چهار × پنج =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

توییتر توییت های جعلی را با رنگ نارنجی نمایش می دهد

سینا عطایی

نوشته

11 ماه قبل | 4 دیدگاه | شبکه‌های اجتماعی

عجیب اما واقعی است که اطلاعات درج شده در توییتر سیاستمداران غیر واقعی هستند و حالا این شرکت به دنبال‌ راهی است تا به کاربران و مخاطبان این سیاستمداران در این خصوص هشدار دهد. گفته می شود توییتر توییت های جعلی را با رنگ نارنجی نمایش می دهد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

توییت های جعلی با رنگ نارنجی

توییتر اعلام کرده که در نظر دارد تا برچسب‌های هشدار با عنوان «گمراه‌کننده مضر» که بزرگ و نارنجی رنگ هستند را به ابن گونه پست‌ها در توییتر اعمال کند.

خبرگزاری NBC جزئیاتی را درباره برنامه‌های توییتر در آینده فاش کرده که نشان می‌دهد این شرکت به دنبال اضافه‌کردن پیام‌های هشدار است. شرکت توییتر نیز تایید کرده که ممکن است در آینده اتفاقاتی بیفتد.

یکی از سخنگویان توییتر به NBC گفته است:

«ما در حال جستجوی روش‌های مختلف برای رسیدگی به اطلاعات غلط و فراهم‌کردن زمینه‌های بیشتر برای توییت‌ها در توییتر هستیم. اطلاعات غلط مسئله حیاتی است و می‌خواهیم راه‌های متفاوتی را برای پرداختن به آن امتحان کنیم.»

در سیستمی که قرار است به توییتر اضافه شود، برچسبی با عنوان گمراه‌کننده مضر (Harmfully Misleading) به توییت‌های حاوی اطلاعات نادرست الصاق می‌شود. همچنین، پیغامی با متن زیر نیز به همراهبرچسب مورد اشاره و در ادامه آن خواهد آمد:

«گزارش‌های جامعه کاربری توییتر، این توییت را ناقض سیاست‌های جامعه کاربری درباره نشر اطلاعات گمراه‌کننده معرفی کرده‌اند. نمایش چنین توییت‌هایی در آینده کاهش می‌یابد.»

در واقع پس از این برچسب هشدار و متنی که اشاره کردیم، ممکن است نظر کارشناسانی بیاید که با ارجاع به توییت اصلی و ارائه اطلاعات واقعی، صحت و سقم پست حاوی اطلاعات جعلی را رد می‌کنند.

طبق گزارش منتشر شده، تنها پست‌های چهره‌های مشهور عمومی در توییتر وارد فرآیند بررسی صحت محتوا می‌شوند و این روزنامه‌نگاران هستند که صحت توییت اشخاص عمومی را تایید می‌کنند و در عین حال توییتر در نظر دارد جامعه‌ای از کاربران را تشکیل دهد که بتوانند درست و غلط‌بودن محتوای توییت شخصیت‌های مشهور را مشخص کنند.

ببنابر اعلام توییتر، قرار است در تاریخ 15 اسفند، ابزار جدید برای مقابله با اخبار جعلی در توییتر راه‌اندازی شود. این اتفاق با گرم‌شدن تنور انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا نیز همزمان شده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید توییتر در این زمینه موفق باشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Chalton
  ChaltonBENI.chalton
  ترنجِ نرسیده
  5
  3

  سلام صبح بخیر دوستان
  http://uupload.ir/files/8td5_samsungist-20200222-0001.jpg

 2. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری

  تویتتر اصلا حال نمیده

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  فقط توئیت های آیت ا.. تن….

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,815 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,890 ترنج
 3. 3# m.b - 12,572 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,679 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,308 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,457 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,854 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,580 ترنج
کانال تلگرام ترنجی