حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گزارش مالی سال ۲۰۲۲ گوگل رشد ۱۰ درصدی سالانه و موفقیت سری Pixel را نشان می‌دهد

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | عملکرد تجاری شرکت ها، گوگل

معنی موفقیت برای هر برند یا هر شخصی متفاوت است. انتظار اپل یا سامسونگ از موفقیت موبایل‌های پرچمدارشان با یک سری اعداد محقق می‌شود و انتظار گوگل از سری Pixel با یک سری اعداد. به نظر می‌رسد که گوگل آن سری اعداد را دیده و این سری را موفق می‌داند. همچنین گزارش مالی سال ۲۰۲۲ گوگل رشد ۱۰ درصدی سالانه را نشان می‌دهد.

گزارش مالی سال ۲۰۲۲ گوگل

آلفابت گزارش درآمد سه ماهه چهارم و کل سال مالی ۲۰۲۲ خود را اوایل امروز منتشر کرد. این شرکت درآمد 76 میلیارد دلاری را برای دوره اکتبر تا دسامبر 2022 و 283 میلیارد دلاری را برای کل سال مالی ۲۰۲۲ گزارش کرد.

رقم سه ماهه چهارم نسبت به مدت مشابه سال گذشته تنها ۱ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که رقم درآمد سال مالی نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش را ثبت می‌کند.

سود خالص برای سه ماهه چهارم 2022 برابر 13.6 میلیارد دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 33 درصد کاهش دارد. این رقم برای کل سال با 21 درصد افت همراه بود که از 76 میلیارد دلار در سال 2021 به 60 میلیارد دلار در سال 2022 می‌رسد.

ساندار پیچای

ساندار پیچای

ساندار پیچای، مدیرعامل آلفابت اظهار داشت که:

این شرکت «در سفری مهم برای مهندسی مجدد ساختار هزینه‌هایش به روشی بادوام و ایجاد کسب‌وکارهای پویا و در حال رشد از نظر مالی پایدار است».

وی همچنین رشد بزرگی را در سرویس‌های ابری، اشتراک‌های YouTube و دستگاه‌های Pixel عنوان کرد. سرویس‌های YouTube Music و Premium به بیش از 80 میلیون مشترک (از جمله اشتراک‌های رایگان اولیه) رسیده‌اند.

بد نیست بدانید که گوگل اخیراً 12000 کارمند خود را عمدتاً به دلیل رشد رکود خود اخراج کرده است.

تعدیل نیرو گوگل موجب بیکاری ۱۲ هزار نفر خواهد شد

در جزئیات درآمد گوگل می‌بینیم 67.8 میلیارد دلار از دسته خدمات خود که شامل جستجو، یوتیوب، نقشه، کروم، اندروید، گوگل پلی و سخت افزار حاصل شده است. این عدد نشان دهنده کاهش 1.5 میلیارد دلاری در مقایسه با اعداد سال 2021 است. درآمد تبلیغات نیز 2 میلیارد دلار کاهش یافته در حالی که هزینه تحقیق و توسعه در سال 2022 نسبت به سال 2021 حدود 1.5 میلیارد دلار افزایش داشت.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید گوگل در سال ۲۰۲۳ چطور بتواند با شرایط سخت بازار کنار بیاید؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)