سیزده − هشت =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سیستم تشخیص چهره Face ID مک بوک ها در فکر اپل

سینا عطایی

نوشته

8 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل ، شایعات

بر اساس شنیده‌ها شرکت اپل قرار است پس از مدت ها سیستم تشخیص چهره Face ID مک بوک را مانند نمونه موجود در آیفون و آیپد مجهز کند. در حقیقت لپتاپ‌های مک به سیستم تشخیص چهره سه بعدی یا به نوعی Face ID مجهز می شوند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

سیستم تشخیص چهره Face ID مک بوک

مک بوک Face ID

مک بوک Face ID

قابلیت تشخیص چهره اپل Face ID برای اولین بار در آیفون X معرفی شد. این قابلیت بعدها به آیپد پرو نیز اضافه شد؛ اکنون به نظر می رسد وقت مجهز شدن کامپیوترهای مک به این تکنولوژی رسیده باشد.

این خبر بر اساس اطلاعات پتنت جدیدی منتشر شده که اپل برای سیستم فیس آیدی کامپیوترهای مک به ثبت رسانده است. ممکن است این سیستم دقیقا شبیه به آن چه در آیفون یا آیپد وجود دارد نباشد؛ در واقع کامپیوترهای مک به نسخه هوشمندتری از قابلیت تشخیص چهره مجهز خواهند شد که از حالت هوشمند Sleep Mode نیز بهره می برد.

در این حق اختراع می بینیم که حالت هوشمند Sleep Mode زمان محور بوده و پس از آن که طی مدت تعیین شده اطلاعاتی از کاربر دریافت نشود، کامپیوتر به صورت خودکار وارد حالت Sleep Mode می شود. این حالت ممکن است هنگام انجام کاری که طی آن داده ای وارد کامپیوتر نمی شود، آزاردهنده باشد، مانند زمانی که فیلم می بینید یا آهنگ گوش می کنید.

با این همه، به نظر می رسد برای استفاده از این پتنت، دوربین های موجود در کامپیوترهای مک باید صورت کاربر را تشخیص دهند و اگر صورت کاربر کماکان در مقابل دوربین قرار داشته باشد، کامپیوتر وارد حالت Sleep Mode نخواهد شد. این پتنت به نظر کاربردی و مفید می رسد؛ با این حال هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که اپل قابلیت تشخیص چهره را به کامپیوترهای خود اضافه کند.

نظر شما درباره اضافه شدن سیستم تشخیص چهره به مک بوک های اپل چیست؟

ubergizmo

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# ahmad - 11,948 ترنج
  2. 2# Milad7 - 10,232 ترنج
  3. 3# Peiman - 8,025 ترنج
  4. 4# Sajad - 7,995 ترنج
  5. 5# _V_ - 7,660 ترنج
  6. 6# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
  7. 7# m.b - 7,476 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 6,011 ترنج
  9. 9# نیما عرفانی - 5,999 ترنج
  10. 10# Pouya - 5,882 ترنج
کانال تلگرام ترنجی