سه × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آموزش درخواست VDSL به صورت غیر حضوری: اینترنت سرینو با سرعت بیشتر

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 6 دیدگاه | اخبار داخلی، اینترنت

فرایند تبدیل ADSL به VDSL (سرینو) برای مشتریان شرکت مخابرات ایران در قم و تهران انجام می‌شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا آموزش درخواست VDSL به صورت غیر حضوری را داشته باشیم و درباره اینترنت سرینو با سرعت بیشتر صحبت کنیم.

آموزش درخواست VDSL به صورت غیر حضوری

درخواست VDSL

درخواست VDSL

به صورت خلاصه باید بگویم که مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود باید به صفحه کاربری خود به آدرس wwwl.tci.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.

یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL به جای ADSL است. با جایگزینی سرویس ADSL با VDSL، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می‌توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به نزدیک کاربران برد و پس از آن روی همان سیم مسی است، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی به ۳۰۰ متر کاهش پیدا می‌کند و می‌توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها به این موضوع اشاره کرده و چندی پیش هم از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی با این جایگزینی خبر داد. او همچنین هفته گذشته از آغاز فرآیند جایگزینی ADSL با VDSL خبر داد و اعلام کرد روزانه ۱۰ هزار مشترک در شرکت‌های مخابرات و شاتل به VDSL ارتقا پیدا می‌کنند.

در این راستا سیدمجید صدری -مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- امروز اعلام کرد ثبت‌نام اینترنت VDSL (سُرینو) برای مشتریان ADSL در شهرهای تهران و قم آغاز شده است. از جایگزینی اینترنت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در تهران و قم خبر داد و گفت: با تامین زیرساخت‌های لازم، برای مشتریان اینترنت پرسرعت مخابرات تهران و قم، امکان ثبت‌نام اینترنت سرینو با سرعت حداقل چهار برابر فراهم شده است.

وی از برنامه‌ریزی برای اجرای جایگزینی اینترنت VDSL به عنوان نسل جدید اینترنت خانگی به جای سرویس ADSL در کل کشور خبر داد و گفت:

فرایند ارتقاء ADSL  به VDSL(سرینو) برای مشتریان شرکت مخابرات ایران ‌به‌صورت رایگان و هزینه مودم به انتخاب مشتری به‌صورت نقد و یا اقساط از وی دریافت می‌شود. مشتریان برای ثبت تقاضای تغییر تکنولوژی سرویس اینترنت خود از ADSL  به VDSL و به‌منظور بهره‌مندی از سرعت بیشتر حداقل (تا چهار برابر) باید به صفحه کاربری خود به آدرس wwwl.tci.ir مراجعه و تقاضای خود را ثبت کنند.

بر اساس اعلام شرکت مخابرات ایران، توجه به شرایط خاص کشور به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی این مراحل به‌صورت غیر حضوری انجام می‌شود و از مشتریان درخواست شده به هیچ عنوان به مراکز حضوری مراجعه نکنند.

نظر شما چیست؟ به ارتقا به VDSL فکر می کنید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. SASAN.T
  SASAN.TSASAN.T
  ترنجِ نرسیده

  wwwl.tci.ir?😐😐
  http://www.tci.ir
  یه L اضافه هست

 2. Avatar
  KarenKaren
  ترنجِ نرسیده
  5
  2

  سرعت رو پینگ تاثیر داره ؟

 3. Avatar
  Alireza74Alireza74
  ترنجِ رسیده
  4
  5

  اگ نخواهیم که اینو داشته باشیم
  مشکل ندارید که

 4. ehsan1102000
  ehsan1102000ehsan1102000
  ترنجِ رسیده

  جناب عطایی، خسته نباشید
  سیم تلفن از مخابرات تا درب خونه رو عوض میکنن؟

 5. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  فعلا که 500 پول مودم میگیرن!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,194 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,891 ترنج
 3. 3# m.b - 14,094 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,115 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,527 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,959 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,929 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,774 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی