17 + 10 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گزارش مالی هواوی در نیمه اول امسال، حاکی از بیشترین میزان کاهش درآمد است!

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار، عملکرد تجاری شرکت ها، هواوی

تحریم‌های وضع شده از سوی ایالات متحده آمریکا برای هواوی، در ابتدا آسیب مشهودی را به این برند وارد نکرد. اما رفته رفته، این کمپانی با ضررهای مختلف و کاهش درآمد مواجه شد. امروز، گزارش مالی هواوی در نیمه اول سال ٢٠٢١ میلادی منتشر شده است. بر اساس این گزارش مالی، بیشترین کاهش درآمد هواوی در این بازه زمانی رخ داده است.

گزارش مالی هواوی در نیمه اول سال ٢٠٢١ میلادی

هواوی در سال ٢٠٢٠ عملکرد قابل توجهی داشت. این کمپانی در بازه‌ای از این سال، سامسونگ را کنار زد و به برند اول گوشی‌های هوشمند تبدیل شد! همچنین گزارش مالی هواوی در سال ٢٠٢٠ تراز مالی مثبت را نشان می‌داد.

 

تراز مالی هواوی در سال ۲۰۲۰ با وجود تحریم های آمریکا مثبت بوده است

 

به نقل از Gizmochina، غول فناوری چینی یعنی هواوی، از سال ٢٠١٩ میلادی در لیست سیاه دولت آمریکا قرار گرفت. این کمپانی، پیشروی فناوری 5G بود. این شرکت پس از مدتی، دوره‌ای آشفته و نابسامان را سپری کرده است. زیرا با گذر زمان، تحریم‌ها شدت بیشتری به خود گرفتند. تأثیر این تحریم‌ها، به طور ملموسی در روند مالی چینی‌ها قابل مشاهده است. به هر حال، هواوی گزارش مالی نیمه اول سال ٢٠٢١ خود را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش مالی، هواوی در نیمه اول جاری درآمد ٣٢٠.۴ میلیارد یوانی (معادل ۴٩.۵ میلیارد دلار آمریکا) داشته است. اما نکته‌ای مهم وجود دارد. این درآمد، ٢٩.۴ درصد نسبت به نیمه اول ٢٠٢٠ کاهش داشته است! بخش محصولات الکترونیکی مصرف کنندگان این کمپانی نیز با کاهش درآمد ۴٧ درصدی نسبت به قبل مواجه بوده است. این موضوع، به دلیل چالش‌های موجود در راه تأمین تراشه‌ها و تحریم‌های نرم افزاری از سوی ایالات متحده آمریکا بوده است. همچنین میزان قابل توجهی از این درآمد، متعلق به آنر بود. اما پس از فروش این کمپانی، کاهش درآمد هواوی بیش از پیش شد.

با این حال، تمام جنبه‌های این گزارش مالی منفی نیست. بر اساس گزارش مالی هواوی در این نیم سال، هواوی تمرکز خود را بر روی جاه طلبی بیشتر در بخش نرم افزار گذاشته است. به طوری که درآمد بخش‌های شاغل در این بخش ١٨.٢ درصد افزایش داشته است. پیش بینی می‌شود که این روند صعودی ادامه دار باشد. هواوی در حال انجام عمل‌های انعطاف پذیری است. از توسعه سیستم ابری این کمپانی تا راه اندازی HarmonyOS، جزوی از این قاعده هستند. در حال حاضر، بیش از ۴٠ میلیون و ۶۵ مدل دستگاه از نسخه نهایی HarmonyOS استفاده می‌کنند.

 

آپدیت نهایی HarmonyOS 2.0 هواوی تاکنون برای بیش از ۶۵ مدل منتشر شده است!

 

در ماه‌های اخیر، تعداد زیادی از محصولات هواوی وارد بازار شده است. البته این محصولات، در بخش‌هایی غیر از گوشی هستند و بیشتر مختص به چین هستند. اما ممکن است گزارش مالی هواوی برای کل سال ٢٠٢١، چشم اندازی روشن‌تر نسبت به اکنون داشته باشد. اما همچنان این شرکت با بدترین سال مالی تاریخ خود روبه‌رو شده است! اریک شو، رئیس بخش مالی هواوی می‌گوید که بقا در بازار بسیار مهم است. هواوی به دنبال ایجاد تعادلی بین شوک‌های بازار با محوریت نرم افزار و درآمد است. این کمپانی به دنبال بقای بیشتر از راه تنوع است. بنابراین، هواوی در یک برنامه بقای پایدار حداقل برای ۵ سال آینده تلاش می‌کند.

نظر شما در مورد گزارش مالی هواوی در نیم سال اول ۲٠٢١ چیست؟ آیا این کمپانی می‌تواند خود را از این مخمصه برهاند؟ فکر می‌کنید بخش نرم افزاری هواوی به موفقیت می‌رسد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,894 ترنج
  2. 2# ahmad - 17,063 ترنج
  3. 3# m.b - 15,537 ترنج
  4. 4# Mahdi - 13,476 ترنج
  5. 5# Sajad - 12,460 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,463 ترنج
  7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
  8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 9,152 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,787 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
نیما جلالی
رو نوک قله ☝️
کانال تلگرام ترنجی