حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اپل استفاده از قطعات دست دوم برای تعمیر آیفون را امکان‌پذیر می‌کند

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل

اپل به‌تازگی اعلام کرده است که مشتریان و تعمیرگاه‌های مستقل می‌توانند از اواخر امسال از قطعات دست دوم در تعمیر گوشی‌های آیفون خود استفاده کنند.

استفاده از قطعات دست دوم برای تعمیر آیفون

اپل به واشنگتن‌پست گفته است که سیاست جدید در ابتدا در مورد قطعات آیفون 15 و مدل‌های جدیدتر در بخش نمایشگر، باتری و دوربین اعمال می‌شود. در بیانیه مطبوعاتی اپل آمده است که این سیاست درنهایت به سنسورهای بیومتریک مورداستفاده برای Face ID و Touch ID نیز خواهد رسید. فرآیند pairing قطعات موجود اپل، اصل بودن یا نبودن قطعه استفاده‌شده را تأیید می‌کند.

اپل می‌گوید در پاییز، کالیبراسیون قطعات اصلی جدید و دست دوم پس از نصب روی دستگاه انجام می‌شود. اگر یک آیفون تعمیر شده باشد، بخش «Parts and Service History» در برنامه تنظیمات در قسمت General → About ظاهر می‌شود و اپل می‌گوید که این بخش را گسترش خواهد داد تا نشان دهد که آیا یک قطعه جدید اصلی بوده است یا دست دوم.

اپل همچنین اعلام کرد که مشتریان و ارائه‌دهندگان خدمات دیگر نیازی به ارائه شماره سریال دستگاه در هنگام سفارش قطعات از فروشگاه تعمیر سلف‌سرویس خود برای تعمیراتی که شامل تعویض برد منطقی نیستند، نخواهند داشت.

استفاده از قطعات دست دوم برای تعمیر آیفون

استفاده از قطعات دست دوم برای تعمیر آیفون

برای جلوگیری از جداسازی آیفون‌های دزدیده‌شده برای قطعات، اپل اعلام کرد که ویژگی امنیتی Activation Lock خود را به قطعات آیفون گسترش خواهد داد:

«اپل همچنین ویژگی محبوب Activation Lock خود را به قطعات آیفون تعمیم خواهد داد تا از جدا شدن آیفون‌های دزدیده‌شده برای قطعات جلوگیری کند. به درخواست مشتریان و مقامات مجری قانون، این ویژگی برای محدود کردن سرقت آیفون با جلوگیری از فعال شدن مجدد آیفون گم‌شده یا دزدیده‌شده طراحی شده است. اگر دستگاه درحال تعمیر تشخیص دهد که یک قطعه پشتیبانی‌شده از دستگاه دیگری با فعال کردن قفل فعال یا حالت گم‌شده به دست آمده است، قابلیت کالیبراسیون برای آن قطعه محدود خواهد شد.»

جان ترنوس، مدیر مهندسی سخت‌افزار اپل، نیز بیان کرده است که سیاست جدید با افزایش طول عمر قطعات همراه خواهد بود و با محیط زیست سازگارتر است:

«طی دو سال گذشته، تیم‌های اپل در طراحی و تولید محصول نوآوری کرده‌اند تا از تعمیرات قطعات استفاده‌شده اپل پشتیبانی کنند که ایمنی، امنیت یا حریم خصوصی کاربران را به خطر نیندازد. با جدیدترین برنامه تعمیرات خود، ما مشتاقیم که انتخاب و راحتی بیشتری را برای مشتریان خود اضافه کنیم و درعین‌حال به افزایش عمر محصولات و قطعات آن‌ها کمک کنیم.»

دیدگاه شما پیرامون استفاده از قطعات دست دوم برای تعمیر آیفون چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی