پنج × 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

فریب آپشن های تقلبی پژو ۲۰۰۸ را نخورید

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 4 دیدگاه | اخبار داخلی، خودرو

با توجه به افزایش حضور پژو ۲۰۰۸ در جاده ها و خیابان های کشور، برخی فروشندگان آپشن های متفرقه سعی دارند تا امکانات غیر رسمی را برای این کراس اوور فرانسوی به اسم فابریک به فروش برسانند. فریب آپشن های تقلبی پژو ۲۰۰۸ را نخورید و در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

چند وقتی است برخی افراد در فضای مجازی امکاناتی را برای پژو ۲۰۰۸ معرفی می کنند که حتی کمپانی مادر هم چنین ویژگی هایی را برای خودروی خود در نظر نگرفته است. حال تعدادی از این آپشن های تقلبی که سازنده های غیر معروف و ناشناخته فرایند تولید آن ها را انجام می دهند، قابلیت این را دارند که صدمه های جدی به پژو ۲۰۰۸ بزند و به جای ایجاد امکانات بیشتر برای مالک خودرو، او را به دردسر بیاندازند.

پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸

استارت دکمه ای فابریک پژو ۲۰۰۸ واقعیت دارد؟

یکی از این آپشن ها که این روزها در فضای مجازی برای پژو ۲۰۰۸ تبلیغ می شود، استارت دکمه ای فابریک است که به هیچ وجه کمپانی پژو این قابلیت را برای ۲۰۰۸ ارائه نداده است. اگر به وبسایت رسمی پژو مراجعه کنید و یا نمونه های مختلف ۲۰۰۸ را در نمایندگی های خارج کشور این خودروساز فرانسوی ببینید، به هیچ وجه استارت دکمه ای برای این خودرو قابل سفارش نیست. درست است که ایکاپ برخی امکانات مانند گریپ کنترل سیستم پایداری، سقف شیشه ای ثابت، رادار نقطه کور، تریم داخلی GT Line و… را برای پژو ۲۰۰۸های بازار ایران سفارش گذاری نکرده است، اما هنوز طرف فرانسوی برای این کراس اوور شهری استارت دکمه ای را معرفی نکرده و برخی قطعه سازان گمنام چینی، با الگو برداری از ریموت کنترل سوییچ پژوهای مختلف، استارت دکمه ای ها را تولید کرده اند که آن را فابریک و مورد تایید کمپانی می دانند.

بهتر است مالکان پژو ۲۰۰۸ بدانند که با نصب استارت دکمه ای با هر کیفیتی بر روی خودرویشان، به طور کل سیستم امنیتی و ضد سرقت ۲۰۰۸ را از بین می برند و تنها می توانند به جای چرخاندن سوییچ، با دکمه خودروی خود را روشن کنند. با توجه به اینکه پژو ۲۰۰۸ قابلیت استارت دکمه ای ندارد و در سیستم برق این خودرو پیش فرض مربوطه تعبیه نگردیده است، احتمال قفل شدن فرمان کمکی برقی و یا تداخل در سیستم برق خودرو به مراتب بیشتر از هر خودروی دیگر می شود.

برخی فروشندگان این آپشن تقلبی به مشتریانی که آگاهی در خصوص قطع شدن سیستم ایموبلایزر با نصب استارت دکمه ای دارند، می گویند که با توجه به قطع سامانه ی امنیتی اصلی خودرو، پژو ۲۰۰۸ را با استارت دکمه ای به سطح ایمنی بالاتری ارتقا می دهند. اما این حرف کاملا غلط است و تنها افرادی سودجو می خواهند تا با این کار مشتری را راضی برای خرید از خود کنند.

پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸

سیستم برق پژو ۲۰۰۸

نکته ی دیگر که مالکان پژو ۲۰۰۸ باید بدانند، بحث برق خودرویشان است. ۲۰۰۸ در بحث الکتریکی خودرویی به روز و با فناوری های بالا است و دستکاری در سیستم برق این خودرو اکثرا قابلیت تعمیر ندارد. لذا اگر نصب استارت دکمه ای قلابی باعث صدمه به سیستم برق پژو ۲۰۰۸ شود (که احتمال آن به مراتب بیشتر از هر خودروی دیگر است)، امکان تعمیر رسمی بخش های الکتریکی خودرو در بسیاری از مواقع وجود ندارد و باید هزینه ای چند میلیونی ( که گاهی تا ۲۵ میلیون تومان هم اعلام می شود!) را بپردازید.

از آن سو پیشنهاد می کنیم که برخی آپشن فروشان به جای دستکاری بیهوده پژو ۲۰۰۸ و انتشار تبلیغات دروغین، لوازم جانبی هایی از این خودرو را به بازار ایران بیاورند که در بازار جهانی عرف بوده و کمپانی پژو هم آن ها را تایید می کند. حتی اگر این افراد می خواهند ۲۰۰۸ ایرانی را با تغییرات اساسی همراه کنند، می توانند امکانات الکتریکی تعریف شده برای این خودرو را به فروش بگذارند و یا تزیینات و تریم داخلی جدید و استاندارد این خودرو را به مالکان این کراس اوور بفروشند.

کارشناسان فروش و فنی آتلیه ی پژو شانزلیزه در گفتگوی غیر رسمی گفته اند که به هیچ وجه پژو استارت دکمه ای را برای این کلاس از خودروهای خود قرار نمی دهد و با توجه به سبک طراحی های خود، برنامه ای برای ارائه ی این آپشن به صورت ارزش افزوده ندارد. این کارشناسان رسمی تاکید کرده اند که هرگونه دستکاری برقی و نصب امکانات غیر رسمی مانند استارت دکمه ای، می تواند به طور مستقیم آسیب های جدی را به کامپیوترهای خودرو بزند و از سویی باعث شود تا قدم نخست، سنجش برق و میزان ورودی و خروجی آن نیز با مشکلات جدی رو به رو شود.

اسب بخار

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Alif16
  ترنجِ نرسیده
  16
  3

  تو این مملکت کارهایی میکنن که ادم باید خجالت بکشه

 2. silver30
  silver30silver30
  ترنجِ نرسیده
  15
  1

  مملکت بی صاحب همین میشه.

 3. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده
  12
  1

  عجببب

  آپشن های اصلی شو برداشتیم بجاش آپشن تقلبی گذاشتیم

  چقدر ما هنرمندیم بخدا

 4. CAPCOM
  CAPCOMQualcomm
  ترنجِ رسیده
  6
  5

  ایران و چین دو کشور متقلب و دزد هستن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,268 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,920 ترنج
 3. 3# m.b - 14,111 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,169 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,553 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,974 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,946 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی