حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

روسیه تا سال ۲۰۳۱ فضانورد به ماه می فرستد

نوشته

5 سال قبل | 3 دیدگاه | فناوری هوافضا

سازمان فضایی روسیه قصد دارد در سال 2031 و 2032 طی دو ماموریت فضانورد به ماه اعزام کند. فضانوردان روسی که به ماه سفر خواهند کرد در کنار فعالیت‌های عادی خود وظیفه دارند دستورهای آکادمی علوم روسیه را نیز انجام دهند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره سفر روس ها به ماه صحبت کنیم.

در سال 1969 برای نخستین بار نیل آرمسترانگ در ماموریت آپولو 11 روی ماه فرود آمد که به واسطه آن سال‌ها آمریکا این رویداد را مظهری از برتری قدرت خود نسبت به روسیه می‌دانست، اما حالا کشور روسیه قصد دارد در سال 2031 برای نخستین بار در تاریخ فضانوردی خود، فضانورد به ماه اعزام کند. فضانوردان روسی که به ماه سفر خواهند کرد در کنار فعالیت‌های خود وظیفه دارند دستورهای آکادمی علوم روسیه را نیز انجام دهند.

برنامه فضایی روسیه برای اعزام فضانورد به ماه

روسیه علاوه بر این‌که در سال 2031 فضانورد به ماه می‌فرستد، قصد دارد در سال 2032 نیز به همراه یک ماه‌پیما گروه دیگری از فضانوردان را به ماه بفرستد تا بتوانند این ماه پیمای روسی را روی سطح ماه آزمایش کنند. بر اساس اعلام سازمان فضایی روسیه، فضانوردان با استفاده از این ماه پیما می‌توانند مسافت‌های زیادی را بر سطح ماه بپیمایند و به راحتی سطح آن را بررسی کنند. همچنین روسیه قصد دارد در سال 2034 یک مقر پیشرفته را در ماه بسازد که در سال 2035 به بهره‌برداری می‌رسد. اخیرا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه از تکمیل شدن فضاپیمای Federatsiya خبر داد که در کنار آن مراحل ساخت موشکی مخصوص برای اعزام فضانورد به ماه نیز به زودی شروع می‌شود.

فکر می کنید روس‌ها به این مهم دست پیدا کنند؟ سفر به ماه برای شما چقدر اهمیت دارد؟

اشتراک در
اطلاع از
3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Amin B3DA

ترامپم ک گفته مقر فضایی روی ماه میسازیم و…
انگار کم کم جنگ ستارگان داره واقعی میشه

ولی کاش بجای ماه سراغ بقیه سیارات میرفتن (میدونم همین ماه هم رفتنش مشکله و کمبود اکسیژن و… مانع میشه اما ب هرحال) واقعا زمین دیگه جای موندن نیست

Alif16

تو ۲۰۳۵ اصلا پوتینی نخواهد بود رعیس جمهور دوما روسیه تا ۲۰۷۰ از قدرت عقب میمونه به خاطر کم شدن جمعیت

MR.CAMPER

روسیه اقتصادش مث ایران وابسته به نفته
منتهی اینقد امریکا تحریمش کرده که روزگارشون یکمی بهتر از ماست
الانم روسیه داره پولاشو جمع میکنه که بعدا فضانورد بفرسته فضا بعد یک عده ساندیس خور فک میکنن روسیه که پشت ایرانه دیگ خدای قدرته درصورتی که بیشترین ضربه رو به ایران بعد از اعراب روسها بهمون زدند ولی یک عده هنوز نمیخوان قبول کنن

رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)