حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ارزش اپل بیش از ۸ برابر بیشتر از سامسونگ الکترونیکس است

تا به حال به این فکر کرده‌اید “ارزش شرکت”هایی که می‌شناسیم چقدر است؟ اپل مدتی است که به عنوان ارزشمندترین شرکت در دنیا شناخته می شود. این شرکت در سال ۲۰۲۲ با رشد قابل توجه نسبت به سال قبل، تنها با خودش رقابت می کند. این در حالی است که سامسونگ با سقوط ۷ رتبه ای نسبت به سال گذشته اختلاف بسیار زیادی با اپل دارد. در حقیقت ارزش اپل بیش از ۸ برابر بیشتر از سامسونگ الکترونیکس است.

ارزش اپل در لیست ارزشمندترین شرکت‌های سال ۲۰۲۲

طبق گزارش جدید شرکت حسابداری PWC مستقر در لندن، سامسونگ الکترونیک دارای بیست و دومین ارزش بازار بزرگ جهان است که تا پایان مارس 2022 به ارزش بازار 342 میلیارد دلار می رسد.

داده ها نشان می دهد که Samsung Electronics نسبت به سال گذشته چند پله سقوط کرده و از مارس 2021 تا مارس 2022 حدود 21 درصد ارزش بازار را از دست داده است.

بر اساس ارزش بازار، سامسونگ الکترونیک در رتبه 22 قرار گرفت که نسبت به رتبه 15 در سال 2021 افت را شاهد است. جلوتر از سامسونگ شرکت هایی مانند Mastercard، Tencent، Visa، TSMC، Meta Platforms، Nvidia، Tesla، Amazon، Alphabet، Microsoft، Apple و چند شرکت دیگر قرار گرفتند.

اپل از نظر ارزش سرمایه در بازار جهانی با ارزش بازار 2.85 تریلیون دلار پیشتاز است. TSMC، که اتفاقاً بزرگترین رقیب سامسونگ در بخش نیمه هادی ها است، با ارزش تخمینی 541 میلیارد دلار، دهمین شرکت بزرگ از نظر ارزش بازار بود.

براساس منطقه جغرافیایی، ایالات متحده بالاترین ارزش بازار را در مارس 2022 با اختلاف زیادی داشت. پس از ایالات متحده آمریکا، چین است که که 22 درصد ارزش بازار را از دست داد و همچنین عربستان سعودی، سوئیس، فرانسه، بریتانیا، تایوان، هند، ایرلند و کره جنوبی قرار گرفتند.

نظر شما درباره لیست شرکت‌های ارزشمند جهانی چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)