حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

منتظر پیکسل تبلت ۲ گوگل نباشید!

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | شایعات، گوگل

تقریبا یک سال از زمان معرفی پیکسل تبلت می‌گذرد. اما اینطور بنظر می‌رسد که گوگل تصمیمی برای معرفی پیکسل تبلت ۲ در رویداد I/O 2024 ندارد. افشاگری قابل اعتماد در این باره ادعا می‌کند که گوگل قصد دارد بجای نسخه جدید تبلت خود، همان نسخه قبلی را بدون داک بی‌سیم معروفش عرضه کند.

تا کنون بار‌ها شنیده‌ایم که گوگل قصد دارد پیکسل 8a را بزودی معرفی کند. در این زمینه تعداد زیادی افشاگری طی ماه‌های اخیر وجود داشته و تصاویر تبلیغاتی رسمی گوگل نیز برای میان‌رده محبوبش منتشر شده است. حتی بعضی خرده فروشی‌ها شروع به فروش این گوشی معرفی نشده کرده‌اند! در همین حال شایعاتی نیز درباره سری پیکسل ۹ و معرفی آن‌ها در پاییز وجود دارد.

در بازار داغ شایعات، خبری از پیکسل تبلت ۲ نیست!

اما در کمال تعجب، تقریبا هیچ گونه اطلاعاتی از جانشین پیکسل تبلت به بیرون درز پیدا نکرده است. لازم به ذکر است که گوگل نسخه فعلی تبلتش را پارسال، همراه با پیکسل 7a در رویداد I/O 2023 معرفی کرد. تنها اطلاعاتی که درباره پیکسل تبلت ۲ داریم این است که گوگل در حال کار بر روی دو محصول جدید با اسم رمز‌های celementine و kiyomi است.

ظاهرا  celementine، می‌تواند تبلتی مجهز به 5G با مودم Exynos 5400 باشد. در حال حاضر شایعه شده Exynos 5400 قرار است همراه با پردازنده گوگل تنسور G4 در سری پیکسل ۹ استفاده شود. طبق روال گذشته گوگل، بعید بنظر می‌رسد غول موتور‌های جست و جو قصد داشته باشد پردازنده جدیدش را برای اولین بار در یک تبلت به نمایش بگذارد.

گزینه محتمل این است که محصولاتی که برای معرفی در رویداد I/O 2024 برنامه ریزی شده اند، با پردازنده قدیمی‌تر تنسور G3 معرفی شوند؛ درست مانند پیکسل ۸a. همچنین بسیار بعید بنظر می‌رسد که گوگل قصد داشته باشد نسخه ویژ‌ه‌ای از تنسور G3 با مودم Exynos 5400 برای پیکسل تبلت ۲ طراحی کند.

داک بی‌سیم پیکسل تبلت

داک بی‌سیم پیکسل تبلت

همان قبلی، این بار بدون داک!

طبق گفته‌های دو منبع معتبر، گوگل در نظر دارد تا امسال مجددا پیکسل تبلت پارسالش را این بار بدون داک بیسیم در رویداد I/O 20204 معرفی کند. قیمت داک مذکور در اروپا ۱۴۹ یورو است. گوگل قصد دارد تبلت بدون داکش را ۶۰۹ یورو در اروپا قیمت گذاری کند که ۷۰ یورو از نسخه پارسال که با داک عرضه می‌شد ارزان تر است. همچنین گوگل قصد دارد در تاریخی نامشخص نسخه ۲۵۶ گیگ این تبلت را با ۵۰ یورو تخفیف نسبت به پارسال، با قیمت ۷۲۹ یورو عرضه کند.

نظر شما چیست؟ آیا تصمیم گوگل برای معرفی و عرضه مجدد محصولش را تصمیم درستی می‌دانید؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
علی ستاری‌فر