شانزده − 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بیل گیتس موافق استفاده از Ctrl-Alt-Del نیست

به‌تازگی اخباری منتشر شده است که نشان می‌دهد یکی از بنیان‌گذاران معروف شرکت مایکروسافت یعنی بیل‌گیتس موافق استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl-Alt-Del نیست. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا صحبت‌های او را بررسی کنیم.

برای همه‌ی ما موقعیت‌هایی پیش آمده است که به دلیل هنگ‌کردن و یا به اصطلاح فریز شدن سیستم ویندوزی‌مان در اولین قدم خود را در حال فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl-Alt-Del دیده‌ایم تا بلکه اوضاع را بهبود ببخشیم زیرا می‌دانیم این عملی موثر است و به وضعیت کامپیوتر کمک خواهد کرد. اما فراموش نکنید که فشردن سه کلید که هر کدام در قسمتی از کیبورد قرار دارند نیاز به استفاده از دو دست دارد و به هیچ‌وجه عملی حرفه‌ای تلقی نمی‌شود. حال جالب است بدانید که یکی از پایه‌های بنیان شرکت عظیم مایکروسافت یعنی بیل‌گیتس (Bill Gates) نیز هیچ‌گاه طرفدار استفاده از این قابلیت به صورت کلیدهای ترکیبی نبوده است و همچنان به مخالفت خود با این روند ادامه می‌دهد. وی پیش از این و در سال 2013 میلادی استفاده از این کلیدها را یک “اشتباه” تلقی کرده است. او همیشه خواستار کلیدی اختصاصی برای این قسمت بود اما به نظر می‌رسد مسئول طراحی چینش کلیدها در کیبورد، با بیل‌گیتس هم نظر نبوده است!

جهت اطلاع کسانی که نمی‌دانند، Ctrl-Alt-Del عملی اجباری برای خروج از نرم‌افزار و یا… در دستگاه‌های ویندوزی است و همچنین در اجرای task manager و یا برای ریبوت کردن دستگاه نیز کاربردی ظاهر می‌شود. به گفته بیل‌گیتس این قابلیت، بسیار مهم و پرکاربرد است و به همین دلیل باید دارای میانبری ساده‌تر باشد تا همه به راحتی قادر به استفاده از آن باشند. با توجه به تلاش‌های وی برای قرار دادن دکمه‌ای اختصاصی برای این عمل به نظر می‌رسد اگر او قادر به برگشت به گذشته بود در اولین قدم از وجود این کلید در کیبوردها مطمئن می‌شد. اما همان‌طور که می‌دانید این عمل امکان‌پذیر نیست و فعلا نباید منتظر اضافه شدن این کلید باشیم.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا شما نیز خواستار کلیدی اختصاصی برای این عمل هستید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ubergizmo

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمد
  ترنج لاگژری  1  2

  بنظرم من وجود این قابلیت یعنی تاییدی بر مشکلات ویندوز

 2. Peiman z3
  ترنج لاگژری  1  0

  منم موافق نیستم

 3. Mortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده  0  0

  به نظرم چون خیلی پیش نماید سختیش به اون صورت نمود پیدا نمی کنه

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 9,951 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,994 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 6,681 ترنج
 4. 4# Sajad - 6,165 ترنج
 5. 5# Pouya - 5,881 ترنج
 6. 6# Milad7 - 4,621 ترنج
 7. 7# Mortazavi - 4,172 ترنج
 8. 8# =V= - 4,152 ترنج
 9. 9# m.b - 3,920 ترنج
 10. 10# دکتر رسول آریان - 3,786 ترنج
کانال تلگرام ترنجی