حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کاهش ۳۶ درصدی فروش محصولات اینتل در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در بخش لپ‌تاپ‌ها

نوشته

4 ماه قبل | بدون دیدگاه | اینتل، عملکرد تجاری شرکت ها، مشکلات

بازار تجارت جهانی این روزها شرایط مناسبی را پشت سر نمی‌گذارد. مشکلات متعدد تامین و تولید قطعات از یک سو و فشار اقتصادی ناشی از بحران اوکراین از سوی دیگر، وضعیت بسیار نامناسبی را ایجاد کرده است. در این شرایط شاهد کاهش ۳۶ درصدی فروش محصولات اینتل در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در بخش لپ‌تاپ‌ها هستیم. با ترنجی همراه باشید.

کاهش ۳۶ درصدی فروش محصولات اینتل در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در بخش لپ‌تاپ‌ها

گزارش پایه سه ماهه اینتل عمدتا از نظر مالی ارزش بررسی داشته است، بنابراین درک اینکه چه تعداد محصول واقعا از پویایی تغییرات در درآمد شرکت عرضه شده‌اند، چندان آسان نبود. اینتل شاخص‌های کمی واقعی را فاش نمی‌کند؛ اما توضیح می‌دهد که تغییرات نسبی آن‌ها در سه ماهه گذشته، دقیقا چه بوده است. در بخش لپ‌تاپ‌ها و در نیمه اول سال گویا این شرایط حداقل در بخش لپ‌تاپ‌ها برای اینتل مطلوب نبوده است.

آمار دقیق‌تر را می‌توان در فرم گزارش 10-Q که در صفحات وب سایت اینتل ظاهر شده است مطالعه کرد. در بخش مشتریان، درآمد این شرکت در سه ماهه دوم امسال، از ۱۰.۳ به ۷.۷ میلیارد دلار کاهش یافته و از این مقدار، ۴.۸ میلیارد دلار از قطعات لپ‌تاپ و ۲.۳ میلیارد دلار از قطعات برای سیستم‌های دسکتاپ به دست آمده است. درآمد در بخش نوت بوک‌ها نیز حدود ۲۹ درصد و در بخش محصولات دسکتاپ نیز ۱۸ درصد کاهش یافته است. در هر دو مورد، پویایی تحویل اجزای مربوطه بر حسب واحد با سرعت بیشتری بدتر شده است.

کاهش ۳۶ درصدی فروش محصولات اینتل

بنابراین عرضه قطعات اینتل در بخش لپ‌تاپ‌ها همچنان در حال کاهش است. بنابراین، تعداد قطعات لپ تاپ‌های عرضه شده در سه ماهه دوم امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۸ درصد کاهش یافته است. به گفته اینتل، این موضوع به دلیل کاهش تقاضا در بخش‌های مصرف کننده و بخش های آموزشی بوده است. در همان زمان، متوسط ​​قیمت فروش یک محصول لپ‌تاپ اینتل در سه ماهه دوم ۱۳ درصد افزایش یافت، زیرا این شرکت قطعات بیشتری را برای بخش تجاری و کمتر برای بخش مصرف کنندگان و بخش آموزشی فروخته بود.

به نظر می‌رسد که تمرکز بر بخش تجاری به اینتل اجازه می‌دهد تا حدی کاهش عرضه قطعات را جبران کند، زیرا مورد دوم حدود ۳۸ درصد کاهش یافته است، در حالی که درآمد بخش اول فقط ۲۹ درصد کاهش داشته است. در بخش محصولات دسکتاپ، کاهش ۱۸ درصدی درآمد با کاهش ۱۹ درصدی در عرضه قطعات نیز همراه بوده است و میانگین قیمت فروش قطعات اینتل ۱ درصد افزایش یافته است. مجددا باید ذکر کرد که تقاضای کمتر از حد انتظار در بخش آموزش، به این شرکت فشار وارد کرده است تا نتایج مشابهی را منتشر کند.

کاهش ۳۶ درصدی فروش محصولات اینتل

به گفته خبرگزاری GizChina، در هر دو بخش موبایل و دسکتاپ، این شرکت اظهار داشته که کاهش تقاضا برای قطعات اینتل در سه ماهه دوم به این دلیل است که سازندگان رایانه‌های شخصی و تامین‌ کنندگان قطعات مجبور هستند با موجودی‌هایی که بالاتر از حد معمول است فعالیت کنند و بنابراین دسته‌های جدیدی از محصولاتی را که آن‌ها به سادگی خرید آن را معقول نمی‌دانستند را خریداری کنند.

اگر کل نیمه اول سال را در نظر بگیریم، سپس تعداد قطعات عرضه شده توسط اینتل برای لپ‌تاپ‌ها را بررسی کنیم، شاهد یک افت ۳۶ درصدی هستیم. در بخش دسکتاپ، این کاهش نزدیک به ۱۵ درصد بوده است. در مورد اول، میانگین قیمت فروش همچنین ۲۳ درصد افزایش یافته است و در مورد دوم، تنها ۴ درصد افزایش داشته است. در بخش محصولات دسکتاپ چنین وضعیتی تنها به دلیل تمرکز بر این بخش تجاری به دست آمده است. در بخش موبایل رشد تقاضا برای لپ‌تاپ‌های مصرفی با پردازنده‌های گران‌تر نیز به این وضعیت کمک کرده است. نظر شما درباره کاهش ۳۶ درصدی فروش محصولات اینتل در نیمه اول سال ۲۰۲۲ در بخش لپ‌تاپ‌ها چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان