19 + 17 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

طراحی اپل واچ بعدی تغییر می کند، حذف دکمه فیزیکی

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 2 دیدگاه | اپل ، ساعت هوشمند

اپل سابقه حذف دکمه فیزیکی را دارد. برای اولین بار دکمه هوم آیفون ۷ از فیزیکی به فشاری تغییر پیدا کرد. منظور ما از فشاری همان هپتیک انجین (Haptic) است که زمانی که شما دکمه را می فشارید به جای فشرده شدن فیزیکی یک دکمه، فشار انگشت شما ثبت شده و برای بازخورد یک ویبره زده می شود. حال به نظر می‌رسد که پس از ۳ نسل اپل واچ قرار است نسل جدید ساعت های هوشمند بدون دکمه فیزیکی ارائه شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر بخوانیم.

همانطور که می دانید، اپل واچ ۲ کلید دارد. یک کلید چرخان که برای جابه جا شدن بین منوها استفاده می شود و البته کارایی های دیگری هم دارد و کلید دوم که در نقش کلید هوم استفاده می شود. این شایعه به ما می گوید که کلید چرخان به همان صورت که پیش از این بود ارائه می شود اما کلید خانه با کلید فشاری یا حتی به عنوان کلید مجازی جایگزین می شود، به این صورت که از فناوری هپتیک انجین (Haptic Engine) استفاده خواهد شد.

این گزارش توسط فست کمپانی (Fast Company) منتشر شده و ادعا می شود که از منابع نزدیک به اپل و توسعه اپل واچ شنیده شده است. هرچند که این منابع با قطعیت بالایی از تحقق چنین طرحی در اپل واچ نسل بعدی که سال ۲۰۱۸ ارائه خواهد شد، صحبت می کنند اما اگر این طرح در اپل واچ ۴ که احتمالا امسال ارائه شود اجرایی نشود نهایتاً در اپل واچ های نسل بعدی حتما اجرا خواهد شد.

اینکه آیا چون این نوع کلیدی چقدر در یک ساعت هوشمند بتواند مفید باشد یا چه چیزی را به شما اضافه کند هنوز مشخص نیست اما حتما اپل برای آن دلیل ویژه‌ای دارد. شما چطور فکر می کنید اپل واچ ۴ با کلید هوم مجهز به فناوری هپتیک ارائه خواهد شد؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  حتی شایعه افزایش سایز صفحه اپل واچ هم منتشر شده بود . امسال طراحی محصولات اپل هماهنگ تر از قبل میشه

 2. رسول آریان
  رسول آریانRasoul_Arian
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  1

  فریم چرخان ساعت های سامسونگ، خیلی خیلی کاربردی تر از این دکمه چرخان بود.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,672 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
 3. 3# m.b - 12,501 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,176 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,399 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,553 ترنج
کانال تلگرام ترنجی