بیست − 13 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بیت کوین در بهترین وضعیت خود طی ۸ سال گذشته قرار دارد

رسول فروغی

نوشته

1 هفته قبل | بدون دیدگاه | رمزارز

تنها ۱۱ سال از عمر ارزهای دیجیتال و اولین آن ها یعنی بیت کوین می گذرد. در این مدت بازار رمزارزها با فراز و نشیب های زیادی رو به رو شده است و طی این مدت کوتاه توانسته است مسیر رشد و فراگیری را به سرعت طی کند. حالا و در سه ماهه نخست امسال پربازده ترین و موفقیت آمیزترین دوران طی هشت سال گذشته برای پادشاه رمزارزها بوده است.

بیت کوین در بهترین وضعیت طی ۸ سال گذشته

طبق آمار و اطلاعات منتشر شده توسط Bybt، تحت عنوان اطلاعات سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ نشان می دهد که جفت ارز BTC/USD در سه ماه اول سال جاری بیش از هر زمان دیگری از سال ۲۰۱۳ تاکنون رشد داشته است.

 

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت BTC در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱

علی رغم اینکه بیت کوین نتوانست پیش از آغاز سه ماهه دوم سال به آخرین رکورد قیمت خود بازگردد، ولی در ماه مارس عملکرد بی نظیری از خود نشان داده است، در حالی که به طور معمول در این ماه بازدهی منفی داشته است.

به نقل از cointelegraph، این بار نه تنها بزرگ ترین ارز رمزنگاری شده بازار نزدیک به 30 درصد رشد قیمت داشته است، بلکه بالاترین قیمت تاریخی خود را در تراز 61700 دلار را نیز در این بازه زمانی به ثبت رسانده است. با نگاهی جامع تر باید گفت در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ با مجموع رشد ۱۰۳ درصدی، بیت کوین هر ماه فقط شاهد ترسیم کندل های سبز بوده است. آخرین باری که این روند مشاهده شد، سال ۲۰۱۳ بود که با ۵۳۹ درصد رشد، قیمت بیت کوین به حدود ۱۰۰ دلار می رسید.

بازدهی BTC بر اساس ماه

بازدهی BTC بر اساس ماه

طبق این آمار و اطلاعات، معمولا سه ماهه دوم بهترین زمان سال برای بیت کوین می باشد چرا که تنها دو سال بازده آن در این مدت منفی بوده است. رکوردی که در این زمینه باید شکسته شود به سال ۲۰۱۹ باز می گردد که با ۱۵۹ درصد رشد بهترین سه ماهه دوم از سال ۲۰۱۳ بوده است. مطالعه داده های بازده خام این مفهوم را به ذهن می رساند که بیت کوین پس از هاوینگ، که همیشه قوی ترین عملکرد در هر دوره چهار ساله را نشان می دهد، دقیقاً همان طور که انتظار می رفته عمل کرده است.

در عین حال، مقایسه این چرخه با چرخه های قبلی و سال 2021 با 2013 و 2017 ، نشان می دهد که صرف نظر از رکوردهای ثبت شده، بیت کوین در واقع رفتاری غیرعادی نشان نداده است. PlanB تحلیل گر معروف quant ، با اشاره به آخرین نسخه از نموداری که نشانگر حرکات قیمتی این ارز پس از هاوینگ است، این نگرانی که رشد جفت ارز BTC/USD در ماه های اخیر بیش از حد سریع بوده است را برطرف کرده است.

چارت ماهانه BTC/USDT

چارت ماهانه BTC/USDT

مدل انباشت به جریان PlanB میانگین قیمت ۱۰۰ هزار دلار تا ۲۸۸ هزار دلار در این چرخه را پیش بینی می کند، با این اوصاف روند فعلی، بسیار محافظه کارانه پیش می رود.

این مطلب صرفا ترجمه ای از سایت معتبر cointelegraph می باشد و هیچ توصیه ای به خرید و یا فروش ندارد. نظر شما درباره آینده قیمتی رمزارزها و به خصوص بیت کوین چیست؟

cointelegraph

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 19,808 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,724 ترنج
  3. 3# m.b - 13,937 ترنج
  4. 4# Mahdi - 11,858 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,410 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 8,887 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 8,878 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی