حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

فیلترشدن گوگل پادکست، گوگل درایو و گوگل پلی گیمز در ایران – شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱

فیلترینگ سرویس های گوگل در ایران گویا پایانی ندارد. به نظر می رسد که باید شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ در تاریخ اینترنت کشور ثبت شود. پس از گزارش فیلترینگ گوگل مپ و گوگل ترنسلیت در ایران ما در ترنجی به بررسی دیگر سرویس های گوگل که استفاده می کردیم، پرداختیم.

فیلترینگ سرویس های گوگل در ایران

با بررسی بیشتر پیرامون سرویس های مختلف Google در ایران می توانیم در ترنجی گزارش کنیم که از بعدازظهر شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ شاهد فیلترشدن گوگل پادکست، گوگل درایو و گوگل پلی گیمز در ایران هستیم.

سرویس Google Podcasts، همانطور که از اسمش مشخص است، برای گوش دادن به پادکست‌ها استفاده می شود. برای برخی کاربران که شاید ندانند باید بگویم پادکست شامل برنامه‌های صوتی (مثل رادیو) می شود که ضبط شده و در بستر اینترنت قرار دارد تا هر وقت خواستید از آن استفاده کنید.

سرویس Google Play Games برای مرتب کردن اطلاعات مربوط به بازی ها در دستگاه‌های اندرویدی استفاده می شود. شما می توانید حساب کاربری بازی خود را با آن سینک کنید، بازی‌های بدون نیاز به نصب را تجربه نمایید، رکوردهای خود را با دوستانتان مقایسه کنید و در مجموعه یک بخش بازی محور است.

سرویس Google Drive یک سرویس ابری است که با آن شما می‌توانید فایل‌های خود را روی فضای ابری گوگل داشته باشید. همچنین امکان ویرایش برخی فایل ها یا به اشتراک گذاشتن آن ها را دارد.

گوگل پلی استور به طور کامل در ایران فیلتر شد

گوگل مپ در ایران فیلتر شد

گوگل ترنسلیت در ایران فیلتر شد: مترجم گوگل دیگر ترجمه نمی کند

فیلترشدن ۶ سرویس گوگل طی ۲۴ ساعت اخیر در ایران

همانند فیلترشدن گوگل مپ و گوگل ترنسلیت که هیچ دلیل امنیتی برای انجام شدن نداشتند، فیلترشدن این ۳ سرویس نیز کاملا عجیب و دور از انتظار بود. مسدود شدن فروشگاه نرم افزاری گوگل یا Google Play Store و Chrome Web Store به دلیل جلوگیری از نصب VPN شاید تا حدودی دلیل امنیتی داشته باشد اما مسدودکردن دسترسی کاربران به سرویس، نقشه، ترجمه، بازی، پادکست و فایل‌های ابری دلیل امنیتی واضحی ندارد.

با اضافه شدن این ۳ سرویس باید گفت طی ۲۴ ساعت اخیر شاهد مسدود شدن دسترسی کاربران به ۶ سرویس گوگل هستیم.

شما از چه سرویس های دیگری از گوگل استفاده می کنید که به تازگی فیلتر شده اند؟ در بخش نظرات به ما اطلاع بدهید.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)