هجده − یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تغییر نام Hangout Chat و Hangout Meet به گوگل چت و گوگل میت

سینا عطایی

نوشته

10 ماه قبل | 3 دیدگاه | پیام رسان

همانطور که متوجه شدید گوگل می‌خواهد کاری که با Hangouts meet انجام داد و آن را به Google Meet تغییر داد با  Hangouts chat کند چرا که این اپلیکیشن بزودی از دسترس خارج می‌گردد. به این ترتیب تغییر نام Hangout Chat و Hangout Meet به گوگل چت و گوگل میت در دسترس خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گوگل چت

گوگل چت

گوگل چت

سرویس Hangouts از دسترس خارج شده و گوگل چت پا به عرصه رقابت می‌گذارد سخنگوی گوگل ضمن تایید این ریبرندینگ، همچنین اعلام کرد هیچ تغییری در تجربه کاربری Hangouts نخواهد بود. غول موتور جستجوی دنیا Google Chat را پس از حذف کامل Hangouts chat روانه بازار می‌کند.

اعمال این نوع تغییرات کسی را شگفت‌زده نکرده چرا که Google Hangouts هرگز به پلتفرم پیام‌رسانی که گوگل در پی آن بود تبدیل نشد. در واقع مقصر این اتفاق خود گوگل است. اپلیکیشن Hangouts همواره در رقابت با دیگر اپ‌های همسان از سوی خود گوگل بود. استراتژی گوگل در قبال Hangouts هرگز مناسب نبود و به همین دلیل این برنامه در طول این سالها جایگاه واقعی خود را نیافت.

قرار است Hangouts / Google Chat برنامه‌ای باشد که در جهت رقابت با Slack و نه دیگر اپلیکیشن‌های پیام‌رسان. مکانی برای بهره‌وری هر چه بیشتر در کنار ابزار پیام‌رسانی و البته برنامه‌ی جدید یکی از اعضای G Suite خواهد بود.

قرار بود Hangouts در ماه اوت از دسترس خارج گردد اما هنوز تاریخ دقیقی برای از دسترس خارج کردن Hangouts فعلی مشخص نیست. گوگل ماه اوت امسال را برای این امر اعلام کرده بود و بعد به تعویق افتاد. پس باید منتظر اعلام تاریخ دقیق باشیم.

یکی دو ماه پیش گوگل یک آپدیت برایHangouts ریلیز کرد آن هم نه برای افزودن ویژگی‌(ها) بلکه برای کاستن یک فیچر. Hangouts دیگر هیچ ویژگی جدیدی را دریافت نخواهد کرد. انتظار میرود که تا پایان سالHangouts دیگر بین ما نباشد. Google chat و  Google Meet جایگزین می‌گردند و نکته دیگر اینکه اپلیکیشن Google’s Messages در برخی کشورها با پشتیبانی از RCS بروز رسانی خواهد گشت.

گوگل در حال برنامه‌ریزی برای نفوذ هرچه بیشتر Messages است آن هم با وجود رقبایی چون وایبر، واتس‌اپ، فیس‌بوک مسنجر و دیگر اپلیکیشن‌های مشابه. اگر RCS واقعا اضافه گردد این اپلیکیشن می‌تواند رقابت را آغاز کند.

گوگل به تدریج اما قطعا برند Hangouts را از دسترس خارج می‌کند و این نام / سرویس مانند بسیاری از خدمات دیگر گوگل به خاطره‌های دور می‌پیوندد.

نظر شما چیست؟ شما کاربر Hangout بوده اید؟ فکر می کنید چرا گوگل نمی تواند پیام رسان قوی ارایه کند؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده

  خوب بود برای sms فرستادن

  وقتی به دیتا وصل بودی از نت استفاده میکرد
  وقتی دیتا نداشتی اتوماتیک sms می‌فرستاد

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  کاربرش نیستم

 3. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری

  از نظر من نام های قشنگتری هستن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,700 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,264 ترنج
 3. 3# m.b - 13,163 ترنج
 4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,967 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,926 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,689 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی