9 + شش =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آیا ایموجی ها پسورد بعدی شما خواهند بود؟

Avatar

نوشته

3 سال قبل | یک دیدگاه | اخبار، ترنجی

آیا تا به حال فکر کرده اید که زمانی قفل گوشی خود را با پین ۴ تایی ساده عددی باز کنید و یا با ایموجی خنده؟ به نظر میاد رشته ای از ایموجی ها کمی نسبت به رمز ۴ عددی” ۲۴۷۶” بیشتر در ذهن بمانند.

کاربران اسمارتفون ها معمولا از ایموجی ها برای ابراز احساسات و حالت شخصی خود در ایمیل ها و تکست مسیج ها استفاده می‌کنند و یا حتی بوسیله ایموجی ها با هم صحبت می‌کنند، در سال ۲۰۱۵ کمپانی بریتانیایی تلاش کرد که از ایموجی ها برای کد عبور در ATM بانک ها استفاده کند. اما  تا به حال برای اینکه به چه میزان استفاده از آن برای عموم مردم راحت است و یا میزان امنیت آن در مقایسه با سایر روش ها مثل پین ها به چه صورت است؛ هیچگونه تحقیق رسمی  صورت نگرفته بود.

برای بررسی این موضوع در آزمایشگاه و در محیط واقعی جهان، تیمی از محققان از دانشگاه صنعتی برلین و دانشگاه UIM و دانشگاه میشیگان سیستم ورود به حساب کاربری مبنی بر ایموجی در اسمارتفون های اندرویدی به نام  EmojiAuth طراحی کردند و با تعدادی داوطلب میزان امنیت و راحتی در استفاده برای کاربران و مفرح بودن و حتی میزان بخاطر داشتن رمز ایموجی توسط کاربران را بررسی کردند.

 

بیشتر مردم از پین های عددی استفاده می‌کنند اما محققان می‌گویند که تصاویر نسبت به اعداد و حروف آسان تردر حافظه ثبت  و سریع تر بازخوانی می شوند

همچنین کدعبور های مبتنی بر ایموجی که شامل ۶ انتخاب تصادفی باشند را نمی‌توان به سادگی حدس زد و از دزدیده شدن مصون است. نظر شما چیست؟ آیا حاضرید به جای پترن و یا پین کد یا اثر انگشت از ایموجی استفاده کنید؟

livescience

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdimahdi1040
  ترنجِ رسیده

  چه یاحال

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,711 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,688 ترنج
 3. 3# m.b - 13,884 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,798 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,372 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,106 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,874 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,860 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,761 ترنج
قاصدک 24
تترایران
Avatar
سارا کاویانی
کانال تلگرام ترنجی