هفده − چهارده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کازو هیرایی تایید کرد که موبایل های سونی اینجا هستند که باقی بمانند اما آینده از آن موبایل ها نیست!

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 20 دیدگاه | برترین‌های ترنجی ، سونی

اخبار سود و زیان، سهم بازار و عملکرد شرکت های مختلف را که می خوانیم گاهی علامت سوال بسیار بزرگی دور سرما می چرخد، چرا؟ چرا هنوز باید در این بازار زیان-ده حضور داشته باشند و همچنان تقلا کنند؟ خب مسئله این است که بازار موبایل لزوما سودی که به یک شرکت می دهد فقط در بخش فروش نیست و می تواند سودهای جانبی مناسبی داشته باشد. در جدیدترین مصاحبه کازو هیرائی با گاردین، مدیر عامل شرکت سونی دید خود را برای جنبه های مختلف کسب و کار خود عنوان کرده است اما جذاب ترینش برای ما می تواند صحبت های وی درباره موبایل های سونی باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا دید شرکت سونی را به بخش موبایل های اکسپریا ببینیم.

کازو هیرایی

کازو هیرایی

اشتیاق سونی موبایل برای کسب و کار تولید تلفن های همراه هوشمند عموما سوال برانگیز است. سونی تعداد زیادی طرفدار متعهد و باوفا در سراسر دنیا دارد که دوست دارند بهترین فناوری های ممکن را روی موبایل های این شرکت ببینند اما در سال های اخیر تعداد ان ها کم شده است و این سبب شایعاتی مبنی بر ترک کردن بازار تلفن های همراه هوشمند شده است.

طبق مصاحبه اخیر کازو هیرایی مدیر عامل سونی، وی اعتقادی به کنار گذاشتن بخش موبایل ندارد. به گفته وی اگر آن ها صنعت تلفن همراه را کنار بگذارند نمی توانند در تغییر الگو بعدی که برای فضای ارتباطی رخ خواهد داد، سهمی داشته باشند. اگر بخواهیم از گفته های او استباط کنیم باید گفت که دید او در فرای خود دستگاه تلفن همراه هوشمند است.

دلیلی که ما این کار را انجام می دهیم این نیست که فکر می کنیم تلفن های همراه هوشمند، آینده هستند؛ بلکه ما مجبوریم دستگاه هایی متصل به فضای ارتباطی داشته باشیم. اگر ما از این فضا دور باشیم نمی توانیم در تغییر الگو بعدی نقشی داشته باشیم.

این درباره موبایل های هوشمند امروزی نیست، این بیشتر درباره نگاه کردن به فرای موبایل های هوشمند است – به چیزی که ما در حال انجام آن هستیم – و می خواهیم بازیگری در این فضا باشیم، در حالت ایده آل رهبر آن باشیم. به این دلیل راهبردی من می خواهم مطمئن شوم که ما باقی خواهیم ماند نه به خودی خود در بازار موبایل های هوشمند، بلکه در کسب و کار فضای ارتباطی.

به نظر ترنجی از این صحبت ها بر می آید که سونی به موبایل های هوشمند فعلی به چشم ابزاری برای توسعه آینده ای که در دید خود دارد، نگاه می کند اما سوال اصلی همیجاست، آن آینده چیست؟ می توانیم حدس کم خطری به آینده مبتنی بر هوش مصنوعی داشته باشیم، جایی که داده ها (دیتا) مهم ترین نقش را دارند و به عبارت بهتر “نفت آینده” هستند. هر چند با سهم اندک این شرکت ژاپنی از سهم بازار نمی توان گفت منبع خوبی برای کسب داده ها باشد اما مسلما نگاه این شرکت نیز به سمت “عصر هوش مصنوعی” معطوف خواهد بود، پنجمین عصر متحول کننده زندگی بشریت!

نظر شما چیست؟ حدسیات، آرزوها و انتظارات شما برای آینده سونی چیست؟

xperiablog

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری
  7
  5

  پس بااین حرفا مشخص میشه چه رز فکری دارن که اینجور بی برنامه و بی هدف گوشی میسازن بدون توجه به انتقادات و نیاز بازار
  سونی میتونست جز برند های پر فروش بازار باشه اگه اینجوری اداره نمیشد

 2. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  قبلا هم همچین چیزی گفته بود . گفته بود ما به یکسری ارتباطات نیاز داریم برای اینده که اگر از بازار موبایل خارج بشیم این ارتباطات رو از دست میدیم بنابراین از بازار موبایل خارج نخواهیم شد

 3. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده
  8
  1

  حالا نمیشد یکم به اسمارتفون ها هم بیشتر اهمیت میدادی کازو خان!!

 4. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری
  8
  2

  افرادی مثل این آقا شرکت سونی رو نابود کردن خب اگه آینده دست موبایل نیست لطف کنید بگید دست چیه و تو اون بخش چه پیشرفتی کردین لااقل یکم به خواست کاربرا احترام بذار آقای هیرایی

 5. Avatar
  SadeghhSadeghh
  ترنجِ رسیده

  با همه این ها میتونن به راحتی (با توجه به پتانسیل این شرکت) تو بخش موبایل بهتر کار کنن

 6. Avatar
  Pouya gs8Pouya gs8
  ترنج لاگژری
  7
  1

  خب داره میگه دنبال چیزی فراتر از گوشی هوشمنده و ب موبایل ب عنوان یه ابزار نیازه خب این مگه دلیل میشه برای اینکه ب بخش موبایلش کم اهمیت بده؟ چ ربطی داره مگه نمیشه هم ب بخش موبایل خوب رسیدگی کنه خلاف جریان اب حرکت نکنه یه طراحی رو چندین سال ادامه نده و ب فکر چیزایی مثل فراتر از گوشی هوشمندم باشه؟

 7. Saeed Mohammadipouya
  Saeed MohammadipouyaSaeed Mohammadipouya
  ترنجِ رسیده
  8
  3

  سونی بهترین

 8. Avatar
  Galaxy dieGalaxy die
  ترنجِ رسیده

  کاش سونی و نوکیا پیشرفتی داشته باشن که گوشی هاشون قابل خرید باشه مثل گذشته ی درخشانشون

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,672 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
 3. 3# m.b - 12,492 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,623 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,169 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,399 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,550 ترنج
کانال تلگرام ترنجی