2 × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

۱۰ درصد از اپلیکیشن‌های نصب شده موبایل پس از یک هفته نادیده گرفته می‌شوند

همین که اپلیکیشنی به چشم‌مان می‌خورد با خودمان می‌گوییم این همان نرم‌افزاری است که به دنبالش بوده‌ایم و آن قدر برای داشتنش در گوشی خود شور و شوق نشان می‌دهیم که مراحل دانلود و نصب آن اپلیکیشن به نظرمان خیلی طولانی می‌آید!‍

روز اول از اپلیکیشن مورد نظر استفاده می‌کنیم و چنان شیفته امکانات و قابلیت‌های آن می‌شویم که ناخواسته از خودمان می‌پرسیم که تا قبل از این نرم‌افزار چه طور زندگی می‌کردیم!؟ اما همین که چند روزی گذشت میزان استفاده و رجوع به آن اپلیکیشن کم‌تر و کم‌تر می‌شود تا آن که عاقبت روزی فرامی‌رسد که با خودمان می‌گوییم این اپلیکیشن هم فرقی با بقیه ندارد و هیچ لزوم و دلیلی نداشت که با دیدنش از فرط هیجان سر از پا نشناسیم!

همه دستخوش چنین حالاتی می‌شوند و آن گونه که تازه‌ترین مطالعه انجام شده در موسسه تحقیقاتی Apps Flyer نشان می‌دهد تنها چهار یا پنج درصد کاربران گوشی‌های هوشمند به طور پیوسته و همیشگی از به مدت ۳۰ روز از اپلیکیشنی که نصب کرده‌اند به طور فعال استفاده می‌کنند.

از آن بدتر این است که تنها ۱۰ درصد همچنان از اپلیکیشن مورد نظر خود به مدت یک هفته استفاده می‌کنند. تا آن جا که از این اطلاعات می‌توان می‌فهمید، یک نرم‌افزار یا اپلیکیشن اگر که خیلی هم کارآمد باشد در خوش‌بینانه‌ترین حالت شاید بیش از یک سال استفاده و کاربری داشته باشد و این اپلیکیشن‌ها همان‌هایی هستند که رجوع به آنها به نوعی ضروری و اجباری شده است.

لب کلام این است که مدت زمانی که صرف کار با اپلیکیشن‌هایی می‌کنیم که با انگیزه و اشتیاق نصب کرده‌ایم به مرور زمان کم‌تر می‌شود و از سوی دیگر وقت بیشتری برای برنامه‌هایی می‌گذاریم که توسعه دهندگان آنها مرتب به ما برای باز کردن آن برنامه‌ها انگیزه و دلیل ارایه می‌دهند.

از طرف دیگر، نوعی جنگ داخلی میان طرفداران سیستم عامل آی او اس و سیستم عامل اندروید جریان دارد اما خوب است بدانید که هر سال که می‌گذرد میزان انگیزه و اشتیاق برای استفاده از اپلیکیشن‌های سیستم عامل آی او اس به میزان ۲۵ درصد و استفاده از اپلیکیشن‌های سیستم عامل اندروید چهار درصد افزایش پیدا می‌کند اما یادتان باشد که همین تعداد هم تحت شرایط تلقین توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها قرار دارند.

جالب آن که انگیزه برای حفظ اپلیکیشن‌ در میان کاربران اندروید به مراتب بیشتر از کاربران آی او اس است. گذشته از این، در حالی که تنها ۲ درصد از اپلیکیشن‌های مورد استفاده پولی هستند این میزان در کابران آی او اس ۸۰ درصد بیشتر از کاربران اندروید است.

شاید به همین دلیل باشد که توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها تمایل بیشتری به نوشتن برنامه برای سیستم عامل آی او اس در مقایسه با سیستم عامل موبایل اوپن سورس گوگل دارند.

[button type=”default” color=”” target=”” link=”http://www.phonearena.com/news/10-of-installed-apps-are-ignored-after-one-week_id91030″]phonearena[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,744 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,853 ترنج
  3. 3# m.b - 12,534 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,659 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,245 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,431 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,838 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,564 ترنج
کانال تلگرام ترنجی