نوزده + 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سهمیه ماهانه کارت سوخت مهر ۹۸ اعلام شد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | اخبار داخلی، خودرو

پس از تایید و تکذیب های همیشگی پیرامون اجرایی شدن یک طرح جنجالی، یعنی سهمیه بندی بنزین با کارت سوخت؛ حالا اطلاعات تکمیلی درباره سهمیه ماهانه کارت سوخت منتشر شده است. سهمیه ماهانه کارت سوخت مهر ۹۸ اعلام شده و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

 سهمیه ماهانه کارت سوخت مهر ۹۸ برابر ۲۵۰ لیتر است

ثبت نام کارت سوخت دفتر پلیس +۱۰

طبق آنچه در سامانه هوشمند سوخت تعریف شده سهمیه کارت سوخت مهر ۹۸ در هر نوبت با کارت سوخت شخصی می توان تا ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کرد و میزان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در یک ماه، سقفی ۲۵۰ لیتری دارد.

در حالی که به منظور تشویق و ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی، استفاده از کارت سوخت جایگاه‌داران با میزان 20 لیتر در هر نوبت سوخت‌گیری محدود شده، این سوال مطرح است که آیا سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی نیز محدودیت دارد؟

طبق آنچه در سامانه هوشمند سوخت تعریف شده، در هر نوبت با کارت سوخت شخصی می توان تا ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کرد و میزان سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در یک ماه، سقفی ۲۵۰ لیتری دارد؛ یعنی اگر فردی در یک‌ماه با کارت سوخت شخصی خود، 250 لیتر بنزین خریداری کند، دیگر تا شروع ماه بعد نمی تواند از کارت خود برای خرید بنزین استفاده کند.

شهرام رضایی، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآروده‌های نفتی در این خصوص گفت: سامانه هوشمند کارت سوخت به نحوی طراحی شده که باید عددی به عنوان سقف سوخت درآن ثبت شود و ما نیز براساس سابقه‌ای که وجود داشت سقف ۲۵۰ لیتر در ماه را برای سامانه تعریف کرده ایم، اما این سقف به معنای تعیین سهمیه سوخت خودرو‌ها نیست.

وی افزود:

عدد ۲۵۰ لیتر در ماه براساس سابقه مصرف عموم مردم تعیین شده و بیش از ۶۰ لیتر در هفته می‌شود که این عدد برای اغلب مصرف کنندگان عدد درشتی است.

رضایی بابیان اینکه از 22 میلیون کارتی که هم اکنون در اختیار مردم است تنها 1000 کارت به سقف 250 لیتر رسیده است، گفت: با این حال این افراد نیز نگران نباشند، چون در صورت رسیدن به سقف 250 لیتر، کارت جایگاه‌ها همچنان فعال است و این مالکان می‌توانند تا شارژ دوباره کارت در ماه بعد از کارت جایگاه داران استفاده کنند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که این میزان سهمیه بندی کافی است؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  mostafa3mostafa3
  ترنج لاگژری
  10
  1

  من که کارت سوختم نیومده فکر نکنم هم بیاد
  رفتم پلیس 10+ میگه در مرحله چاپ هست آخه چند ماه تو مرحله چاپه مسخره کردن مردم رو

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  کارت سوخت که خوبه کارت ملی من بعد 8 ماه نیومده!!!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,354 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,956 ترنج
 3. 3# m.b - 14,117 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,216 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,585 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,988 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,970 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی