حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
بلیط هواپیما

درآمد شرکت TSMC بدنبال افزایش تقاضا در ماه آوریل 2022 به رکورد جدیدی رسید

نوشته

1 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار، برندهای مطرح فناوری

با ادامه روند افزایش تقاضای جهانی برای خرید پردازنده‌ ها، درآمد شرکت TSMC در طول ماه آوریل سال 2022 به بالاترین رکورد فروش ماهیانه رسیده است. جهت اطلاع شما کاربران عزیز ترنجی، TSMC یا به عبارتی Taiwan Semiconductor Manufacturing Company، بزرگترین تولیدکننده نیمه‌رسانا در جهان است که بیش از 50 درصد از تولید چیپست‌ های موجود در گوشی‌ های هوشمند، خودروهای هوشمند و رایانه‌ های امروزی ما را به خود اختصاص می‌دهد.

بر اساس گزارش منبع، TSMC با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت در ماه آوریل 2022 شاهد درآمد حاصل از فروشی بالغ بر 5.81 میلیارد دلار بوده است که رکورد جدیدی را برای این شرکت به ثبت رسانده است.

جهت اطلاع شما کاربران، رکورد قبلی درآمد TSMC در حدود 5.78 میلیارد دلار بود که این شرکت در اوایل ژانویه سال میلادی جاری به آن دست یافته بود. در مقایسه با ماه مارس 2022، سود ماه آوریل TSMC در سال جاری حدود 0.3 درصد و نسبت به آوریل 2021، درآمد این شرکت 55 درصد افزایش یافته است!

همچنین از ژانویه تا آوریل 2022، این شرکت مجموع درآمد فروش تلفیقی 22.29 میلیارد دلار را در 4 ماه اول سال میلادی جاری به دست آورده است که نسبت به سال گذشته 40.1 درصد افزایش داشته است.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company

اما در مورد آینده این شرکت، TSMC در بیانیه خود پیش بینی کرده است که در سه ماهه دوم سال 2022 بین 17.6 تا 18.2 میلیارد دلار فروش تلفیقی خواهد داشت و بر اساس پیش بینی های میانگین فروش، رشد سه ماهه این شرکت به 1.9 درصد در این سه ماهه خواهد رسید.

تحلیلگران همچنین ادعا می‌کنند که آنها این احتمال را رد نمی‌کنند که TSMC بتواند حتی رکورد فروش جدید دیگری را برای دو ماه آینده پس از ماه آوریل گزارش کند.

درآمد TSMC به دلیل تقاضای قدرتمند و افزایشی جهانی برای دستگاه های فناوری در سال 2022 در روند مثبتی باقی مانده است. بنابراین این شرکت انتظار دارد فروش آنها از 25 درصد تا 29 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یابد.

حتی در حال حاضر با وجود شیوع جدی‌تر ویروس کرونا در تایوان، این غول سازنده تراشه پیش‌بینی کرده است که ظرفیت تولید آنها همچنان در طول سال 2022 به طور کامل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

با توجه به افزايش روزافزون تقاضای جهانی برای چیپست های تولید TSMC به روز های آینده خوشبین هستید یا بدبین؟ آیا ممکن است این افزایش تقاضا، افزایش قیمت ها و کمبود ها و سایر مشکلات را به دنبال خود داشته باشد؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
مصطفی‌ بشری