حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

افزایش تولید آیفون ۱۴ پرو به دلیل تقاضا و فروش بسیار خوب آن در دستور کار اپل است

نوشته

4 روز قبل | بدون دیدگاه | اپل، اخبار

هنوز مدت زیادی از ممعرفی آیفون‌ها جدید اپل نمی‌گذرد، اما در همین مدت کم، وضعیت بازار بیانگر موفقیت بسیار عالی سری آیفون ۱۴ پرو است. این موضوع گویا کمی دور از انتظار این شرکت بوده و افزایش تولید آیفون ۱۴ پرو به دلیل تقاضا و فروش بسیار خوب آن در دستور کار اپل است. با ترنجی همراه باشید.

افزایش تولید آیفون ۱۴ پرو به دلیل تقاضا و فروش بسیار خوب آن در دستور کار اپل است

در تاریخ ۷ سپتامبر، شرکت آمریکایی اپل، سری جدید گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۴ خود را معرفی کرد. این سری شامل چهار مدل است که دو مدل با ویژگی‌های کمتر  و دو مدل نیز به عنوان نسخه‌های پرو عرضه شده‌اند. سه مدل از چهار مدل آیفون ۱۴، در حال حاضر فروش خوی دارند. بنابراین، مشتریان زیادی موفق شده‌اند تا آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پرو و ​​سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین نسخه، یعنی آیفون ۱۴ پرو مکس را در دست بگیرند.

آخرین نسخه از این سری، یعنی آیفون ۱۴ پلاس نیز از تاریخ ۷ اکتبر عرضه خواهد شد. داده‌های فروش فعلی نشان می‌دهد که تقاضای مصرف کنندگان برای آیفون ۱۴ پرو در مقایسه با سری آیفون ۱۳ پرو بسیار بیشتر است. علاوه بر این، اپل واچ اولترا که به تازگی معرفی و عرضه شده است، به شدت در حال فروش رفتن است و استقبال زیادی از آن شده است و حتی از تمام ساعت‌های هوشمند قبلی این شرکت نیز پیشی گرفته است.

افزایش تولید آیفون ۱۴ پرو

در حالی که روزهای بی پایان صف‌های اپل استور که در انتظار عرضه هر آیفون جدید، به طور قطعی به پایان رسیده است، اما گویا آخرین گوشی‌های هوشمند اپل فروش اولیه بسیار بیشتری را در بین مصرف کنندگان جهانی نسبت به سایر محصولات این شرکت کسب کرده است. البته ما به طور خاص در مورد مدل‌های ممتاز آیفون ۱۴ پرو و ​​آیفون ۱۴ پرو مکس صحبت می‌کنیم (نه فقط سری آیفون ۱۴). با شکسته شدن رکورد محبوبیت چهار گوشی جدید اپل تا این لحظه، طبق گزارش‌ها، گویا اپل مجبور به بازنگری در میزان تولید سری پرو آیفون ۱۴ شده است

سوال اصلی اکنون این است که فروش آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس چقدر است؟ متاسفانه هنوز هیچ کس نمی‌تواند پاسخ روشنی برای این سؤال ارائه دهد و حتی ممکن است مدتی طول بکشد تا منبع معتبری بتواند تخمین دقیق و قابل اعتمادی از اعداد فروش گوشی‌های هوشمند جدید اپل را جمع‌آوری کند. آنچه در حال حاضر کاملا آشکار است، این است که فروش مدل‌های۶.۱ و ۶.۷ اینچی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس، به طور قابل توجهی بهتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد عمل کرده است و شاید فروش دو نسخه ۶.۱ و ۶.۷ اینچی آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس در کل جهان، کمتر از آنچه باشد که در ابتدا انتظار می‌رفت.

دلیل این مسئله شاید آن است که شایعه شده است اپل تولید هر ۴ مدل آیفون ۱۴ را افزایش نمی‌دهد، در عوض ظرفیت خط تولید نسخه‌های معمولی را به دو نسخه پرو اختصاص می‌دهد. این موضوع اساسا به این معنی است که این شرکت به برخی از با ارزش‌ترین شرکای خود دستور داده است تا تعداد بیشتری از گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس تولید کنند و همچنین در مقابل، تعداد کمتری از آیفون ۱۴ و آیفون 14 پلاس (نسبت به آنچه که قبلا توافق شده بود) بسازند.

افزایش تولید آیفون ۱۴

به گزارش وب سایت خبری PhoneArena، در حالی که این نوع بازنگری‌ها مطمئنا بی سابقه نیستند، اما افزایش حدود ۱۰ درصدی در پیش بینی تولید و عرضه مدل‌های آیفون ۱۴ پرو تا پایان نیمه چهارم امسال، تغییر بسیار قابل توجهی به نظر می‌رسد که می‌تواند به اپل اجازه دهد میانگین فروش قابل توجه سری پرو آیفون ۱۴ را افزایش دهد. البته، اگر گذشته را در نظر بگیریم، نسخه معمولی آیفون ۱۴ همچنان به احتمال زیاد موفق‌ترین گوشی جهان خواهد بود و باز هم نشان می‌دهد که آیفون ۱۴ پلاس، در حال حاضر بزرگ‌ترین مشکل اپل است.

شاید بهتر بود که این شرکت همان نسخه مینی را در خط تولید خود نگه می‌داشت. اما مسئله اصلی اپل این است که آیا خانواده آیفون ۱۴ از آمار فروش آیفون ۱۳ پیشی خواهد گرفت؟ پس از گذشت چند روز از در عرضه مستقیم سری آیفون ۱۴، آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس، پاسخ دادن به این سؤال حتی سخت تر از گذشته است، اما این سه مدل با وجود پیش‌بینی‌هایی درباره عدم استقبال کافی، قطعا شروع فروش خوبی داشته اند و نوآوری‌های خاصی نیز به همراه دارند.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان