12 − دوازده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گلکسی نوت ۸ با حسگر اثرانگشت روی صفحه ارایه خواهد شد؟

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | یک دیدگاه | سامسونگ

سامسونگ هزینه های بسیار زیادی را برای تولید انبوه حسگر اثرانگشت روی نمایشگر انجام داده است. با معرفی گلکسی اس ۸ مشخص شد که شایعات صحیح بوده و سامسونگ این نوع حسگر اثرانگشت را نوانسته است به گلکسی اس ۸ برساند. گلکسی اس ۸ در حال حاضر با حسگر اثرانگشت قرار گرفته روی قاب پشتی و در کنار دوربین عرضه می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا با توجه به مستندات موجود، حدس هایی درباره گلکسی نوت ۸ بزنیم.

حسگر اثرانگشت گلکسی اس 8

گلکسی اس ۸ با حسگر اثرانگشت در پشت ارایه شده است. همانطور که در تصویر بالا می بینید، موقعیت این حسگر اثرانگشت مناسب نیست. برای استفاده از آن مدام دوربین را لمس خواهید کرد. آیا سامسونگ واقعا متوجه این ایراد نبوده است؟ مسلما اینطور نیست. شرکت ها عموما برای برنامه های خود یک نقشه دوم نیز دارند. می توان گفت گلکسی اس ۸ که هم اکنون می بینید نقشه دوم گلکسی اس ۸ است. دیروز در ترنجی طرح اولیه گلکسی اس ۸ با دوربین دوتایی و حسگراثرانگشت روی نمایشگر را دیدیم. حال گزارشات رسیده همانطور که قبل از ارایه گلکسی اس ۸ اذهان را آماده می کردند، دوباره دلیل این عدم موفقیت را سیناپتیکس (Synaptics) می دانند.

گزارش ها حاکی از این است که علی رغم سرمایه گذاری های گسترده سامسونگ با سیناپتیکس، این شرکت نتوانسته است پاسخگوی حجم تولید تجاری گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس باشد. مسلما اگر این مهم به تحقق می پیوست گلکسی اس ۸ یک دستگاه بدون نقص می شد. هر چند حضور امکان های امنیتی تشخیص چهره و اسکنر عینبیه چشم در گلکسی اس ۸ شما را از استفاده از حسگر اثرانگشت بی نیاز می کند اما با توجه به محدودیت های اسکنر عینبیه چشم و البته به سادگی فریب خوردن سیستم تشخیص چهره با تصویر شخص، می توان گفت هنوز نمی توان کاملا به این سرویس ها متکی بود و حسگر اثرانگشت هنوز بهترین راه امنیتی است.

از سوی دیگر شایعات آیفون بعدی حاکی از تلاش اپل برای قرار دادن حسگر اثرانگشت روی روی نمایشگر است. اگر این اتفاق در شهریور ۱۳۹۶ بیافتد، سامسونگ تنها شانسی که برای ماندن در دور رقابت دارد این است که طرح خود را به گلکسی نوت ۸ برساند. اینطور نیست؟

مسلما اگر گلکسی نوت ۸ با دوربین دوتایی، حسگر اثرانگشت روی نمایشگر و تمام برتری های گلکسی اس ۸ ارایه شود می تواند ارایه بسیار موفقی در برابر آیفون های بعدی باشد، اینطور نیست؟ نظر شما چیست؟

 

sammobile

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری

  نوت ۸ رقیب مستقیم ایفون ۸ هست نه اس۸

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,646 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,823 ترنج
 3. 3# m.b - 12,492 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,623 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,163 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,398 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,547 ترنج
کانال تلگرام ترنجی