20 + دوازده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مدیر مالی هوآوی به قید وثیقه آزاد شد

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 3 دیدگاه | هواوی

احتمالا به یاد دارید که در ترنجی درباره بازداشت مدیر هوآوی برای دور زدن تحریم ایران اخباری را خواندیم. پس از این اتفاق شاهد هشدار جدی چین درباره بازداشت مدیر مالی هوآوی در کانادا بودیم و در نهایت امروز بالاخره مدیر مالی هوآوی به قید وثیقه آزاد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

امروز مدیر مالی هوآوی که در کانادا دستگیر شده بود، سرانجام پس از سه جلسه دادگاه با وثیقه ۷.۵ میلیون دلاری به صورت مشروط آزاد شده است. مدیرمالی هواوی قبول کرده تا پاسپورت خود را تحویل دهد و هزینه بادیگارد امنیتی شخصی خود در خانه‌ای در ونکوور را نیز بپردازد. او همچنین قبول کرده که یک پابند ردیاب GPS پوشیده و بین ساعات ۱۱ شب تا ۶ صبح هر روز نیز در خانه‌اش باشد.

وکیل مدافع مدیر مالی هوآوی می‌گوید او هیچ علاقه ای به فرار ندارد چرا که ۱۵ سال است در ونکوور سکونت داشته و این‌کار باعث بی‌آبرویی و تحقیر خانواده او، خودش، هوآوی و دولت چین خواهد شد. در شرایط آزادی او هم قید شده که در صورت فرار دولت می‌تواند ۲.۲ میلیون دلار آمریکا را طلب کند. دونالد ترامپ هم گفته شاید در این پرونده مداخله کرده و از این موقعیت به عنوان برگ برنده‌ای برای قرارداد معاملاتی آمریکا با چین استفاده کند.

در حال حاضر معادلات بازار کمی برای این شرکت سخت شده است. از طرفی خواندیم که ممکن است هوآوی به دلایل نگرانی از جاسوسی در اروپا دچار مشکل شود و از دیگر سو دست رد ژاپن بر سینه هوآوی و ZTE برای استفاده از تجهیزات مخابراتی سبب شده است چینی ها که این روزها خیلی خوب پیشرفت کرده اند در بازار کمی روزهای سختی را سپری کنند. نظر شما درباره این شرایط چیست؟

gsmarena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Dariushrd
  DariushrdDariushrd
  ترنجِ رسیده
  7
  8

  باید اعدامش میکردن یکم بخندیم⁦:-(⁩

 2. Avatar
  zanyarzanyar
  ترنجِ نرسیده
  5
  4

  کجایند اونا که میگفتن چین نمیتونه غلطی بکنه ؟! ???

 3. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری
  4
  4

  دونالد ترامپ هم گفته شاید در این پرونده مداخله کرده و از این موقعیت به عنوان برگ برنده‌ای برای قرارداد معاملاتی آمریکا با چین استفاده کند….

  چقد قشنگ حرفام ثابت میشه?
  دقیقا مثل داستان زد تی ای که چند وقت پیش تحریم شد و با ۴ میلیون دلار آزاد شد ترامپ یه چند میلیون دلار دیگه از چین میکشه بعدم موضوع رو پایان میده هدف این اتفاقات تیغ زدن چینه.
  و این وسط ضربه سنگین به هواوی وارد میشه.
  نکته دیگه اینکه وقتی حاضر شدن آزادش کنن یعنی از قدرت چین آگاهن و با ممنوع کردن فروش ایفون در چین عمق ماجرا رو درک کردن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,696 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,835 ترنج
 3. 3# m.b - 12,502 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,185 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,408 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,818 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,554 ترنج
کانال تلگرام ترنجی