حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

حق اختراع شیائومی برای قرار دادن نمایشگر زیر شیشه خودرو

نوشته

5 ماه قبل | بدون دیدگاه | حق اختراع، شیائومی

شیائومی بیان کرده که این شرکت به دنبال ورود به بازار خودرو و با یک نمونه برقی است. آنطور که برنامه‌ریزی شده، این خودرو در سال ۲۰۲۴ و در بازار چین رونمایی خواهد شد. امروز حق اختراع شیائومی برای قرار دادن نمایشگر زیر شیشه خودرو رصد شده که اگر تحقق پیدا کند می‌تواند جذاب باشد. پیش از این BOE یک نمونه اولیه از نمایشگر شفاف برای شیشه بغل سرنشین ارائه کرده بود.

حق اختراع شیائومی برای خودرو برقی این شرکت

به تازگی در پایگاه داده ملی ثبت اختراع چین رصد شد که درخواست ثبت اختراع “خودروی شیائومی” توسط سازمان نظارتی این کشور چند روز پیش تایید شده است. به دلیل تایید شدن این درخواست، نام حق اختراع مذکور به صورت کامل مشخص بود. این حق اختراع به نام «خودرو (استفاده عملی)»، و توسط شرکت “خودرو شیائومی” که یکی از شرکت‌های تابعه گروه شیائومی مستقر در پکن محسوب می‌شود، ثبت شده است.

حق اختراع “خودرو شیائومی” دارای جزئیات بسیار جذاب و هیجان انگیزی است. اینطور که پیداست، خودروی شیائومی یک صفحه‌نمایش شفاف را زیر شیشه جلویی قرار خواهد داد. در حقیقت یک تجربه هدزآپ دیسپلی تمام صفحه را خواهید داشت.

در توضیحات این حق اختراع، آمده که این فناوری به رانندگان کمک می کند تا اطلاعات خودرو را راحت تر مشاهده کنند و ایمنی رانندگی را بهبود بخشد. برای مثال، اکثر وسایل نقلیه نمایشگر و اطلاعات مهم روی داشبورد یا پشت فرمان هستند و رانندگان باید برای بررسی آن به سمت پایین نگاه کنند. طبیعتا این برای رانندگی ایمن مناسب نیست.

طبق این حق اختراع، خودروی شیائومی قرار است اطلاعات مورد نیاز شما را مستقیماً روی شیشه جلو خودرو نمایش دهد تا نگاه شما از جاده منحرف نشود. در عین حال داده‌های مهمی مانند سرعت خودرو، نوتیفیکیشن‌ها و اطلاعات شارژ باتری خودروهای الکتریکی را نیز برای شما نمایش دهد. البته این خود می‌تواند سبب نوع دیگری از حواس‌پرتی شود!

طبق برنامه رسمی شیائومی، تولید انبوه خودروهای این برند در سال 2024 آغاز خواهد شد. اخیرا، لو ویبینگ در کنفرانس گزارش مالی گفت که توسعه خودروی شیائومی طبق برنامه قبلی به طور کامل در حال پیشرفت است.

به گفته وی، این عملکرد شرکت “بیش از انتظارات” است و گفته می شود که بسیار جلوتر از برنامه اولیه قرار دارند. او افزود:

“براساس وضعیت فعلی، احساس می‌کنم که تجارت خودروی شیائومی همچنان طبق برنامه و به آرامی پیش می‌رود.”

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید این ایده خوبی برای یک خودرو باشد؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)