3 × 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حالت تیره اندروید ۱۱ زمان بندی خواهد داشت

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | Android، شایعات

درباره اندروید ۱۱ شایعاتی چند شنیده ایم. مثلا اینکه اندروید ۱۱ با حالت هواپیما پیشرفته تر ارایه خواهد شد. حالا اما گفته در جدیدترین اطلاعات پیرامون اندروید ۱۱ می شنویم که حالت تیره اندروید ۱۱ زمان بندی خواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

حالت تیره اندروید ۱۱

حالت تیره زمانبندی شده

حالت تیره زمانبندی شده

با اینکه ۸ ماه گذشته در ترنجی خواندیم که اندروید ۱۱ یا اندروید آر (Android R) آماده توسعه است اما نمی توانید انتظار یک ارایه فوق العاده جنجالی باشید. چند سالی هست که نسخه های جدید سیستم عامل موبایلی به جز تغییرات زیرپوستی که البته تجربه کاربری را ارتقا می دهد اما در رابط کاربری تغییر بنیادی نکرده اند. البته اگر سیستم ناوبری بین برنامه ها را استثنا قائل شویم.

گوگل به‌تازگی اعلام کرده است که در اندروید ۱۱ شاهد حالت تیره قابل زمانبندی خواهیم بود. حالت تیره یا همان دارک مود یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های اندروید ۱۰ محسوب می‌شود.

پس از درخواست شمار زیادی از کاربران گوگل بالاخره پشتیبانی از حالت تیره را به اندروید ۱۰ اضافه کرد. با این حال در اندروید ۱۰ نیز حالت تیره قابل زمانبندی وجود ندارد. این موضوع سبب شد برخی از کاربران از عدم وجود این قابلیت ناراحت باشند.

یکی از اعضای گوگل به‌تازگی تایید کرده است که قابلیت حالت تیره قابل زمانبندی یکی از تغییرات نسخه بعدی اندروید خواهد بود. نکته قابل توجه این است که قابلیت زمان‌بندی حالت تیره در ابتدا روی نسخه آزمایشی اندروید ۱۰ وجود داشت اما به علت تاثیرگذاری منفی روی تجربه کاربری، از نسخه آزمایشی حذف شد.

Chris Bares که یکی از اعضای تیم توسعه دهنده اندروید است در رابطه با علت این تغییر غیرمنتظره می‌گوید:

این قابلیت موجب می‌شود تمام اپلیکیشن‌ها به داده‌های مکانی نیاز داشته باشند و همین موضوع می‌توانست باگ‌هایی را به همراه داشته باشد. در واقع این قابلیت مجوز استفاده دقیق از موقعیت مکانی را به اپلیکیشن‌ها می‌داد و استفاده از راه حل‌هایی نظیر محاسبه زمان طلوع و غروب خورشید نیز نمی‌توانست خالی از ایراد باشد. زیرا طلوع و غروب خورشید در مناطق مختلف جهان از جمله نواحی نزدیک به دو قطب کاملا متفاوت از سایر نقاط است.

اگر چه کاربران همین حالا هم می‌توانند از اپلیکیشن‌های شخص ثالث جهت زمان‌بندی حالت تیره استفاده کنند اما به هر حال درخواست گسترده کاربران موجب شد که گوگل ویژگی حالت تیره قابل زمانبندی را در نسخه آینده اندروید اضافه کند. حالت دارک مود می‌تواند برای کاربرانی که استفاده زیادی از گوشی هوشمند دارند بسیار مفید باشد. هم‌چنین این ویژگی موجب کاهش مصرف باتری می‌شود.

نظر شما چیست؟ شما از حالت تیره یا دارک مود استفاده می کنید؟ آن را زمان بندی خواهید کرد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  عـــلـــۍ
  ترنجِ نرسیده

  اینجوری بهتره 😍

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  بد نیست 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,111 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,198 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,567 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی