حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل عنوان با ارزش ترین شرکت جهان را به آرامکو عربستان واگذار کرد

نوشته

1 هفته قبل | بدون دیدگاه | اپل، تجاری

از امروز، اپل دیگر با ارزش ترین شرکت جهان نیست؛ چراکه شرکت نفت عربستان سعودی، آرامکو، اکنون این عنوان را در اختیار گرفته است. به‌گزارش بلومبرگ، این تغییر عمدتا به‌دلیل افزایش قیمت نفت در راستای افزایش تورم فعلی در سطح جهان بوده است.

اپل دیگر با ارزش ترین شرکت جهان نیست

آرامکو که به‌تازگی به ارزش بازار 2.43 تریلیون دلار رسیده، برای اولین بار از سال 2020 از اپل پیشی گرفته است. از ساعت 13:05 عصر دیروز به‌وقت شرقی، سهام شرکت کوپرتینویی در بورس نیویورک (NYSE) 3.9 درصد کاهش یافت. در اوایل سال، اپل ارزش بازار 3 تریلیون دلاری خود را اعلام کرد که حدود یک تریلیون دلار بیشتر از آرامکو بود. از آن زمان، این شرکت 16 درصد کاهش ارزش سهام را تجربه کرده، درحالی‌که آرامکو 27 درصد رشد داشته است.

با آن‌که درحال‌حاضر افزایش قیمت نفت برای افزایش سهام آرامکو یک مورد خوب است، تورم فزاینده باعث می‌شود فدرال رزرو با سرعتی بسیار سریع نرخ بهره را افزایش دهد. به‌همین‌دلیل است که سرمایه‌گذاران، شرکت‌های فناوری را نادیده گرفته و باعث می‌شوند قیمت سهام در طول مسیر کاهش یابد.

Tim Ghriskey، استراتژیست ارشد در Ingalls & Snyder، معتقد است که مدتی طول خواهد کشید تا شرکت‌های فناوری بهبود یابند. با توجه به برنامه‌ریزی فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره و عدم وجود نشانه‌هایی از راه‌حلی در اوکراین، غول‌های فناوری درحال‌حاضر نمی‌توانند سلطه خود را در زمینه‌ی ارزش‌گذاری حفظ کنند.

اپل دیگر با ارزش ترین شرکت جهان نیست

اپل دیگر با ارزش ترین شرکت جهان نیست

 فروش زیادی در بسیاری از فناوری‌ها و نام‌های متعدد دیگر وجود دارد و به‌نظر می‌رسد پولی که ازآنجا بدست می‌آید، به‌طور ویژه‌ای صرف صنعت انرژی می‌شود که درحال‌حاضر با توجه به قیمت کالاها چشم‌انداز مطلوبی دارد. شرکت‌هایی مانند آرامکو به‌طور قابل‌توجهی از این محیط سود می‌برند.

محدودیت‌های زنجیره تأمین به‌دلیل درگیری‌های جهانی برای مدتی گریبان‌گیر اپل خواهد بود. این شرکت اخیراً نتایج درآمد خود را برای سه‌ماهه دوم سال 2022 به‌اشتراک گذاشته و اعلام کرد که انتظار دارد مشکلات زنجیره تأمین بر نتایج سه‌ماهه سوم تأثیر منفی بگذارد. بااین‌حال، در داخل این بخش، بلومبرگ اشاره می‌کند که سهام اپل هنوز برای خرید نسبتاً امن می‌باشد زیرا این شرکت رشد ثابتی را در سال جاری حفظ کرده است.

با وجود پشت‌سر گذاشتن اپل توسط آرامکو، غول فناوری همچنان سودآورترین شرکت در ایالات‌متحده است و مایکروسافت نیز در رتبه دوم قرار دارد.

دیدگاه شما پیرامون تغییر جایگاه ارزشمندترین شرکت جهان و سقوط اپل به پله دوم این رده‌بندی چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی