حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

۹۹ درصد شارژرهای تقلبی اپل در آزمایش ایمنی سنجی مردود شده‌اند

جلیل جعفری

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | اپل ، اخبار ، برندهای مطرح فناوری ، حتما بخوانید

بر مبنای ارزیابی انجام شده مطابق با استانداردهای تجاری انگلستان و آمریکا شارژرهای تقلبی که برای دستگاه‌های اپل موجود است تقریبا هیچ گاه ایمن نبوده‌اند.

سازمان استاندارد آمریکا با جمع‌آوری شماری از شارژرهای تقلبی که به صورت اینترنتی به فروش می‌رسند و انجام آزمایش‌های ایمنی بر روی آنها ثابت کرد که ولتاژ این شارژرها بسیار بالا است.

در این آزمایش از شارژرهایی که در هشت کشور مختلف جهان از جمله ایالات متحده آمریکا و چین به فروش می‌رسند استفاده شده است. از تعداد ۴۰۰ شارژری که مورد آزمایش قرار گرفتند تنها در سه مورد از عایق مناسب برای جلوگیری از برق گرفتگی استفاده شده بود. به این معنی که ۹۹ درصد شارژرهای تقبلی که در سایت‌های اینترنتی فروخته می‌شوند خطرناک هستند.

لئون لیومور، کارشناس سازمان استاندارد تجاری چارترد آمریکا، در این باره می‌گوید:

«درست است که این نوع شارژرها ارزان هستند اما چون غالبا کار کرده و جعلی هستند استفاده از آنها ممکن است به قیمت آتش گرفتن خانه و زندگی کاربر و حتی جان او تمام شود.»

در همین زمینه، شرکت اپل در چند روز اخیر شکایتی را بر ضد شرکتی که آداپتورها و کابل‌های تقلبی را در سایت آمازون به فروش می‌رساند تنظیم کرده است. اپل نیز با انجام بررسی دریافت که ۹۰ درصد لوازم جانبی  که با نام این شرکت در ۹ ماه گذشته در سایت آمازون فروخته شده‌اند تقلبی بوده‌اند.

[button type=”default” color=”” target=”” link=”http://www.nextpowerup.com/news/32012/99-of-fake-apple-chargers-fail-safety-tests/”]nextpowerup[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# احمد - 7,732 ترنج
  2. 2# Peiman - 7,477 ترنج
  3. 3# علی شیخ زاده - 5,144 ترنج
  4. 4# Pouya - 4,912 ترنج
  5. 5# Sajad - 4,348 ترنج
  6. 6# Mortazavi - 3,867 ترنج
  7. 7# دکتر رسول آریان - 3,679 ترنج
  8. 8# REZA - 2,623 ترنج
  9. 9# BeFair - 2,603 ترنج
  10. 10# Amin - 2,498 ترنج
کانال تلگرام ترنجی