شانزده − 13 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

فناوری تشخیص حرکات دست بی ام و

نوشته

5 سال قبل | یک دیدگاه | ترنجی

بی ام و سری ۷ اولین خودرویی بود که به شما اجازه می داد تا با استفاده از ژست های حرکتی انگشتان خود کنترل برخی اعمال را در دست بگیرید. با پرتوتایپی (نمونه آزمایشی) که بی ام و در نمایشگاه (CES (Consumer Electronics show از آن پرده برداری کرد تکنولوژی در صنعت خودرو گام بزرگی به جلو برداشت. در حالیکه بی م و سری ۷ می تواند حرکات دست شما را ردیابی و تشخیص دهد و با استفاده از فرامین انگشت شما صدای سیستم صوتی را کم یا زیاد و یا کارهای دیگری مانند برقراری یا قطع تماس را انجام دهد، این تکنولوژی جدید که در نمایشگاه CES  پیش رو رونمایی خواهد شد، می تواند تمام دست شما را ردیابی و پردازش کند و از آن در جهت سیستم های سرگرمی و اطلاعاتی استفاده کند.

maxresdefault

بی ام و اعلام کرده است که این تکنولوژی می تواند در صفحات لمسی (بدون حتی یک لمس فیزیکی صفحه) مورد استفاده قرار بگیرد. این سیستم با چندین سنسور که در بین کنسول مرکزی تا آینه وسط خودرو قرار گرفته شده اند حرکات دست شما را تحت ردیابی قرار می دهند و هم راننده و هم سرنشین کنار او می توانند با استفاده از دکمه ای مشخص کنند که حرکات دست کدام یک (راننده یا سرنشین) مورد ردیابی و تحلیل قرار گیرد و از آن برای کنترل سیستم استفاده شود. دکمه راننده روی فرمان است پس یک دست مشغول انجام فرامین و دست دیگر مشغول کنترل خودرو است.

Teaser_BMW_i_Vision_Future_Interaction-626x469

بی ام و این فناوری را “Air Touch” نامیده و در آینده ای نزدیک در یک خودروی مفهومی نشان داده خواهد شد. در تصویری که منتسب به این فناوری است صفحه ی بزرگی رویروی سرنشین خودرو قرار گرفته که در زاویه دید راننده هم قرار دارد و در روبروی راننده هم فرمانی را می بینیم که روشن است و احتمالا صفحه نمایشی هم آنجا خواهد بود. برای رونمایی از این تکنولوژی باید تا ماه دیگر به انتظار بشینیم.

به نظر شما با توجه به خودروهای جدید و فناوری های پیشرفته موجود در آن ها، کار با خودرو پیچیده تر شده؟ یا راحت و هیجان انگیز تر؟

به عبارتی شما همان سیستم سنتی در خوردو را می پسندید یا خودرویی که مانند یک لپ تاپ سرشار از تکنولوژی های جدید و کامپیوتری است؟

[su_button url=”http://blog.caranddriver.com/bmws-vision-future-interaction-it-reads-your-hand/”]car and driver[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. riofarinanone

  bmw خیلی جلوتر از زمان داره پیش میره، پیشرفتش کاملا محسوسه.
  من بشخصه با سیستم سنتی بیشتر حال میکنم :good:

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,971 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,134 ترنج
 3. 3# m.b - 15,601 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,555 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,518 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,543 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,161 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,793 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین برتری
کانال تلگرام ترنجی