چهار × سه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

احتمالا تحریم هواوی توسط امریکا یک تعلیق ۶ ماهه دیگر دریافت کند

سینا عطایی

نوشته

3 هفته قبل | 3 دیدگاه | هواوی

امروز در ترنجی درباره مهلت دو هفته ای جدید هواوی برای تجارت با شرکت های امریکایی خواندیم. به نظر می رسد که احتمالا تحریم هواوی توسط امریکا یک تعلیق ۶ ماهه دیگر دریافت کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

تحریم هواوی

تعلیق تحریم هواوی

تعلیق تحریم هواوی

وزیر بازرگانی ایالات متحده آمریکا مدتی قبل اعلام کرد که به‌زودی شرکت‌های آمریکایی می‌توانند برای فروش قطعات غیر حساس با هواوی همکاری داشته باشند. حالا، طبق گزارش منتشر شده در سایت Politico به نظر می‌رسد به‌زودی دولت آمریکا معافیت تحریم هواوی را برای ۶ ماه دیگر تمدید خواهد کرد.

وزارت بازرگانی آمریکا مدتی قبل برای بار دوم معافیت ۹۰ روز هواوی را تمدید که در روز دوشنبه به اتمام می‌رسد. اگر این گزارش صحت داشته باشد، هواوی تا ماه مه ۲۰۲۰ می‌تواند به پشتیبانی نرم‌افزاری از گوشی‌های خود ادامه دهد. با این حال، این شرکت همچنان نمی‌تواند برای گوشی‌هایی مانند سری میت ۳۰ و گوشی تاشو میت ایکس از سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگل استفاده کند.

همچنین این تمدید مجوز به ارائه‌دهندگان خدمات اینترنت در مناطق روستایی اجازه می‌دهد همچنان بتوانند قطعات و نرم‌افزارهای موردنظر را از هواوی‌ خریداری کنند. لازم به ذکر است این مجوز موقتی امکان فروش تراشه‌های آمریکایی به هواوی را پوشش نمی‌دهد. شرکت‌هایی مانند کوالکام و میکرون برای ادامه همکاری با شرکت هواوی‌ باید مجوز جداگانه‌ای را دریافت کنند. این شرکت‌ها به دولت آمریکا اعلام کرده‌اند که فروش این تراشه‌ها تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا محسوب نمی‌شود و به همین خاطر امیدوارند بتوانند مجوز مربوطه را دریافت کنند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که هواوی از این امتحان سخت تحریم هواوی سرافراز بیرون خواهد آمد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. android 10
  android 10
  ترنجِ رسیده  2  1

  این همه تعلیق چیه؟یا کلا تحریم کن یا ولش کن همکاری کنه دیگه (شخصا دوست دارم تحریما برداشته شه چون هواوی واقعا برند دوست داشتنی هست)

 2. Milad7
  Milad7
  ترنج لاگژری  0  1

  خودش مونده چیکار بکنه خخخ

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 10,774 ترنج
 2. 2# Peiman - 8,011 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 7,308 ترنج
 4. 4# Milad7 - 6,917 ترنج
 5. 5# Sajad - 6,895 ترنج
 6. 6# Pouya - 5,882 ترنج
 7. 7# _V_ - 5,699 ترنج
 8. 8# m.b - 5,027 ترنج
 9. 9# Chalton - 4,785 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 4,227 ترنج
کانال تلگرام ترنجی