4 × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل 29 نفر از افشاکننده های اطلاعات خود را شناسایی کرده و 12 نفر از آن ها بازداشت شدند

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 5 دیدگاه | اپل

می دانید، لو رفتن و شایعات برای شرکت های مختلف، معانی مختلف دارد! برخی شرکت ها برای روی دور اخبار بودن، خودشان کنترل شده لو می دهند و برخی حتی برای آن هزینه پرداخت می کنند! این ها شرکت هایی هستند که حتی اگر 100٪ آن دستگاه لو برود نیز برای شما هیچ اهمیتی ندارد اما برخ برندها مثل اپل واقعا دوست ندارند اطلاعات آن ها لو برود چون اگر توجه کرده باشید حتی بر اساس اطلاعات لو رفته آیفون X، پیش از اینکه این دستگاه اصلا به بازار برسد، نمونه های کپی آن تولید شدند! همچنین وقتی نگاه این شرکت به محصول آتی لو برود، اطلاعات پیش از وقتی که باید، منتشر می شوند و این خوب نیست. حالا خبر می رسد که اپل 29 نفر از افشاکننده های اطلاعات خود را شناسایی کرده و 12 نفر از آن ها بازداشت شدند! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره اینکه اپل 29 نفر از افشاکننده های اطلاعات خود را شناسایی کرده و 12 نفر از آن ها بازداشت شده اند، بیشتر صحبت کنیم.

چند وقت پیش بود که یک یادداشت داخلی از شرکت مادر اسنپ چت یعنی اسنپ (Snap) منتشر شد که در آن به کارمندان درباره حفظ اطلاعات محرمانه و لو ندادن آن تذکر می داد. جالب اینکه همین یادداشت نیز لو رفته بود! حالا در اپل کارمندان با چشم خود دیدند که 29 نفر از افشاکننده های اطلاعات شناسایی و 12 نفر از آن ها حتی بازداشت شده اند. اپل می خواهد مطمئن شود افرادی که برای این شرکت کار می کنند، می دانند اگر چنین کاری را انجام دهند، چنان اتفاقی برای آن ها رخ خواهد داد. به گفته اپل، این افراد نه تنها کار خود را از دست می دهند بلکه برای یافتن کار دیگر هم دچار مشکل بزرگی خواهند بود. اپل به چندین نمونه لو رفته از اطلاعات اشاره می کند و عنوان می کند که افشاکننده آن ها مشخص شده اند.

همچنین این شرکت همچنین با تامین کنندگان خود برای جلوگیری از سرقت مالکیت معنوی و شناسایی افرادی که سعی در دسترسی به اطلاعاتی دارند که حق دسترسی به آن ها را ندارند، کار می کند. همین ماه گذشته یک کارمند اپل که اطلاعات محرمانه را به رسانه های مربوط به نقشه راه نرم افزار اپل انتقال داد، اخراج و بازداشت شد. وقتی پرسیدند چرا او این کار را انجام داده است، وی پاسخ داد که او فکر نمی کرد دستگیر شود!

شرکت های فناوری مانند اپل تصمیم دارند تا از لو رفتن اطلاعات جلوگیری به عمل آورند و شخصی را که به دنبال انتشار اطلاعات را پیدا کنند و اپل می گوید که کارکنان متوجه شدند که اگر اسرار شرکت به مطبوعات درز کند، نه تنها اخراج می شود، بلکه ممکن است زندانی شده و جریمه می شوند. همچنین در انتها اپل اضافه می کند.

در بسیاری از مواقع افشاکننده ها مستقیما درخواست افشا اطلاعات نمی کنند، در عوض آن ها که می توانند نویسنده های وب سایت ها، بررسی کننده های بازار یا رسانه ها باشند سعی می کنند تا کارمندان اپل را در شبکه های حرفه ای و اجتماعی مثل Linkdin، توییتر یا فیسبوک دوست باشند و در شرایطی که همه چیز رو به راه به نظر می رسد، آنها شروع به جمع آوری اطلاعات به صورت غیر مستقیم می کنند و باید در این شرایط بدانید که در حال بازی خوردن هستید. موفقیت این عوامل بیرونی به میزان اطلاعات استخراج شده از شما و عمومی کردن آن ها بازمیگردد. اطلاعات کوچک در مورد یک محصول اپل منتشر نشده، می تواند ترافیک عظیمی برای یک نشریه ایجاد کند و از لحاظ مالی به وبلاگ نویس یا خبرنگار که آن را لو داده است، سودمند باشد. اما کارمند اپل که اطلاعات را لو می دهد همه چیزش را در معرض از دست دادن قرار داده است.

نظر شما چیست؟ طبیعتا نمی توان کاملا از افشا اطلاعات جلوگیری کرد اما اگر هم بشود شاید دنیای اخبار فناوری آنقدرها هیجان انگیز نباشد!

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری

  خیلی کار بدیه قدیما لو رفتن اطلاعات به این صورت نبود و موقع معرفی محصول آدم کلی ذوق داشت و سورپرایز می شد الان بعضی شرکتا برای جو سازی و دیده شدن هم که شده بعضی وقتا خودشون اطلاعاتو لو میدن

 2. رسول آریان
  رسول آریانRasoul_Arian
  ترنجِ خیلی رسیده
  8
  1

  اپل نمیتونه جلوی این کار رو بگیره. چون لو دهنده ها همیشه کارمندان اپل نیستن. مثلا ممکنه کارمند TSMC باشن یا شرکت های همکار با اپل در تولید آیفون ها.

  اکثر لو رفتن ها در چین اتفاق میوفته. کنترل کردن لو دهنده ها در چین هم تقریبا غیر ممکنه.

 3. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  از این به بعد اطلاعات خیلی کمتری از اپل لو می‌ره . نمی‌دونم خوشحال باشم یا ناراحت

 4. Avatar
  نیماshakeri
  ترنجِ نرسیده

  خب لو میدن که چی بشه ؟
  فقط هیجان آدم رو از بین میبرن.
  امیدوارم همه شون دستگیر شن.

 5. BeFair
  BeFairBeFair
  ترنجِ خیلی رسیده

  ادای … 🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,783 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,297 ترنج
 3. 3# m.b - 13,222 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,060 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,046 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,973 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,001 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,803 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,705 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,670 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی