حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

شکایت اپل از استارت‌آپ Rivos به‌دلیل شکار غیرقانونی کارکنان و سرقت اسرار تراشه این شرکت

نوشته

1 هفته قبل | بدون دیدگاه | اپل، تجاری

اپل به‌تازگی از یک استارت‌آپ با نام Rivos به‌دلیل شکار غیرقانونی مهندسانی که به اطلاعات سری شرکت دسترسی دارند، شکایت کرده است. طبق شکایت مذکور، اپل معتقد است که کارمندان سابق این شرکت به درخواست Rivos، اطلاعات اختصاصی غول فناوری را به‌عنوان بخشی از فرآیند استخدام در این استارت‌آپ سرقت کرده‌اند.

شکایت اپل از استارت‌آپ Rivos

درحالی‌که درحال‌حاضر اطلاعات زیادی در مورد Rivos وجود ندارد، این استارت‌آپ در درجه اول مهندسین بخش سیلیکون اپل را در لیست شغلی هدف خود قرار داده است. اپل ادعا می‌کند این استارت‌آپ می‌خواهد تراشه‌هایی طراحی کند که با تراشه‌های خود رقابت کنند، اما این شرکت معتقد است که Rivos این کار را با اطلاعات خصوصی اپل انجام می‌دهد.

اپل در بیانه‌ی خود پیرامون این موضوع بیان می‌کند: «از ژوئن 2021، استارت‌آپ Rivos یک کمپین هماهنگ را برای هدف قرار دادن کارمندان اپل با دسترسی به اطلاعات خصوصی و محرمانه تجاری اپل در مورد طراحی تراشه آغاز کرده است.»

پیش از شکایت، اپل نامه‌ای برای Rivos ارسال کرده تا در مورد قراردادهای محرمانه‌ای که کارمندان سابقش به آن متعهد شده بودند توضیح دهد، اما این استارت‌آپ در واکنش به اقدام اپل، پاسخی را به آن‌ها نداده است.

شکایت اپل از استارت‌آپ Rivos

شکایت اپل از استارت‌آپ Rivos

اپل کارکنان خروجی را که توسط Rivos شکار شده بودند به سرقت «مشخصات حساس تراشه و فایل‌های طراحی» این شرکت متهم می‌کند. در این پرونده آمده است:

 برخی از مهندسین سابق اپل به خصوصی‌ترین مشخصات این شرکت که در برنامه‌های همکاری ذخیره شده بود، دسترسی پیدا کرده و از AirDrop برای انتقال فایل‌ها به دستگاه‌های شخصی استفاده کرده‌اند. همچنین آن‌ها ارائه‌های حجیم را بر روی تراشه‌های موجود و منتشرنشده اپل که به‌عنوان Apple Proprietary و Confidential شناخته می‌شوند، در درایوهای ذخیره‌سازی ابری شخصی خود ذخیره کرده‌اند. یکی از این افراد حتی یک نسخه پشتیبان کامل از دستگاه Apple Time Machine خود بر روی یک درایو خارجی شخصی پشتیبانی‌گیری کرده است.

در شکایت علیه Rivos، اپل از دو مهندس سابق خود نام می‌برد که پیش‌نر در تیم تراشه این شرکت کار می‌کردند و پاییز گذشته به Rivos پیوستند. هدف شکایت اپل “بازیابی اسرار تجاری، محافظت از آن‌ها در برابر افشای بیشتر و افشای دامنه کامل استفاده از آن‌ها برای کاهش آسیب‌هایی است که رخ داده و یا خواهد داد.”

نظر شما درباره‌ی اتهام اپل به استارت‌آپ Rivos به‌دلیل شکار غیرقانونی کارکنان و سرقت اسرار تجاری این شرکت چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی