1 + بیست =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

جدایی سامسونگ از کوالکام! اسنپدراگون 855 ساخت TSMC خواهد بود؟

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | 6 دیدگاه | سامسونگ، سخت‌افزار

اگر از علاقه مندان به فناوری باشید می دانید که کوالکام یکی از بزرگترین تولیدکننده های چیپست های موبایل است. این شرکت چیپست های محبوب اسنپدراگون را می سازد که شاید قلب همین موبایل یا تبلتی که هم اکنون با آن ترنجی را می خوانید با آن بتپد! سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکننده های نیمه هادی های جهان است و در ساخت چیپست موفق اسنپدراگون 835 با این شرکت امریکایی همکاری کرد. چیپست اسنپدراگون 845 نیز با همکاری این شرکت کره ای برای کوالکام ساخته خواهد شد اما گزارش هایی مبنی بر احتمال جدایی سامسونگ از کوالکام و محول شدن ساخت اسنپدراگون 855 به شرکت تایوانی TSMC می رسد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا در این زمینه بیشتر بدانیم.

شرکت تایوانی TSMC تبدیل به رقیب چموشی برای سامسونگ شده است. این شرکت تا پیش از این سهم زیادی از تولید چیپست های اپل را از سامسونگ ربوده بود حالا گویا احتمالا می خواهد در سال 2019 یک پیشرفت بزرگ و بلعیدن سهم بزرگ دیگری از سامسونگ را رقم بزند.

طبق گزارش منتشر شده از Nikkei Asian Review احتمالا کوالکام برای ساخت چیپست بعدی خود که احتمالا اسنپدراگون 855 نامیده شود با شرکت تایوانی TSMC همکاری نماید. این شرکت برای چارک ابتدایی سال 2018 با کوالکام در جهت ساخت چیپ های مودم همکاری می کند و احتمالا این همکاری گسترش یابد.

شرکت TSMC

شرکت TSMC

طبق شایعات احتمالا TSMC در همکاری آتی خود با کوالکام و اپل چیپست هایی بر مبنای معماری 7 نانومتری را خواهد ساخت. شرکت تایوانی TSMC در حال حاضر می تواند با معماری 7 نانومتری کار کند اما سامسونگ به دلیل تمرکز بر توسعه نسل دوم معماری 10 نانومتری در ارایه معماری 7 نانومتری از رقیب تایوانی خوب عقب تر است. انتظار می رود سامسونگ در نیمه دوم سال 2018 آغاز به تولید انبوه چیپست هایی با معماری 7 نانومتری کند.

کوالکام هر ساله ده ها میلیون چیپست برای شرکت های تولیدکننده موبایل می سازد و بخش قابل توجهی از این رقم برای پرچمدارهای این شرکت هاست. اگر سامسونگ سهم خود را از همکاری با کوالکام از دست بدهد مشخصا ناکامی قابل توجهی برای آن خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا سامسونگ در ساخت اسنپدراگون 855 و همکاری آتی با کوالکام بازی را به TSMC واگذار می کند؟

sammobile

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  از یه نظر میشه برای شرکت‌های دیگه خوب باشه که دیگه در انحصار سامسونگ نیست

 2. mTAAHAAm
  mTAAHAAmmTAAHAAm
  ترنجِ رسیده

  شرکت خوبیه.پردازنده های اپل را هم تامین می کرد.

 3. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده
  5
  1

  امیدوارم این اتفاق خوشایند برای دوستداران تکنولوژی و اسمارت فون ها بیوفته که دیگه مجبور نباشند بخاطر داشتن امکانات روز گوشی شون چند ماه صبر کنند

 4. Avatar
  mosayebsomosayebso
  ترنجِ رسیده
  4
  3

  بهترین خبر ممکن هست چون دیگه سامسونگ‌ اجباری به استفاده از چیپ های کوالکوم نداره و نتیجش میشه اینکه نیازی به کاهش قدرت اکسینوس بخاطر اسنپ دراگون نداره
  کوالکوم هم یه ضرر بزرگ بخاطر این عملش میبینه
  کلا یه معامله پرسود بزرگه ???

 5. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری

  برای شرکت هایی که وابسته به پردازنده کوالکام هستن خبر خوبیه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,290 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,921 ترنج
 3. 3# m.b - 14,111 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,177 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,560 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,980 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,946 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی