چهارده − یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مایکروسافت به گروه تریلیون دلاری ها پیوست

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | عملکرد تجاری شرکت ها

حتما بهتر از من می دانید که آمازون (Amazon) و اپل (Apple) دو برند بسیار معروف در سراسر دنیا می‌باشند. این دو کمپانی برای تبدیل شدن به اولین کمپانی آمریکایی با ارزش یک تریلیون دلار، مدتی باهم در رقابت بودند که سرانجام در اگوست سال قبل، اپل و سپس یک ماه پس از آن آمازون، به این عنوان دست یافتند. پس از آن، کمپانی مایکروسافت در اواخر سال 2018، به عنوان ارزشمند ترین کمپانی آمریکایی انتخاب شد. مایکروسافت به گروه تریلیون دلاری ها پیوسته و در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

این امر به خاطر یک سری از اصلاحات اساسی در بازار مایکروسافت رخ داد که باعث شد آمازون و اپل به ترتیب 27 درصد و 32 درصد در بازار، کاهش سهم داشته باشند. اما با این شرایط مایکروسافت تا به امروز هرگز به جمع دو کمپانی یک تریلیون دلاری نپیوسته بود. بر اساس منابع موثق، با ثبت کل درآمد مایکروسافت در دیروز، که به اندازه 131 هزار دلار بوده‌است، ارزش کلی این کمپانی به یک تریلیون دلار رسید.

مایکروسافت ۱ تریلیون دلاری

با سود کردن سرمایه گذاران کمپانی مایکروسافت، ارزش کلی این کمپانی دوباره به زیر یک تریلیون رسید اما هنوز هم از مایکروسافت در لیست کمپانی‌های یک تریلیون دلاری نام برده می‌شود. در همین حال، بازارهای اپل و آمازون نیز که در زمستان قبلی ضربه‌های متعددی دریافت کردند، در حال بهبود یافتن می‌باشند. به طوری که در حال حاضر دو کمپانی اپل و آمازون به ترتیب 975 میلیارد دلار و 944 میلیارد دلار ارزش دارند.

در حالی که ممکن است بعضی‌ها با مطرح کردن ویندوز موبایل و ویندوز فون، به شکست مایکروسافت در حوضه موبایل اشاره کنند، بعضی دیگر نیز از موفقیت مایکروسافت با تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌های سرفیس (Surface) صحبت می‌کنند. اما چیزی که برای مایکروسافت اهمیت بیشتری دارد، بازار و خدماتش در اندروید است که سالانه درآمد بسیاری را برای کمپانی به همراه دارد.

نظر شما درباره عملکرد مایکروسافت چیست؟ فکر می کنید در این گروه سه نفره باقی بماند؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,446 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,991 ترنج
  3. 3# m.b - 14,147 ترنج
  4. 4# Mahdi - 12,255 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,602 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 8,999 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 8,993 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی