بستن
مطالب ترنجی

دکمه Home آیفون ۷ یک دکمه فیزیکی نیست

no thumb

همین‌طور که آیفون جدید جک هدفون را حذف کرده حالا دکمه فیزیکی Home هم در این گوشی حذف‌شده و با یک دکمه خازنی جایگزین شده است که میزان فشار را تشخیص می‌دهد. این دکمه جدید با موتور جدید Taptic Engine اپل هدایت می‌شود.

با ترنجی همراه باشید

همین‌طور ویبره هایی از طریق این دکمه برای انواع اتفاقات در نظر گرفته‌شده مثلاً ویبره‌ی مسیج با تماس تلفنی متفاوت است. شرکت‌های خارجی هم این امکان را خواهند داشت که برنامه‌های خود را برای این موتور جدید ارائه کنند.

این اولین بار نیست که اپل دکمه فیزیکی را با دیجیتالی جایگزین می‌کند این اتفاق با دکمه‌ی iPod در سال ۲۰۰۱ شروع شد و کم‌کم کلید فیزیکی به‌طورکلی حذف و با صفحه‌نمایش جایگزین شد؛ ممکن است این اتفاق در چند سال آینده در آیفون هم رخ دهد در ضمن دیجیتالی کردن آیفون به ضد آب کردن آیفون ۷ هم کمک کرده است.

[su_button url=”http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/9/7/12828652/apple-iphone-7-home-button-removed-force-touch” target=”blank” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]theverge[/su_button]

0
0
برچسب ها: آیفون 7اپلدکمه فیزیکی Home

سینا سهیلی‌فر

نویسنده سینا سهیلی‌فر

سم شناس پزشکی، مدرس زبان انگلیسی، مترجم و نویسنده ترنجی، عاشق تکنولوژی و ورزش

۱۱نظر

  1. کمی تو تعاریف دچار مشکل شدین.
    دکمه فیزیکی نیست یعنی چی؟ اصولا دکمه غیر فیزیکی به دکمه ای گفته میشه که به صورت نرم افزاری روی صفحه باشه. و عملا دکمه وجود خارجی نداره و این سیستم عامل هست که به صورت نرم افزاری دکمه رو شبیه سازی میکنه.
    اینجا دکمه فیزیکی داریم و اتفاقا کاملا هم مکانیکی عمل میکنه. فقط به جای سیستم سنتی فنری تو دکمه از کلید خازنی حساس به فشار ساخته شده.

    0
    0

درج نظرات: