12 + 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نماینده قزوین به وزیر ارتباطات: به جز توییت زدن چه عملکردی داشته اید؟

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 9 دیدگاه | اخبار داخلی

نماینده مردم قزوین در مجلس عملکرد وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات را زیر سوال برد و خواستار شفافیت در اقدامات این وزارتخانه شد. وی همچنین گفت: به جز توییت زدن چه عملکردی داشته اید؟. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات

نماینده مردم قزوین در مجلس در انتقاداتی صریح خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که:

«این روزها شما پیگیر خدمات ارزش افزوده هستید و می‌گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده‌اید»

مدعی شد:

به شما تبریک می‌گویم. بعد از فیلترینگ برای تعداد محدودی از افراد رسانه‌ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید، سوال اینجاست چرا افرادی از این امکانات برخوردارند که خبرهای تعیین شده از مجموعه شما را پوشش گسترده می‌دهند؟

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم‌چنین مدعی شد: چرا باید به محض انتقاد از شما افرادی با نقاب‌های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل و مانع هر صدا و نقدی با توهین و افترا شوند؟ چرا باید آن کسانی که سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کنند با هزاران مشکل معیشتی روبرو باشند اما دیگری هر ماه با امکانات، خدمات، کارت‌های هدیه مزد بی‌اخلاقی‌های خود را از بیت‌المال بگیرد.

زرآبادی خطاب به رئیس جمهور یادآور شد که وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است باید اقدام اساسی برای توسعه زیرساخت‌های فناوری و ارتباطی کشور و مبارزه عملیاتی با فساد انجام دهد.

نماینده مردم قزوین در مجلس با اشاره به مطالبی که در توییتر وزیر ارتباطات منتشر می‌شود، ابراز عقیده کرد:

توییتر آقای وزیر مملو از کارهای نمایشی درباره مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی و گزارش عملکرد وزارتخانه‌اش. اما ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می‌کردند و نه با پول وزارتخانه و اپراتورها.

پاسخ وزیر ارتباطات به کاریکاتور روزنامه بی قانون

پاسخ وزیر ارتباطات به کاریکاتور بی قانون

وی با مطرح کردن پرسشی در مورد گردش آزاد اطلاعات خطاب به آذری جهرمی گفت: عاقبت اتاق شیشه‌ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم کجای این عملکرد است؟ شما که شعارتان حق‌الناس است کمی هم در مورد تراکنش خارجی هزاران میلیاردی همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح دهید. در مورد قراردادهای تبلیغاتی و اسپانسری همراه اول و رایتل شفاف‌سازی کرده و از انتصابات فامیلی خود در این شرکت‌ها توضیح دهید. این انتصابات در حالی است که بسیاری از نخبگان کشور بیکار هستند. این اقدامات به دست چه کسی انجام شده است؟

نماینده مردم قزوین در مجلس خطاب به رئیس جمهور گفت: مگر شعار شما این نبود که شایستگان به مردم خدمت کنند؟ مگر شعارتان این نبود که ناکارآمدان در خانه باشند؟

زرآبادی خطاب به وزیر ارتباطات با طرح این پرسش‌ها که « آیا می‌دانید رایتل باید سالیانه ۱۲۰۰ میلیارد حق درآمد به دولت پرداخت می‌کرد؟ آیا می‌دانید که همین شرکت باید ۱۴۰۰ میلیارد به تأمین اجتماعی سود می‌داد؟ » مدعی شد: نگویید که نمی‌دانید. این پول باید به کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی می‌رسید که نرسید. این پول باید موجب یکسان‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی می‌شد که نشد.

زرآبادی خطاب به آذری جهرمی گفت: حق‌الناس و بیت‌المال این پول‌های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در خصوص آن صحبت شود. جنگ توییتری و ظاهری به راه انداخته‌اید که چه اتفاقی بیفتد؟ در خصوص انحصارطلبی، تبعیض و بی‌عدالتی به مردم گزارش دهید که به جز توییت زدن چه اقدام عملی جدی داشتید؟

به مردم گزارش دهید که به جز توییت زدن چه اقدام عملی جدی داشتید؟

نماینده مردم قزوین در مجلس در ادامه نطق خود دلیل شفاف برکناری مهرنوش مدیرعامل رایتل را خواستار شد و در ادامه انتقادات خود وزیر ارتباطات را به دنبال کردن تغییر بازیگران اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره‌های خود متهم کرد.

وی در بخش پایانی سخنانش گفت: موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرایندها قطعا به مردم و رسانه‌ها ارائه خواهد شد.

نظر شما چیست؟ عملکرد وزیر ارتباطات را مفید می دانید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  pedy6990pedy6990
  ترنجِ نرسیده
  25
  2

  اگه با همین خط بلاهت مسئولین بخوام بگم باید گفت تو اینستاگرامم فعال بوده.

 2. V800B
  V800BV800B
  ترنجِ خیلی رسیده
  8
  3

  و در اخر همین پست عده ای ایرانی ب خاطر دهنده پهن بودن بی حد مرز حال خوندن کامل مطلب را ندارند و ب همون دلیل دنده پهنی سعی بر یاباب دادن این حور مسائل بوده و از نگاه خود مخ یک جامعه بی مخ
  و در سخن از بی عرضه گی ترامپ ک چرا ((کمک؟!؟)) تغییر اساسی ب وجود نمی اورد

 3. Amin B3DA
  Amin B3DAAminB3DA
  ترنجِ خیلی رسیده
  20
  2

  کاش سرتیتر این بود:
  نماینده قزوین به وزیر ارتباطات تجاو.ز کرد 😑

 4. Avatar
  android 10
  ترنجِ نرسیده
  24
  2

  این اقا راست میگه انصافا واقعا اقای جهرمی چیکار کرده برای مردم؟؟؟؟طرح رجیستری گذاشت و یک میلیون تومان گذاشت رو قیمت گوشی های 3 میلیونی…

 5. دکتر ناظر
  دکتر ناظرArsmdif
  ترنج لاگژری
  11
  3

  حالا چرا نماینده‌ی قزوین؟!

 6. dele_tanha
  dele_tanhadele_tanha
  ترنجِ نرسیده
  9
  1

  مگه عملکرد بهتر از راه اندازی رجیستری هم هست؟ حسابی خزانه رو پر کرده

 7. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  حرف حساب زده…

 8. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  واقعا گند زد با این رجیستری مسخره 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,354 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,956 ترنج
 3. 3# m.b - 14,117 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,216 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,585 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,988 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,970 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی