسئله ای برای شما مهم است؟

gsmarena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده

  این مشکلات برای کاربران عادی که بیش از ۹۵درصد کاربران هستند هیچ وقت پیش نمیاد

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 16,661 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,374 ترنج
 3. 3# m.b - 11,729 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,220 ترنج
 5. 5# Mahdi - 9,418 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 8,816 ترنج
 7. 7# Amir galaxy - 8,719 ترنج
 8. 8# _V_ - 8,573 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,534 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,122 ترنج
کانال تلگرام ترنجی