سه × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اینتل کوالکام را به سو استفاده از موقعیت انحصاری متهم می‌کند

سه چیز در جهان ثابت است؛ جرم، انرژی و جنگ‌های حقوقی شرکت کوالکام که تمامی ندارد. آخرین شکایت که توسط اینتل ثبت شده است، ادعا می‌کند شرکت San Diego پنچ مجوز بیشتری را کسب کرده و در عین حال قیمت‌های پایین‌تری را برای تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند ارائه می‌کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

اینتل از کمپانی ITC برای بررسی کمپانی کوالکام درخواست کرده است زیرا احساس می‌کند که این کمپانی مجوز فناوری‌های خود را تحت شرایط منصفانه و غیر تبعیض دریافت نکرده است و قیمت‌های غیرمعمولی را برای دریافت این مجوزها پرداخته است. از طرف دیگر کمپانی کوالکام نیز گفته است که اینتل به طور غیر قانونی از اختراعات این شرکت در مودم‌های LTE خود به خصوص در گوشی‌های آیفون استفاده کرده است و این شرکت خواستار جایگزینی این قطعات در گوشی‌های شرکت اپل شده است.

ادعاهای اینتل نیز تنها یک روز از پس از آن مطرح می‌شود که چهار شرکتی که قطعات گوشی‌های آیفون و آیپد را تامین می‌کنند، کوالکام را به دلیل هزینه زیاد ثبت اختراعات متهم کردند. همچنین این شرکت از چندی پیش توسط FTC مورد تحقیق قرار گرفته و از قبل توسط دولت کره جنوبی جریمه شده است. فراموش نکنید که کوالکام نیز مدتی پیش ادعا کرد که مودم‌های ساخت شرکت اپل از کیفیت پایین‌تری نسبت به مودم‌های اینتل بهره می‌برند.

اینتل میگوید که این شرکت در بازار تراشه‌ها دیواری موقتی ایجاد کرده که آن هم ممکن است دلیل داشته باشد. برای مثال او در سال ۲۰۱۴ مجبور به پرداخت ۱٫۴ میلیارد دلار جریمه شد.

نظر شما در این باره چیست؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

gsmarena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 18,783 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,297 ترنج
  3. 3# m.b - 13,219 ترنج
  4. 4# Mahdi - 11,060 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,046 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,970 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,001 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,803 ترنج
  9. 9# Dr.Nazer - 8,705 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,663 ترنج
قاصدک 24
تترایران
یاشار ایشان آقا
یاشار ایشان آقا
کانال تلگرام ترنجی