حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

خرید مکمل گینر: بهترین از نظر کیفیت و قیمت

نوشته

2 روز قبل | بدون دیدگاه | ریپورتاژ و آگهی

در بین مکمل‌ها یکی از پرطرفدارارین آنها، گینرها هستند. گینرها به مواد مغذی گفته می‌شود که ۸۰ درصد آنها کربوهیدرات هست و مقدار باقی مانده را پروتئین تشکیل می‌دهد. میزان بالای قند و در مقابل وجود درصد کمی پروتئین در گینرها سبب شده تا گزینه مناسبی برای مکمل رژیم‌های مقاومتی باشد. با این وجود بهتر است به این نکته نیز اشاره داشته باشیم که مصرف مکمل گینر معایبی هم دارد از آن جمله اینکه این مکمل نمی‌تواند آمینو اسید مورد نیاز بدن را تامین کند‌.

این موضوع سبب شده تا استفاده از این مکمل تنها در برخی موارد توصیه شود. به طور کلی هدف اصلی از استفاده آن افزایش توده عضلانی است. از طرفی دیگر بهبود عضلات بعد از حرکات ورزشی را سرعت می‌دهد. در خصوص هزینه آنها هم لازم به توضیح است که از جمله مکمل‌های ارزان قیمت محسوب می‌شود، به همین دلیل بیشتر توسط ورزشکاران مبتدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه قصد داریم تا به توضیح بیشتر در مورد مکمل گینر نظیر گینر ژن استار و گینر دوبیس بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد تا پایان با ما همراه باشید.

 

گینر چیست:

گینر در دسته بندی مکمل‌ها قرار می‌گیرد. مکمل‌هایی که بیشتر توسط ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌گیرد. در خصوص ترکیبات تشکیل دهنده آن هم باید گفت که ۸۰ درصد مواد تشکیل دهنده گینر کربوهیدرات است و مقدار باقی مانده را پروتئین تشکیل می‌دهد. حجم بیشتر کربوهیدارت در این مکمل غذایی سبب شده تا تاثیر زیادی بر روی افزایش حجم عضلات داشته باشد. تاثیر مصرف مکمل گینر بر روی ابزایش وزن سبب شده تا مصرف آن بیشتر به افرادی توصیه شود که کمبود وزن دارند. اگر شما هم وزن پایینی دارید، بهتر است بدانید که یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش وزن بدن، مصرف مکمل‌های غذایی است. لازم به توضیح می‌باشد که در خصوص مصرف مکمل‌های غذایی بهتر است در ابتدا با پزشک متخصص مشورت کنید.

مصرف مکمل گینر بیشتر به ورزشکاران مبتدی و افرادی که قصد افزایش وزن دارند، توصیه می‌شود‌. با وجود تمام مزایای آن گزینه مناسبی برای ورزشکاران حرفه‌ای نیست. به این اشخاص توصیه می‌شود که به جای مصرف مکمل‌هایی با کربوهیدرات زیاد، بیشتر پروتئین را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنند‌. زیرا برای این افراد پروتئین یک ماده مغذی عضله ساز مفید محسوب می‌شود. اگر قصد خرید مکمل گینر را دارید بهتر است بدانید که این مکمل دارای دستورالعمل خاصی برای مصرف است. روزانه شما مجاز به مصرف ۵۰ تا ۱۵۰ گرم از مکمل هستید.

به طور کلی جهت اطمینان بیشتر از نحوه و میزان صحیح مصرف مکمل گینر بهتر است در این خصوص با پزشک متخصص مشورت کرده تا بنا بر نیاز بدن خود مکمل‌های مناسب را مصرف کنید. علاوه بر میزان مصرف مکمل، مکمل گینر نحوه مصرف خاص خود را نیز دارد. نحوه صحیح مصرف مکمل بیشتر به هدف شما از مصرف آن بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید تا به منظور افزایش حجم عضلات خود از این مکمل استفاده کنید، بهترین زمان برای مصرف آن بلافاصله بعد از تمرین‌های ورزشی هست. در این قسمت لازم به توضیح است که مکمل گینر به دلیل دارا بودن درصد کمی پروتئین و آمینو اسید، نیاز بدن به این مواد مغذی را رفع نمی‌کند. در نتیجه برای جلوگیری از کمبود پروتئین در بدن بهتر است با یک رژیم غذایی مناسب در فاصله زمانی دو یا سه ساعت بعد از مصرف مکمل گینر پروتئین مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید. بهترین منبع برای دریافت پروتئین هم منابع طبیعی تازه نظیر سینه مرغ، پنیر و… است.

در برخی موارد بنا به دلایلی شخص زمان کافی برای صرف وعده غذایی را ندارد. در چنین مواردی بهترین گزینه که می‌تواند جایگزین وعده غذایی نظیر شام شود، مکمل گینر است. افرادی هم که کمبود وزن دارند و به منظور افزایش وزن از مکمل گینر استفاده می‌کنند باید روزانه چند وعده از این مکمل استفاده کنند. در ابتدا صبح زمان مناسبی برای مصرف مکمل گینر است.

سپس یک یا دو ساعت قبل از تمرین و همچنین بعد از تمرین نیز بهتر است مکمل گینر مصرف شود. به طور کلی در این افراد مصرف گینر سبب افزایش میزان کالری دریافتی می‌شود. نکته مهمی که در خصوص خرید مکمل گینر وجود دارد، توجه به نوع و کیفیت مواد مصرفی است که برای تولید آن مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به طور کلی مکمل‌های گینر قیمت مناسبی دارند، با این وجود بعضی از انواع آن بسیار ارزان هستند که استفاده از مواد اولیه بی کیفیت می‌تواند علت قیمت کم آنها باشد.

عوارض جانبی مصرف گینر:

قبل از خرید مکمل گینر بهتر است به این نکته نیز توجه داشته باشید که مکمل گینر هم می‌تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. به طور کلی گینر از جمله مکمل‌های بی خطر محسوب می‌شود، با این وجود ممکن است برخی از افراد با مصرف آن دچار مشکلات گوارشی شوند که آن هم به دلیل گلوتن بالای این مکمل است. از طرفی دیگر حجم زیاد قند این مکمل سبب می‌شود تا در افرادی که مستعد به جوش و آکنه هستند، سبب بروز جوش شود. یکی دیگر از عوارض جانبی مصرف مکمل گینر سبب بروز می‌کند که شخص به درستی از آن استفاده نکند. مصرف غیر اصولی از گینر می‌تواند سبب اضافه وزن شود. زیرا کالری دریافتی از این مکمل زیاد است و اگر برنامه ورزشی مناسبی نداشته باشید این کالری مازاد به صورت چربی ذخیره سازی می‌شود. لازم به یاداوری است که مکمل گینر نمی‌تواند تمام نیازهای غذایی بدن را تامین کند، در نتیجه استفاده مداوم از آن به جای وعده غذایی کار اشتباهی است.

انواع مکمل گینر:

یک تقسیم بندی کلی برا گینرها وجود دارد. دسته اول گینرهایی هستند که سبب افزایش حجم می‌شوند، دسته دوم هم گینرهای موثر بر روی افزیش وزن هستند. در ادامه قصد داریم تا به توضیح بیشتر در مورد دو نوع از گینرها بپردازیم. با ما همراه باشید.

گینر دوبیس: این مکمل نقش زیادی بر روی افزایش گلیکوژن عضلات دارد. این موضوع سبب شده تا انرژی ورزشکار افزایش پیدا کند و از کاهش قند خون جلوگیری شود. به طور کلی گینر دوبیس از تخریب و تحلیل عضلات به هنگام ورزش جلوگیری می‌کند. بعد از پایان تمرین هم فرایند عضله سازی را آغاز کرده و همواره بدن را در حالت عضله سازی قرار می‌دهد. به طور کلی می‌توان گفت گینر دوبیس علاوه بر عضله سازی سبب افزایش وزن بدن می‌شود.

گینر ژن استار: یکی دیگر از انواع مکمل گینر، گینر ژن استار است. این مکمل بیشتر مناسب برای ورزشکاران مبتدی بوده و تاثیر زیادی بر روی افزایش وزن و افزایش حجم عضلات دارد. گینر ژن استار پروتئین‌ها را در مدت زمان کم تجزیه کرده و به ترمیم عضلات کمک می‌کند.

به عنوان سخن پایانی باید گفت در این مقاله به توضیح بیشتر در مورد مکمل گینر پرداختیم. دانستید که یکی از بهترین مکمل‌ها برای افزایش حجم عضلات است. بیشتر توسط ورزشکاران مبتدی و افرادی که قصد افزایش وزن دارند استفاده می‌شود، استفاده از آن برای ورزشکاران حرفه‌ای توصیه نمی‌شود. حجم بیشتر آن را کربوهیدرات تشکیل داده و میزان کمی هم پروتئین دارد. در خصوص این مکمل غذایی لازم به توضیح است که اگر به میزان صحیح مصرف شود می‌تواند سبب افزایش وزن باشد، اما توجه داشته باشید که پروتئین کم آن سبب شده تا نتواند تمام نیازهای غذایی بدن را تامین کند در نتیجه گزینه مناسبی برای جایگزینی وعده‌های غذایی نی

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
واحد تبلیغات