3 × 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مشکل پیام رسان های داخلی پهنای باند و سرور نیست

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 5 دیدگاه | اخبار داخلی، پیام رسان

محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت افزود: از جلسه پیام رسان‌های داخلی که با یکدیگر داشتند گزارشی به من داده نشده، اما توسعه پیام رسان‌های داخلی لازمه رشد کشور است. به گفته ایشان مشکل پیام رسان های داخلی پهنای باند و سرور نیست. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر صحبت کنیم.

وی گفت: موضوع مورد بحث پیام رسان‌های داخلی به هیچ عنوان کمبود پهنای باند و سرور نیست هرچند بهتر است درباره موانع از خودشان سوال کنید. آذری جهرمی درباره شبکه ملی اطلاعات افزود: با شبکه ملی اطلاعات به دنبال سهم خواهی ایران در فضای مجازی دنیا هستیم و همانطور که در معادلات بین المللی جمهوری اسلامی ایران در فضای حقیقی نقش پُررنگی دارد در فضای مجازی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

برخی در عبارات خودشان به دنبال فیلتر شدن یک شبکه اجتماعی خاص هستند

آذری جهرمی گفت: برخی‌ها در عبارات خودشان به دنبال فیلتر شدن یک شبکه اجتماعی خاص هستند و از همین رو کلمه شبکه ملی اطلاعات را می‌آورند و می‌گویند، چون شبکه ملی اطلاعات راه نیفتاده پس فلان نرم افزار کاربردی پُرطرفدار شده، اما فراموش نکنید وظیفه ما توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات است.

پیام رسان سروش

پیام رسان سروش

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: لایه محتوا و خدمات متولیان دیگری هم دارد که خودشان مسئول هستند و جالب است امروز همان‌ها بزرگ‌ترین مانع در توسعه خدمات هستند، بحث بر این بود زیرساخت باکیفیت‌تر باعث کیفیت محصول داخلی هم می‌شود، اما شبکه ملی اطلاعات فقط شبکه وزارت اطلاعات نیست بلکه طرح ملی و برای همه کشور است.

آذری جهرمی گفت: قیمت خدمات ما نسبت به همه جای دنیا متمایز است و در لایه امنیت هم قبلا مفصل صحبت کرده ام و کارمان را ادامه می‌دهیم و باید ممارست داشته باشیم و ادبیاتی را که دشمن درباره شبکه ملی اطلاعات به کار می‌برد حداقل ما به کار نبریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه باید پیام رسان ها از حالت دوقطبی خارج شوند، گفت: مشکل آنها به هیچ عنوان بحث پهنای باند و سرور نیست و موارد دیگری پیش روی آنهاست.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید با گذشت حدود یک سال از فیلتر تلگرام چرا هنوز هیچ پیام رسان بومی موفق به جلب نظر کاربران ایرانی نشده است؟‌ از یاد نبریم که دو روز پیش در ترنجی خواندیم پیام رسان سروش در اندیشه جدب ۱۰۰ میلیون کاربر است.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Vahid
  VahidVahid
  ترنجِ رسیده
  11
  1

  بحث اعتماد هست
  وسلام

 2. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده
  12
  1

  واقعا که قوم کثیفی هستن اینا.با شعار اینکه ما دستمون رو دکمه فیلترینگ نمیره و با فیلتر به مردم توهین میشه رای جمع کردن ولی الان دکمه فیلترینگ زیر آرنجشونه و اصلا مردم مهم نیستن فقط از یه ماه قبل از انتخابات مهم میشیم تا روز انتخابات!!!امیدوارم دیگه ملت گول هیچ جناحی رو نخورن.هیچ جناحی.همه با هم یه قومن و فامیل چپ و راست هم نداره این بحث فیلترینگ هم فقط درآمدزایی برا خودشونه قول میدم بهتون.

 3. CAPCOM
  CAPCOMQualcomm
  ترنجِ رسیده
  7
  2

  مرگ بر همشون

 4. Avatar
  Saeed393Saeed393
  ترنجِ نرسیده
  3
  1

  مشکل پیلم رسانهای داخلی پهنای باند و سرور نیست بلکه وجود خود برنامه ها و صاحباشون هستن.

 5. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری

  تبلیغات گسترده علیه این پیام رسان ها از بیرون و توسط افراد و کشور های ضد حکومت (چه درست چه غلط) باعث شده مردم اعتماد خودشونو از دست بدن و از این پیام رسان ها دوری کنن شاید اگه چند سال پیش که این میزان بی اعتمادی و این میزان تبلیغ منفی وجود نداشت اقدام میکردن موفق میشدن.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,113 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی