حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سامسونگ 355 میلیارد دلار در بخش توسعه تراشه اختصاصی تا سال 2025 سرمایه گذاری می‌کند

نوشته

10 ماه قبل | بدون دیدگاه | پردازشگرها، سامسونگ

سامسونگ به‌تازگی اعلام کرده است که در طول پنج سال آینده، حدود 450 تریلیون KRW (حدود 355 میلیارد دلار) در بخش‌های مختلف ازجمله تراشه و نیمه‌هادی و همچنین بیودارویی سرمایه گذاری خواهد کرد. این شرکت همچنین قصد دارد تا در فناوری‌های آینده نیز سرمایه‌گذاری کند تا از رقبای خود جلوتر باشد.

سرمایه گذاری سامسونگ در بخش توسعه تراشه اختصاصی

سرمایه گذاری سامسونگ در فناوری‌های نوین در مقایسه با برنامه پنج‌ساله قبلی این شرکت که 330 تریلیون KRW (حدود 259 میلیارد دلار) بود، 30 درصد افزایش یافته است. از مجموع سرمایه‌گذاری 355 میلیارد دلاری، سامسونگ 283 میلیارد دلار در کره جنوبی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این شرکت اعلام کرده که تمام دنیا متوجه می‌شوند که صنایع نیمه‌هادی و بیودارویی چقدر حیاتی هستند.

سامسونگ گفته است که برای بهبود معماری تراشه‌های نیمه‌هادی، فرآیند تولید و تراشه‌های حافظه، هزینه خواهد کرد. همچنین تحقیقات خود را درزمینهٔ مواد و فناوری‌های جدید تقویت می‌کند. این شرکت کره‌ای پردازنده‌های اپلیکیشن و حسگرهای تصویر دوربین را نیز بهبود خواهد بخشید. غول کره‌ای همچنین اعلام کرده که بر روی بهبود چیپست‌هایی کار خواهد کرد که دارای حافظه و راه‌حل‌های منطقی بر روی همان قالب هستند.

انتظار می‌رود این شرکت تولید انبوه تراشه‌های 3 نانومتری GAA را اواخر امسال آغاز کند. انتظار می‌رود که این فرآیند جدید ساخت نیمه‌رسانا، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در سرعت، فضا و بهره‌وری توان را به‌همراه داشته باشد. انتظار مي‌رود که این موارد به Samsung Foundry کمک کند تا از رقیب اصلی خود TSMC در بخش تولید تراشه‌های قراردادی پیشی بگیرد.

سرمایه گذاری سامسونگ در بخش توسعه تراشه اختصاصی

سرمایه گذاری سامسونگ در بخش توسعه تراشه اختصاصی

Samsung Biologics و Samsung Bioepis نیز بخشی از این سرمایه‌گذاری را برای بهبود فناوری‌های دارویی زیستی دریافت خواهند کرد. این شرکت همچنین گفت که به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های هوش مصنوعی، 5G و 6G ادامه خواهد داد.

برای جلوگیری از موقعیت‌هایی مانند کمبود مداوم تراشه، این شرکت با سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نیمه‌رسانا، ساخت و سازوکار زنجیره تأمین کامل اقداماتی را انجام می‌دهد. سامسونگ گفته است که سرمایه‌گذاری‌های این شرکت در طی پنج سال آینده حدود 80000 شغل ایجاد خواهد کرد.

اعلام سرمایه‌گذاری پس از آن صورت گرفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات‌متحده، چند روز پیش از کارخانه تراشه Pyeongtaek شرکت Samsung Foundry در کره جنوبی بازدید کرد. بایدن همچنین با لی جائه یینگ، معاون سامسونگ و یون سوک یول، رئیس‌جمهور جدید کره جنوبی نیز دیدار کرد.

نظر شما پیرامون سرمایه گذاری سامسونگ در بخش توسعه تراشه اختصاصی و سایر بخش‌ها چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی